Skocz do zawartości

Dlaczego Hackintosh?


314TeR
 Udostępnij

Dlaczego Hackintosh?  

416 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Dlaczego Hackintosh?

    • Cena
      81
    • Ciekawość
      196
    • Funkcjonalność
      82
    • Wydajność
      30
    • Stabilność
      23
    • Niezadowolenie z obecnego systemu
      60
    • Sam nie wiem
      9


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja zaznaczyłem ciekawość, ale wszystkiego po trochę jest.

 

Cena

 

Nie stać mnie na Mac'a a jakby było to i tak złożył bym sobie PieC kompatybilny z Mac OS X, bo Apple oferuje dość słabe konfiguracji.

 

Ciekawość

 

Taaak. To mnie zawsze ciekawiło. Ten system był dla mnie naprawdę ciekawy. Pamiętam jak pierwszy raz zobaczyłem MacBook'a w Saturnie to się zastanawiałem co to za system ;)

 

Funkcjonalność

 

Tu niestety są plusy i minusy. System jest naprawdę prosty w obsłudze. Nawet moja mama go ogarnia a Okien już nie dawała rady ;D Ale niestety jest na niego mało gier. Ja tam zapalonym graczem nie jestem, ale mój brat-owszem dlatego muszę mieć Windows'a. Cieszy mnie w sumie to, że nie jest popularny, ponieważ nie ma na niego tylu wirusów itp.

 

Wydajność

 

O tak. Różnica między OS X a Windows'em jest ogrooomna. Mogę to porównać tak: Windows-stara Syrena OSX-bolid F1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac OS X != Windows 7/Vista/XP/98/95

 

Dla mnie jest to właśnie takie porównanie. Mac nie ma kluczy rejestrów, co jest jak dla mnie głównym powodem tego, że ten system działa zdecydowanie lepiej, sprawniej, bez awarii, szybciej nie rozrastające się pliki systemowe w tak wielkim tempie jak w Winzgrozie.

Odnosząc się do wypowiedzi propl1,

Cieszy mnie w sumie to, że nie jest popularny, ponieważ nie ma na niego tylu wirusów itp.

powiem tak wirusy są i wcale nie jest ich, aż tak mało jednak różnicą dość sporą jest to, że w Winzgrozie instalują się one same np. autorun, a w OS X tylko i wyłącznie za Twoją zgodą się on zainstaluje. To tutaj jest ten pozytyw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Po pierwsze - ciekawość.

Moje pierwsze instalacje Hackintosh'a sięgały 2009 roku, kiedy to jeszcze była popularna dystrybucja iAtkos v7. Zainstalowałem, pogrzebałem 2 dni, zaniechałem. Wtedy jeszcze nie miałem pojęcia o kextach i innych plikach systemowych. Czasami miałem takie przebłyski, że przypadkiem na biurku znalazła się płytka z iAtkos'em s3 i instalowałem. No i niedawno się zaczęło. Miałem problemy z kartą graficzną i dźwiękiem. Wreszcie postawiłem w sprawnego Snow Leopard'a 10.6.7. Update do 10.6.8 -> Kernel Panic i post na forum. Któraś osoba poleciła mi żebym zainstalował Retail'a. Dziwnym zbiegem okoliczności dorwałem oryginalną płytę z Snow Leopard'em w wersji 10.6.0 i zainstalowałem za pomocą iBoot'a. Również pomogły mi doświadczenia nabyte przy konfiguracji iAtkos'a s3. Wreszcie ukazał się Lion, posiedziałem z 5 dni i udało mi się go postawić do pełnej sprawności.

Później okazała mi się funkcjonalność

Zachwyciłem się tym systemem, wcześniej korzystałem w 90% z Linuxa i 10% Windowsa. Po przyzwyczajeniu się do Mac OS X'a korzystam praktycznie tylko z niego (czasami wpadne na Linuxa, ze względu na projekt, który tworzę [programowanie]. Bardzo podoba mi się innowacyjność i stabilność tego systemu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja dostałem w pracy do użytku Macbooka, no i tak sobie go używałem 2 lata, a moje lenovo t61 leżało na szafie. Po roztaniu z firmą, musiałem zwrócić macbooka i włączyć PC z Win7. Po 3 dniach krew mnie zalała :D

 

Tak więc kupiłem mobo do lapka z GMA X3100, do tego kartę wifi i jazda - tydzień czytania i pochłaniania wiedzy i mam Hakintoszka ;)

 

Nie zamierzam go zmieniać. Dokupie 2GB ramu i duzy dysk i mam plan, aby służył jeszcze kilka lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dla mnie ciekawość ... no i trochę wiara, że ten system przyspieszy moją pracę, oraz zmobilizuje mnie do niej. Rodzina *nix to natywny apache/mysql/php/ssh i wiele innych. Nie mogę się przekonać do linuxa - na serwer super, ale do użytku domowego już nie do końca. Dla mnie OSX to taki przyjazny dla użytkownika Linux ;)

Zresztą chyba nie bez powodu np taki kolos jak Envato jest w większości macówkowy ;)

 

Cena w zasadzie nie ma aż takiego znaczenia - po prostu traf chciał, że mam dość kompatybilnego laptopa (jak bym miał kupować lapka pod względem osx to bym się w to nie bawił) ... ale czuję po kościach, że jak wykończę w nim kolejną baterię to następny będzie Macbook Pro na i5 (tylko niech stanieją, albo zaczną się pojawiać używki) ... tylko szkoda, że często są w nich słabe grafiki - czasem lubię na Windowsie zagrać w Company of Heroes czy też Anno 1404 ;)

 

Dzięki hackowi mogę tak na prawdę sprawdzić z czym to się je, popracować i następnie nie wybulić kupy kasy na kota w worku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przy rozdziale 33 biblii Apple moją głową zaczęły szargać pomysły.

 

A może kupić iMac'a. W końcu nie jest taki zły, duży ekran, podzespoły nawet na poziomie umożliwiającym pracę. Co się da to zaktualizuję na własną rękę...

 

Aż po pewnym czasie oprzytomniałem. Zadziwiające jak człowiek czytając "zwykłą" książkę potrafi być aż tak poddany manipulacji.

 

Oczywiście. Jestem dalej z Wami. To była tylko chwila słabości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

1) Cena : Mój Hackintosh jest Wart max 250-350 zł nie więcej ! Bo to leciwy netbook MSI U100 . Jestem bezrobotny bez prawa do zasiłku a w domu pieniądze się nie przelewają wręcz jest krucho . Posiadanie Maka za tak niską cenę mnie cieszy bo na oryginalnego maka ani nawet na jakikolwiek nowy komputer mnie nie stać !

2) Ciekawość : Byłem ciekaw jak Mac OS X zadziała na takim leciwym sprzęcie i jestem zadowolony !

3) Funkcjonalnosć : Używałem Debiana 2 lata i wiele można było zainstalować pod nim ale pod Mac OS X można więcej !

4) Wydajnosć : Na moim MSI U100 wydajność jest zadowalająca !

5) Stabilność : Może być . Jest równie stabilny co Debian i to mnie cieszy !

6) Niezadowolenie z obecnego systemu : Podoba mi się Linux i Mac OS X natomiast od ponad 2 lat nienawidzę Windows !

7) Sam nie Wiem : Hę ?! Jak ktoś nie wie to niech lepiej nie używa w ogóle komputera jako komputera tylko niech przejdzie na Tablet ! Ja jestem pewien czego będę używał ! Będę chyba powoli migrował z Debiana na Mac OS X koniec i kropka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedi wiem . Ja używam SnowyWindOSX ( bazuje na Mac OS X 10.6.2 ) działa mi w nim wszystko ( patrz post : http://hamac.pl/topics15/dystrybucje-sn ... vt2186.htm tam dopisałem tą dystrybucję bo jej nie było ) Odnośnie sieciówki wymieniłem na oryginalny Apple Airport :) I wszystko śmiga poza usypianiem systemu . Działa nawet coś co jest zwykle cięzko uzyskać w HaMac'ach czyli wyjście na monitor . Na dodatek mój MSI U100 jest biały z doklejoną naklejką ugryzionego jabłuszka które zasłania logo MSI co daje jeszcze większego realizmu a'la Mac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Ja zupełnie z ciekawości. Zawsze dużo kombinowałem z różnymi systemami i tym razem padło na OS X. Podoba mi się szybkość działania, ale niektóre rzeczy były dla mnie nie intuicyjne (mnie jako wieloletniego windowsiarza). Brak mi też niektórych programów i gier, dlatego na drugim dysku trzymam nadal windows 10. Zobaczymy jak to się dalej potoczy, mam nadzieję że nie skończy się na formacie ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.