Skocz do zawartości

Jakie części do złożenia Hacka jak najniższym kosztem?


javazlaz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W tej chwili mam PowerBooka G4 17" (czyli oryginalnego Maka). Potrzebuję jednak czegoś szybszego, a w tej chwili nie mam zbytnio kasy, żeby kupować Maka. Zdecydowałem, że zbuduję sobie sam Hackintosha.

 

Czytałem troszkę i wiem, że muszę mieć procesor z serii Core Intela (czyli C2D).

 

Czy moglibyście mi podać szanowni użytkownicy jakie muszę zakupić sobie części, abym mógł zbudować jak najtańszego Hacka i żeby nie trzeba było za dużo kombinować. Oczywiście OS X zakupię (wszedło mi już w nawyk kupowanie programów). W sumie jak na razie nie będę grał (nie odczuwam takiej potrzeby w ogóle), ale będę się zajmował np. amatorską obróbką wideo lub grafiki. Sądzę więc, że wystarczy mi zintegrowana karta graficzna. PeCeta sprzedałem jakieś 3 lata temu, więc nie jestem na bierząco (zresztą i tak nie byłem - miałem PC stojący na płycie głównej Asrock K7VM2 i Athlonie XP 2000+... :P). Jeżeli więc moglibyście mi podać jakieś przykłady tanich rozwiązań, to będę wdzięczny.

 

Przeszukałem z grubsza forum, ale jeśli takie pytanie już padło, to bardzo przepraszam.

_______________

Pozdrawiam, Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gigabyte EP45-UD3LR lub ASUS P5Q - 300zł (nowa)

2. Procesor Pentium Dual-Core E5300 2.6 (nowy) - 230zł lub Używany C2D - można dorwać za 300zł i mniej, ale tak naprawdę każdy nowy procek intela będzie pasował

3. Grafa - Coś w stylu NVidia GeForce 8600 GT - 140zł

4. RAM - 4GB DDR2 - ok. 250zł

5. Obudowy, zasilacze, nagrywarki, kable i inne pierdoły - 300zł

Co daję razem = ok 1290zł

 

Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Widziałem płytę MSI na Allegro za nieco ponad 100 zł. Używana, o oznaczeniu, które widnieje na liście kompatybilnych sprzętów na stronce osx86. Takie coś też będzie chodzić? W tamtych opisach nie było wypisanych żadnych anomalii ani koniczności zastosowania patchów do płyty.

 

I tak ogólnie starać się dobierać resztę do płyty mniej więcej jak w specyfikacjach Maków?

 

Jeszcze raz dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jeżeli iść już w nową platformę....

 

1. Płyta: MSI P55-GD55 socket 1156 (to samo co w nowym iMacu na i5) - 350zł

2. Procesor - Jeżeli nie potrzeba dużo mocy - i3 - 400zł nowy

3. Pamięci DDR3 4GB jakieś 300zł

4. Grafa - to co wyżej - 140zł

5. Pierdoły 350zł

= ok. 1540zł

 

Widziałem płytę MSI na Allegro za nieco ponad 100 zł

 

A jakie ma parametry/konfiguracje?

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2010-09-09, 18:59 ]

Używana, o oznaczeniu, które widnieje na liście kompatybilnych sprzętów na stronce osx86

Osobiście za bardzo nie ufam HCL'owi, wg. jego moja płyta nie jest w pełni "wspierana", co jest kompletną bzdurą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, ale to AMD... :/ Sorki za przeoczenie - taka jest:

http://allegro.pl/msi-k9a2-cf-sli-ati-gwar-17mies-sound7-1-am2-i1222692013.html

 

Warto stawiać OSx86 na AMD czy jest za dużo problemów i nie warto kombinować?

 

Linki zewnętrzne podajemy w formie CODE. Proszę zapoznać się z regulaminem forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być ;)

Od razu informuję, że seria P5Q ma w Biosie aliasy. Czyli trzeba mieć albo zmodyfikowany Bios, albo (lepiej) użyć BootCD ze zmodyfikowanym dsdt.aml lub jednym z najnowszych Chameleonów.

Obie rzeczy nie są problemem i są to bardzo fajne płyty pod OSX. Niemniej lepiej wiedzieć, żeby się nie przestraszyć, gdy przy próbie instalacji komp się zacznie resetować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.