Skocz do zawartości

Gigabyte GA-MA78GM-DS2H - Problem z kernelem


Carlo5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam Leo 10.5.8 iDeneb. Wszystko pieknie chodzilo, az zaistalowalem aktualizacje. W czym problem:

1. Po restarcie system moge odpalic wpisujac "anv" lub 'voodoo" a przed aktualizacja nie musialem tego robic uzywalem "anv" automatycznie, gdy nie wpisze poprostu zaraz po wybraniu resetuje mi kompa :/ Wie moze ktos co zrobic zeby automatycznie uzywal kernela 'anv'?

2. Druga sprawa to dzwiek. Wszystko działa normalnie gdy juz odpale wpisaniu nazwy kernela, lecz nie ma dzwieku :/ instalowalem po aktualizacji wszystkie kexty ktore przed nia dzialaly a teraz nic :/ gdy wchodze w wlasciwosci dzwieku to mi wystakuje: "Invailid kernel ip, wont attempt to hande trap" :/ i system staje :?

 

Pozdrawiam

procek: AMD Phenom 9550+ BE

plyta: Gigabyte GA-MA78GM-DS2H

pamiec: Kingston 800MHz

dysk: Samsung 500GB SATA

naped: LG DVD-RW DL ATA

grafika: Radeon HD4870 512 MB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc:

1. Gigabyte GA-MA78GM-DS2H

2. AMD Phenom X4 9950 BE SSE(1, 2, 3, 4A)

3. SB700

4. chyba nie ma, przynajmniej nie wiem gdzie sprawdzic

5. Radeon HD 4870

6. ACL889A,

7. Realtek 8111C

8. brak

9. dysk - SATA naped - ATA; partycje 1 - na Leo 2-4 NTFS z win7 na 2

10. klawiatura - USB/PS2 mysz -PS2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się dać postawić Snow bez większych problemów (jak na AMD).

Polecam retaila - jak teraz masz działający OSX to możesz spróbować poeksperymentować sobie moją metodą:

http://hamac.pl/topics4/snow-1062-z-app ... vt1082.htm

...tylko musisz tam oczywiście wrzucić inne kexty do chipsetu oraz koniecznie dodać zmodyfikowany kernel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system moge odpalic wpisujac "anv" lub 'voodoo" a przed aktualizacja nie musialem tego robic uzywalem "anv" automatycznie

Wygląda na to, że powinno wystarczyć dopisanie ścieżki do innego kernela (czyli anv) w miejsce "mach_kernel" w pliku com.apple.Boot.plist

To pomogło lecz nadal nie mam dźwieku :/

Co do tej aktualizacji to moge ją zrobić z inna wersją niż retail??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przeanalizujesz co dokładnie i jak masz pozmieniane w systemie, to można aktualizację zrobić + niezbędne kroki wynikające z wspomnianej na początku analizy. Tylko, że jak już to wszystko wiesz, to wiesz też jak postawić retaila i można zrobić to tak by aktualizacje nie wiązały się z kolejnymi stresami ;)

 

Problem z dźwiękiem to nie jest problem z kernelem, więc jeśli masz kłopoty, to po prosimy w nowym wątku.

Tylko napisz czego używałeś wcześniej do uruchomienia audio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to ze retail jest na intela a ja mam amd wiec potrzebowalbym inna wersje czyz nie? w systemie raczej nic nie grzebalem poza aktualizacja no i ta ostatnia zmiana w tym pliku com.apple.Boot.plist

 

zrobie forki co mi pokazuje dokladnie system po wejsciu w opcje dzwieku i zaloze nowy temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnych wersji Mac OS X. Dystrybucje są oparte na tym samym systemie, a jedynie mają już zaimplemetowane różne fixy, dodaną paczkę z kextami itp. W przypadku retaila i AMD (i też kilku innych procesorów - np. starsze Intele, Atom) cała zabawa polega na podmianie kernela. Reszta wygląda tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluszna uwaga ale jak instalowalem ten co teraz nawalil to w opcjach wybralem tylko kernel i kilka programow, wszystkie kexty ze sterownikami i fix instalowalem po zainstalowaniu system i system odpalil i dzialal na tyle zeby zainstalowac teszte :) dlatego chcialbym zrobic tak samo przy tej instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś mieć tyle "automatów" ile możliwych konfiguracji komputera.

Więc jest to zrobione tak by działało na jak największej ilości różnych PC. A co za tym idzie jest to pewien kompromis, który polega z grubsza na tym, że dodaje różne modyfikacje "na zapas". Pomijając to, że nie wiesz gdzie i co masz, to w efekcie masz zawsze w systemie jakieś niepotrzebne modyfikacje.

 

Jak chcesz działać "bezpieczniej", to proponuję Windows 7 na PC na Mac OS X na Mac'u. Jeśli chcesz używać systemu, który nie jest przeznaczony do działania na danym sprzęcie, to niestety trzeba trochę wysiłku, by system był pewny pod, w miarę możliwości, każdym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby stac mnie bylo na maca to nie zawracalbym wam glowy swoimi problemami. Ale nie trzeba instalowac tych modyfikacji na zapas prawda? Chcialem wybrac tylko najpotrzebniejsze rzeczy na poczatek. I jeszcze jedno istotne pytanie, czy podany przez rzooffa sposob nadpisuje pliki? Tzn w miejsce starego systemu pojawia sie nowy, bo mam jedna partycje na osxa reszta jest ntfs ktora uzywam pod win7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.