Skocz do zawartości

Instalacja Mac OS X na MBR bez modyfikacji Install DVD


Rekomendowane odpowiedzi

Prasys odwalił kawał dobrej roboty ! Powstało BootCD z obsługa dysków w formacie MBR, które umożliwia zainstalowanie Mac OS X na MBR bez modyfikacji OSInstall oraz OSInstall.mpkg.

 

...

He is currently using it with, from what I’ve seen, a CLI app that he runs before launching WindowServer for his NBI project. I took this kext (PostBootMounter.kext + PostBootSymbols.kext) and changed the mount point in it so it takes advantage of /private/etc on the Install DVD instead, which, with a newly modified rc.cdrom script, is used to do some on the fly modification of OSInstall and OSInstall.mpkg. As of now I have it so it does some patching for all current versions of the OS X retail DVD, and as long as Apple doesn’t make any major changes on how OSInstall is coded, all future versions as well.

...

 

Jeżeli ktoś jest zainteresowany szczegółami zapraszam do źródła (przepraszam ale nie mam i siły czasu na tłumaczenie, dlatego news w skrócie).

 

http://blog.nawcom.com/?p=266#more-266

post-715-13904295272519_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dopiero dzisiaj przetestowalem, wszystko dziala cudnie na 10.6, na 10.6.3 jeszcze nie sprawdzilem.

 

Ja robilem wlasny BootCD, trzeba wyedytować z nawcomBootCD pliki i zastosować je u siebie w:

- RAMDisk.plist do BootCDMaker/Contents/Resources/Preboot

- Postboot.img do BootCDMaker/Contents/Resources/Preboot/Extra

- PostbootMounter.kext oraz PostSymbols.kext do BootCDMaker/Contents/Resources/Preboot/Extra/KextStore lub Extensions w zależności czego używamy.

 

EDIT: na 10.6.3 takze dziala elegancko :) Jak ktos nie moze przeformatowac dysku na GUID to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPDATE:

 

http://blog.nawcom.com/?p=306&ref=nf

 

Radze przeczytac i zobaczyc bo robi wrazenie !! mozna sie w koncu pozbyc postinstalacyjnych pierdół !! Nie modyfikujac DVD Install mozna dodac swoje rzeczy do instalki Mac OS X !! Tak oto mamy distro bez modyfikacji Retaila :D Nawcom mnie rozwalil :)

 

Zacieram łapki do pracy nad własna wersją :)

 

full.jpg

Screen-shot-2010-10-26-at-4.47.51-PM.png

Screen-shot-2010-10-26-at-4.33.26-PM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Pierwsze uruchomienie systemu trzeba wykonac z BootCD bez obsługi MBR ponieważ inaczej nie da się założyć konta użytkownika - konflikt z postbootem.

 

Co masz przez to na myśli? Jak uruchomic system bez obslugi MBR? Jest na to jakas komenda czy cos? Czy wystarczy odpalic system przez plyte?

 

@Down: No tak :P nigdy nie bylem dobry z czytania ze zrozumieniem heh. dzieki za szybka odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Przepraszam, mam problem. Mianowicie:

Chcę zainstalować Mac OS X 10.6 SL na laptopie, ale przy tym nie usuwać Windowsa (dualboot).

Pobrałem więc nawcomBootCD, i gdy włączam narzędzie dyskowe dalej nie mogę zainstalować na partycji przeznaczonej pod Maca. A gdy chce ją formatować na "Mac OS journaled" to piszę, ze nie znaleziona mapy partycji. Tutaj moje pytanie: mógłby mi ktoś powiedzieć, jak zaintalować Mac OS X na oddzielnej partycji nie uszkadzając Windowsa? Szukałem na forum, niestety nie znalazłem, a linki do blogu nawcoma nie działają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa rzecz:

- załóż własny temat żeby nie robić bałaganu -> http://hamac.pl/topics2/instrukcja-obslugi-forum-lektura-obowiazkowa-vt5156.htm

-

Chcę zainstalować Mac OS X 10.6 SL na laptopie
No litości, na jakim laptopie ?! -> http://hamac.pl/topics8/jak-zrobic-liste-konfiguracji-sprzetu-vt2415.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.