Skocz do zawartości

Dlaczego Hackintosh?


314TeR
 Udostępnij

Dlaczego Hackintosh?  

416 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Dlaczego Hackintosh?

    • Cena
      81
    • Ciekawość
      196
    • Funkcjonalność
      82
    • Wydajność
      30
    • Stabilność
      23
    • Niezadowolenie z obecnego systemu
      60
    • Sam nie wiem
      9


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hehe jestem pierwszy :-P

Nie będę owijał w bawełnę zaznaczyłem(cena) bo nie mam zamiaru przepłacać 3x więcej za podobny sprzęt tylko że ma wywalone (ugryzione :-) )jabłko.

Ale są i oczywiści inne czynniki jak np.:

ciekawość- bo jeszcze nie bawiłem się kompem Apple, ładny design,

wydajność- bo lepiej jest napisany Leonek od Windowsów,

stabilny- mniej pobiera zasobów systemowych,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie to bardziej ciekawość bo jeśli chodzi o cenę to wiadomo że nie kupiłbym czegoś co nie jest warte swojej ceny natomiast co do systemu to system jak system i nie będę też inwestował w komputer Apple tylko dlatego że ma taki a nie inny system.

 

System jak system i nie widzę ti żadnej różnicy pomiędzy funkcjonalnością Leoparda a Windowsa nawet jeśli to jest Vista bo u mnie chodzi całkiem świetnie.

Co do jakości systemu to są plusy i minusy i nieważne jest w tej chwili dla mnie czy to jest Leopard, linux czy Windows natomiast ważne jest dla mnie by działał jak najlepiej i mógł odpalić programy które są mi potrzebne.

 

W większości wygrywa Windows u mnie szczególnie jeśli chodzi o funkcjonalność a Leoparda traktuję z czystej ciekawości i podziwiam jego uroki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie da się zaznaczyć większej ilości opcji ;)

Ale faktycznym powodem mojej "przesiadki" jest wydajność. Przy obrabianiu dużych plików - na tym samym sprzęcie - różnica jest kolosalna!

 

Pierwszą instalację leoparda zrobiłem z ciekawości, a po udanej próbie zakupiłem i używam na codzień.

Bym nawet przepłacił za iMaca, ale to miało sens, dopóki montowali w nich przyzwoite monitory. Na maca pro mnie niestety nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... u mnie to chyba choroba jabcowa ;-) Zaczęło się od IPhone, potem IPod, pierwsza nakładka na win ala OS X,Itunes, Safari... Aż dotarłem do Leoparda. Od miesiąca jestem przezadowolony. Nie mam zamiaru wracać na win... nigdy. Hackintosh... po części cena... nie stać mnie teraz na Maka, Wiem, że za pierwsze normalne pieniądze kupię pięknego Macbooka. W każdym razie switch na OS X był decyzją życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem niezadowolenie z obecnego systemu, ale tak naprawdę to wszystko po trochu.

Mac był dobry dopóki pracował na PowerPC, teraz jak bazuje na Intelu jest takim samym kompem jak każdy inny.

Skoro architektura niemal niczym się nie różni to dlaczego mam dopłacać drugie tyle ???

Alterantywą jest gówniany, zawirusowany i powolny Windows, z milionem okien, chmurków, spinaczy etc.

 

Z drugiej strony, MacOS jest moim zdaniem najlepszym systemem i dlaczego ma być więziony w Macach.

Argument że wtedy jest stabilnie i pod kontrolą producenta do mnie nie trafia, bo standaryzacja i dobre wspieranie producentów daje nawet lepszy efekt.

Wiadomo że tu chodzi o swego rodzaju monopol ze strony Appla.

Zresztą smaczek ze słuchawkami do iPoda pokazuje jakie intencje ma Apple.

Myślę że nie powstrzyma się już rozwoju Hackintosha i bardzo dobrze ! ! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalczego Hacintosh? Ogólnie poczukiwałem alternatywy dla Windowsa, czasami praca na tym systemie doprowadzała mnie do białej gorczki.

Jest taki żart "Co to jest hardware? Jest to coś w co można kopnąć gdy zawieśi sie software.

Mój poprzedni hardware bardzo ucierpiał przez software. :-)

 

Po drodze był jeszcze linux, w sumie był ok ale Adobe nie robi ma niego oprogramowania.

Później chodził mi po głowie Mac, początkowo myślałem o zakupie,

ale oczywiście cena mnie zniechęciła, no i jeszcze dowiedziałem się o możliwości instalacji na PC :-P

To było to, połączenie wydajności PC z dobrym systemem.

No i trzeba przyznać że system jest naprawdę super, Spaces+aktywne narożniki, Spotlignt, TM, i parę innych rzeczy, sprawiają że praca jest bardzo przyjemna.

I jeszcze najważniejsza rzecz, stabilnośc przez duże S, komputer chodzi czsami po 15h na dobe i nic, żadnych zawiech.

Windows też ma swoje plusy np. Photoshop, Illustrator, InDesign są wydajniejsze na nim :evil: a i jeszcze są wersje x64, na win.

 

Myślę że gdybym musiał zrezygnować z Hacka, to przerzucił bym się na Windowsa, z resztą 7 zapowiada się całkiem nieźle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawosc,

Jakis czs temu zastanawialem sie nad kupnem ibooka, bylem juz w sklepie, i powstrzymalo mnie to, ze zostal im tylko 1 egzeplaz i to w dodatku wystawowy, ja niestety musialem sie spieszyc, bo to byl ostatni dzien miesiaca i razazem kwartalu, i byla to szansa na zmniejszenie ceny o podatek i vat.

Poniewaz nie mieli innego egzemplaza, stanelo ze pojechalem do innego sklepu, gdzie sytuacja sie powtorzyla (1 sklep Saturn, 2 Media..) i w koncu nabylem Lenovo R61.

Juz nie pamietam gdzie zetknolem sie z atrykulem o mozliwosci zainstalowania OsX, no i przygoda trwa do dzisiaj ;)

Na tyle spodobal mi sie system, ze postanowilem postawic dodatkowo stacjonarny komp tez na OSX, dobierajac jak najbadziej zgodne elementy a wszysko zamykajac w obudowie od G4, troche przy tym roboty, ale za to ile satysfakcji, jak juz wszysko ruszy.

Czasami jak pzreloze dysk z Win Xp, to zastnawiam sie jak to mozliwe, ze to cholerstwo tak dlugo startuje :)

Efekt przygody jest taki, ze przekonalem sie do korzystania z OSX, choc strasznie brakuje mi nadal jedenego przycisku, ktory pokazywalby pulpit :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię sprawdzać różne alternatywne systemy operacyjne do Windowsa. Od zawsze szukałem czegoś innego, nowego. Każdy system - jaki by nie był dostosowuję pod siebie. Przez dłuższy czas używałem różnego rodzaju dystrybucje Linuxa, ale jakoś nigdy mi do końca one nie pasowały. Potem dowiedziałem się o Mac OS X i jego instalacji na PC-ie. Wtedy jeszcze był Tiger a w niedługim czasie była premiera Leoparda. Z wyglądu podobał mi się , więc chciałem go zainstalować. Oczywiście jak to jest z początkami mojej instalacją OSx86 nie było łatwo (tym bardziej że było to kilka miesięcy po premierze Leo). Obecnie rozwój OSx86 jest na tyle duży, że instalacja należy do coraz łatwiejszych.

 

Dlaczego Hackintosh?

 

Najpierw była ciekawość, potem zobaczyłem jego funkcjonalność, która mi odpowiada. I tak już zostało na moim ponad już 3 letnim PC-ie (po modernizacjach). Obok na dysku mam też Windowsa (czasem się przydaje). A tak na co dzień używam OSxa. Z oprogramowaniem pod niego nie narzekam - jest naprawdę w czym wybierać. System działa mi dosyć stabilnie. Mac OS X jest dla mnie połączeniem tego co najlepsze pracując na Windowsie i Linuxie.

 

 

 

Co do ceny Macintoshy.

Przy kupnie następnego komputera pojawi się na pewno dylemat czy wybrać Maca czy złożyć Hackintosha? Kierował się będę konfiguracją sprzętową i możliwością zainstalowania na nim lubianego OSXa oraz na koniec ceną jaką zapłacę za to w sumie. I tu pojawia się kolejne pytanie o wydajność i stabilność Hackintosh vs. Mac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

1. Funkcjonalność jaką daje środowisko Mac OS X

- iWork

- iPhone SDK

- Finder

2. Cena

Nie zamierzam płacić za durnego MacBooka 4000zl aby dostać produkt który w sklepie dostanę za 2000zl. A poza tym w MacBook White często się psuje TopCase

 

3. Wydajność

Szybkość i prostota użytkowania Mac OS X jest zatrważająca...

 

4. Szpan

Znajomi : "Ej co to za Windows ? Siódemka ?"

Ja : "Nieee... To jest Mac OS X"

Znajomi : "Slyszalem ze to fatalny system bo ma wiele bugów itd. Ciężko się go obsluguje"

Ja : "No... Jasne :) od 6 dni go usypiam i żadnego crasha... I źle ci się nim posługiwać ?"

Znajomi : "No nie... Ale on czadersko wygląda :)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

ja zaznaczyłem cena ale tu była raczej ciekawość i zobaczenie jak to wszystko wygląda przede wszystkim mac jest niezwykle prostym systemem :P druga kwestia to ciekawość zawsze chciałem się pobawić mac'em (już się bawiłem większością systemów linux, windows, dos, os/2, ecomstation i pare innych) i muszę powiedzieć  że mac mnie wkręcił aczkolwiek chyba zostanie u mnie na zawsze "drugim systemem" obok windowsa w windowsie przebija ilość gier i brak problemów ze sprzętem ale osx86 cały czas się rozwija i nie długo instalacja maca będzie taka jak windowsa (tak mi się przynajmniej wydaje) bądź co bądź mac jest dobrym systemem a tym bardziej potrzebuje windowsa bo posiadam telefon z windowsem mobile xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero co szykuję sie na Mac OS X na swoim komputerze ,ale wybieram go dlatego ze nie chce być jak większość - tylko Windows i Windows. Nigdy nawet nie miałem standardowego wyglądu zawsze robiłem jakieś zmiany. A gdy rozglądam się po internecie za programami i dowiaduję się o jego funkcjach tym moja chęć go używania jest większa. Jestem pewien że na Macu zrobię to samo co na Windows-ie a nawet dużo więcej! Nie jestem zapalonym graczem dlatego też nie uwielbiam się w Windowsie. A po za tym pierwszy komputer z jakim miałem do czynienia to był Mac tylko dość stary egzemplarz bo był tam jeszcze system osx w wersji 7.5.4 więc różnica jest co do Leoparda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hmmm.......

Lubie grzebac w sprzecie i bawic sie systemami. Pracowalem na wszystkich wersjach windy i paru dystrybucjach linuxa.

Windows nigdy mi nie pasowal kozystalem/stam z niego tylko dlatego ze programy ktorych uzywam nie ma ani na linuxie ani na macu . Linux jest dosc dobrym systemem - stanbilnosc oraz mozliwosc modyfikowania wszystkiego czego sie tylko zachce (oczywiscie z odpowiednia wiedza)

Teraz od miesiaca mam tego Snowa i jestem na razie zadowolony.

Duza ilosc programow, przyjemny system.

mi on wyglada jakby polaczenie windowsa z linuxem.

jedynie czego mi brakuje to tych efektow przejsc okien, minimalizacji i wogole (efekty z linuxa) poniewaz oprocz funkcjonalnosci lubie efektowny wyglad a tu niestety system jest opgraniczony...

 

 

a tu przyklad

http://www.youtube.com/watch?v=VvfRpmqKRbs&feature=related

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie czego mi brakuje to tych efektow przejsc okien, minimalizacji i wogole (efekty z linuxa) poniewaz oprocz funkcjonalnosci lubie efektowny wyglad a tu niestety system jest opgraniczony...

 

 

a tu przyklad

http://www.youtube.com/watch?v=VvfRpmqKRbs&feature=related

 

Tylko po co? System ma być miły dla oka ale bez przesadnych wodotrysków. Na początku mogą się podobać ale po chwili zaczną denerwować. Interfejs OSX jest taki jaki powinien być, dlatego zapewne od lat nie jest zmieniany, a delikatnie modyfikowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie efekty 3D w linuxie (compiz itp.) to się doinstalowuje do systemu, jak ktoś chce to instaluje, jak nie to nie - i to jest dobre podejście. Na mac os jest np. bumptop

http://www.youtube.com/watch?v=GcbymyM3dWo

 

odnośnie tematu - Dlaczego Hackintosh?

 

U mnie było tak :

- najpierw była ciekawość , co to jest mac os , jak działa itp.

- kiedy już to poznałem , to mnie bardzo zaciekawił i spodobał użytymi rozwiązaniami i funkcjonalnością w stosunku do windows / linux które używałem

- a potem mac os zacząłem używać jako mój podstawowy system

 

To jest w zasadzie odpowiedź na - dlaczego mac os :mrgreen:

 

 

A teraz dlaczego hackintosh ?

 

Odpowiedź jest prosta , jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o ... pieniądze. Obecnie nie stać mnie na żaden nowy komputer apple :-? Komputery apple sa o około 1/3 lub 1/4 lub ok 1 tys. zł droższe od konkurencji. Obecnie mam zamiar kupić laptopa, teraz ma ok 1 300 zł do nowego macbooka (cena ok. 3 200) potrzeba mi z jeszcze 2 tys.. Postaram się uzbierać jeszcze i za ok 2 tys. kupie lapopa o lepszych parametrach niż macbook i dodatkowo postaram się na nim postawić mac os 8-)

 

W przyszosci jak bede miał więcej pieniędzy postaram się kupić komputer od apple. Hackintosh to po prostu tańsza alternatywa aby mieć mac os na swoim komputerze niż kupno dużo droższego komputera od apple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mieszkam w niemczech i powiem ci tak tutaj ceny (nie przeliczajac na polskie bo tu mieszkam i zyje i zarabiam) sa takie ze na przyklad minimac 2.1 (2giga ramu 120 dysk procek 2x2.2 ) to tak jak by w polcse kosztowal 500Zl.

ja na pewno kupie tego nowego minimaca albo 27" iMac (zamierzam sie na 27" hehehehe)

a na razie tak jak muwisz z przyczyn finansowych (bo sa wazniejsze zeczy w zyciu niz Apple)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.