Skocz do zawartości

Jaki Hardware? szybki Hack do produkcji muzyki na LOGIG 9??


erdman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Mam następującą sprawę, zamierzam kupić sobie na dniach nowy komputer i ma on być głownie przeznaczony do produkcji muzyki, chodzi tu głównie żeby odpalić Snow Leoparda i program LOGIC 9 na Mac OS. Więc nie zależy mi na super karcie graficznej, tylko na szybkim procku, który by się nie przegrzewał, szybkiej pamięci i szybkiej stabilnej płycie głównej i ewentualnie szybkim dysku...Na komputer chce wydać jakieś 3500 do 4000 zł. Aktualnie przebywam w Niemczech, gdzie też pracuję i raczej tutaj będę kupował tego hacka, dlatego koszt złożenia na niemieckim eBayu, byłoby dobrze jakby znajdował się w okolicy 1000 euro.

Aktualnie pracuje na programach typu FL Studio czy Cubase w srodowisku Win 7 i chciałbym również przy tym pozostać...więc jeśli chciałbym instalować Mac OS X, to biorąc pod uwagę, że na drugiej partycji czy osobnym dysku (tego też nie wiem, tu tez moglibyście mi doradzić co będzie lepszym, szybszym stabilniejszym dla OS rozwiązaniem) będzie również Win 7. Tutaj stworzyłem mniej wiecej konfiguracje która mam zamiar kupić, oczywiście czekam na wasze propozycje:

 

- Intel Core i7 950 3.06GHz 4800MT/s S1366 8MB chyba,że lepiej podobny i7 na slocie 1156

jaka jest w sumie różnica miedzy nimi dwoma i który będzie wydajnieszy dla Mac OS/Win7 ?

 

- 2x4096MB OCZ Reaper Series DDR3-1333 CL9 Kit Low Voltage, można fajnie podkręcić zmieniając Volty itd

 

- 1500GB Seagate Barracuda 7200.11 ST31500341AS 7200U/m 32MB ewentualnie jesli lepiej na Maca i Win 7 osobne dyski to myslałem nad podobnymi parametrami jak ten i tez 7200U/m tylko ze jeden 1000 GB a drugi 500 GB....chyba że, lepiej doradzicie jakiego Samsunga o podobnych parametrach...bo czytałem kilka postów i podobno są aktualnie bezkonkurencyjne..

 

- no wlaśnie i najtrudniejszy wybór mam z płytą główną, bo 1. nie wiem na którym slocie i7 będzie lepszy, (w ogóle czym one tak na prawde sie różnią ?) dlatego prosze was o doradzenie płyty głównej, myślałem głownie o Asusie ewentualnie od Gigabyte...co jest dla mnie ważne...nawet jeśli Mac OS nie radzi sobie jeszcze z USB 3.0 i z SATA 3, to chciałbym mieć to na motherboard, ponieważ wydaje dużo pieniędzy i nie szybko kupię kompa za taka kasę, co jest dla mnie dużo!!...a jak później nowe rzeczy maja mi nie chodzić, np jakieś drukarki, mp3 playery itd nawet pod WIN 7 to bez sensu, dlatego zależy ze względu na przyszłość

2. Najważniejsze ma być stabilnie, szybkie, nie chce za dużo problemów, grzebania, szukania czytania czemu coś nie działa. Po prostu żebym nie musiał za bardzo poprawiać DSDT, najlepiej wcale bo jestem zielony w tym...i wgrywać dużą ilość tych kextów, najlepiej żeby to była taka płyta, która pod jakąś z dystrybucji SNOW Leoparda, miała już większość zainstalowanych komponentów w sobie...

no i żeby USB działało bez problemowo...bo będę miał podłączony pod to externowy dysk z samplami, midi kontroler i extern audio card

płytka tak max do 250/260 euro

 

tutaj zamieszczam linki odrazu do wszystkich płyt Asus ze sklepu, najtańszego w Niemczech, z którego na 1000 będę kupował kompa:

 

http://www.mindfactory.de/Computertechnik/PC+Hardware/Mainboards/Intel-Boards/Sockel+1366/Asus.html

na socket 1333

 

http://www.mindfactory.de/Computertechnik/PC+Hardware/Mainboards/Intel-Boards/Sockel+1156/Asus.html

na socket 1156

 

a tu Gigabyte

 

http://www.mindfactory.de/Computertechnik/PC+Hardware/Mainboards/Intel-Boards/Sockel+1366/Gigabyte.html

na socket 1333

 

http://www.mindfactory.de/Computertechnik/PC+Hardware/Mainboards/Intel-Boards/Sockel+1156/Gigabyte.html

na socket 1156

 

aha i co myślicie o grafice...może jeśli zależy mi tylko na produkcji AUDIO, żadne granie i obróbkę grafy, ma tylko wyświetlać :), to może jaka zaintegrowana wystarczy na płycie co doradzilibyście do i7....ewentualnie jakiś tani w miarę nowy GeForce co bezproblemowo chodzi na MAC OS, albo nawet jest montowany w pradzwiwych MACach

 

i na koniec jakaś tania i dobra, bez problemowo działająca pod MAC OS nagrywarka DVD

 

zasilacz będzie jakieś 650 700 Watt

 

Zdaje sobie sprawę z początkowej trudności złożenia konfiguracji takiego systemu i moich wścipskich wymagań po okiem WIN 7, ale proszę pomóżcie mi w złożeniu przykładowego zestawu, który by spełniał w większości rzeczy które wymieniłem. Na pewno nic nie zadziała odrazu, ale chciałbym mieć z tym jak najmniej grzebania, a j na pewno poświęcę czas aby go skonfigurować, lecz w późniejszym użytkowaniu chcę po prostu na nim szybko pracować, a nie zastawiać się dlaczego coś mi nie działa na MAC OS. Proszę was bardzo, pomóżcie!! Dziękuję z góry :)!!

 

Linki zewnętrzne podajemy w formie CODE. Bardzo proszę o zapoznanie się z regulaminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu powiem, że jeśli na poważnie bierzesz się za tego Logica, to instaluj retaila. Dystrybucje są bardziej zawodne, szczególnie w momencie update systemu. Raczej nie chcesz, by system Ci się wysypał z powodu aktualizacji w środku ważnej pracy. Dlatego polecam retaila, na przykład instalowanego z płyty BootCD. Raz dobrze postawiony nie powinien sprawiać problemów.

 

Z płytami głównymi nie jestem w stanie za bardzo pomóc, ale czytałem, że Gigabyte czasem mają aliasy procesora, co trochę utrudnia instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do instalacji, patrz mój tutek ze stopki.

Płyta główna - ogólnie pod OS X'a to wszystkie ASUSy z seri P7P55 są wspierane świetnie, tylko jest jeden mankament - zintegrowany VIA (poza modelem WS SC który ma ALC1200, ale jest 2x droższy z powodu dobrego wsparcia grafiki), co oznacza że będzie działać tylko w Stereo. Musisz się zaopatrzyć w osobną kartę dzwiękową. O Gigabytach zapomnij, wymagają dużo poprawek do DSDT.

Grafika - polecam tą moją ze stopki koszt 250zł.

Dysk - Seagate'y mają ten problem że "trzeszczą" a przez WD straciłem trochę danych ;). Myślę że dobrym dyskiem będzie Samsung F3, jeden z najszybszych napędów.

DVD - Polecam coś z serii LG GH22

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopacy bardzo dziękuje za rady...tylko, że nikt nie napisał mi nic konkretnego o HARDWARE, doradzacie mi jak wgrać Snow Leoparda i odsyłacie do pardnika...ale najpierw muszę mieć chyba HARDWARE żeby wgrać to o czym dyskutujecie..

więc proszę o opinie i uzupełnienie HARDWARE które u góry zamieściłem, ewentualnie o zmodyfikowane na podstawie tego co u góry napisałem, propozycje: kompletnie zestawy części. Jeszcze raz dziękuje za rady...ale w sprawie procka, dysky i co najwazniejsze płyty nie wiem dalej nic...314TeR i chłopcy pomożecie prosze, żłozysz coś z tego co wyminiłem u góry??

 

[ Dodano: 2010-09-23, 19:13 ]

aha i lepiej i7 na slocie 1333 czy i7 na slocie 1156 tez kolo 3,06 GHz?? jaki jest lepszy dla hacka i wydajniejszy/szybszy? i jaka konkretna płyta wtedy z ASUSA, tylko żeby miała już USB 3.0 i SATA 3 ze wzgledu na WIN 7? i lepiej 2 osobne dyski na WIN 7 i Maca czy to nie przeszkadza jak zrobie na partycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna - ogólnie pod OS X'a to wszystkie ASUSy z seri P7P55 są wspierane świetnie, tylko jest jeden mankament - zintegrowany VIA (poza modelem WS SC który ma ALC1200, ale jest 2x droższy z powodu dobrego wsparcia grafiki), co oznacza że będzie działać tylko w Stereo. Musisz się zaopatrzyć w osobną kartę dzwiękową. O Gigabytach zapomnij, wymagają dużo poprawek do DSDT.

Przecież wyraźnie napisałem jaką płytę główną. A dokładny zestaw części? Ok:

Płyta - P7P55D PRO ale jak chcesz mieć koniecznie USB3.0 to P7P55/USB3.0

Proc - Intel Core i7 950 3.06GHz

RAM - 2x4096MB OCZ Reaper Series DDR3-1333 CL9 Kit Low Voltage

Dysk - Samsung F3, jaki? To zależy jaką chcesz pojemność

Grafa - GF 9600GT

Reszta - wedle uznania (zasilacz, obudowa....)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopacy bardzo dziękuje za rady...tylko, że nikt nie napisał mi nic konkretnego o HARDWARE, doradzacie mi jak wgrać Snow Leoparda i odsyłacie do pardnika...ale najpierw muszę mieć chyba HARDWARE żeby wgrać to o czym dyskutujecie..

...

 

Kolego podalem ci link do postu gdzie jest opisane jak zrobic to co ja mam w moim podpisie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha...barylatko sorki przez gapę, po prostu moją nieuwagę nie zauważyłem ze chodzi o konfiguracje co masz pod stopką...sorki mój błąd przepraszam...

 

może ktoś mi wytłumaczyć kwestie czym się rożni i7 na 3.06 GHz na slocie 1156 a na 1336 i który będzie lepszy...również na późniejszy wybór płty głównej

 

ok doradziliście mi płytę trochę tańszą niż zamierzałem...widzę, że ona jest na Chpsecie Intela P55

 

a co powiedziecie o tych trochę droższych na Chipsecie x58, również z asusa ?

 

314TeR a ty co byś doradził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli interesuje Cię OSX, to lepsze będzie nie to co droższe, a to co bardziej zgodne z konfiguracjami w oryginalnych maczkach. Dlatego polecamy Ci P55 (obecne w aktualnie sprzedawanych iMac'ach), a nie X58. A ogólnie rzecz biorąc, to platforma 1336 mimo wyższego numerku jest starszą niż 1156 i jest już nieco przestarzała - cały czas oparta na kontrolerze ICH10R i tradycyjnej dwu-mostkowej architekturze.

Ausa polecamy, bo mają one dobrze dopracowany Bios, a dokładnie tablice DSDT, które bardzo przypominają swoje odpowiedniki w iMac'ach.

 

Jeśli koniecznie chcesz mieć bardziej ekskluzywną płytę to bierz SuperComputer'a - pełen wypas! A przy okazji będziesz miał z instalacją z górki, bo ta płytka jest już rozgryziona nieźle przez naszego admina ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

314TeR a ty co byś doradził?

Wybierz To co Ci pasuje... Płyty ASUS'a poza układem dźwiękowym to niezły odpowiednik iMac'ów 11,1 z końca zeszłego roku i tych obecnych. Wymagają nowego systemu i nieco wiedzy w stawiani, np musisz użyć co najmniej 10.6.3, ale dają za to stabilną i wydajną pracę. Paradoksalnie osobiście bym sobie odpuścił USB 3.0 a tym bardziej SATA 3.0 - oba komponenty są podłączone do płyty za pomocą układów firm 3-cich i nie są same w sobie najlepsze... np USB 3.0 nie odpalisz pod OS X i nie wiadomo czy w ogóle się uda, a SATA 3.0 nie będzie z chipsetu intelowskiego więc na nim HDD też nie podłączysz bo nie uruchomisz pod OS X, a jak nawet, to żaden talerzowy dysk nie wykorzystuje transferu złącza w standardzie 2.0 nawet w 50% procentach. Pomijam już kwestie podłączeń do linii PCI-E - jak dokładnie się wczytasz w specyfikacje to okaże się że nie są podłączone optymalnie, tzn z np wystarczającą ich ilością linii aby uzyskać pełną przepustowość, albo że będziesz mógł użyć na raz albo usb 3.0 albo sata 3.0. Pamiętaj też że jak standard USB 3.0 się ustabilizuje, będzie więcej układów i będzie działał np pod OS X to będziesz mógł kupić kartę rozszerzeń za przysłowiowe parę złotych i to mniej niż obecnie musisz dołożyć do płyty która to posiada.

 

Procesor - jaki chcesz... możesz pokusić się o wersję i7-875k z odblokowanym mnożnikiem, a to daje ten komfort, że jeśli będzie Ci mało mocy to w prosty sposób możesz przetaktować system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawiązując to wypowiedzi 314TeR z podobnego tematu

1156 to najnowsza szyna/gniazdko... to pierwszy CPU intela z zintegrowanym kontrolerem RAM. Technologicznie jest nowszy od większego brata na 1366. Natomiast jeśli chcesz najmocniejszy CPU pod 1156, to jest to model Core i7-875K - 2.93GHz i ma on odblokowany mnożnik..

i rzooff

A ogólnie rzecz biorąc, to platforma 1336 mimo wyższego numerku jest starszą niż 1156 i jest już nieco przestarzała - cały czas oparta na kontrolerze ICH10R i tradycyjnej dwu-mostkowej architekturze.

 

to znaczy, że lepiej kupić i7 na slocie 1156 3,06GHz, bo jest lepszy niż 3,06GHz na slocie 1333, tzn z nowszą technologią bardziej przyszłościowy, wydajny/szybszy/ niż starszy brat tak?? z widokiem na przyszłość ewentualną modyfikacje, rozbudowę kompa?

 

tylko 3.06 w slocie 1156 kosztuje tutaj jakieś prawie 500 euro, w slocie 1333 jakieś 270 euro

 

czyli będzie lepiej jak wziąłbym np lekko wolniejszy, np 2,93 i7-875k w slocie 1156 co kosztuje jeszcze w mariach moich możliwości jakieś 300 euro, niż 3,06 na slocie 1333 ?? proszę pomóżcie

 

[ Dodano: 2010-09-24, 12:47 ]

ok i jeszcze jedna niewyjaśniona dla mnie kwestia...ok mówicie ze dyski samsunga z serii F3 są aktualnie najlepsze na rynku, nawet od tego Seagate IV co zaproponowałem?

 

tylko ze Samsung F3 na 7200 obrotów jest tylko maxymalnie do 1 TB a chciałem kupić 1.5 TB czy widział ktoś z was już 1,5 TB co ma 7200 obrotów czy są tylko te z 5400?

 

i jeszcze jedna dla mnie ważna sprawa jeśli mam zamiar na kompie mieć postawione 2 systemy WIN 7 i Mac OS to na każdy lepiej osobny dysk....i w takim razie kupiłbym jednego samsunga F3 7200 co ma 1 TB na jeden system i drugiego co ma 500 GB

czy podzielenia na partycje jednego np 1 TB na dwie osobne na WIN 7 i OS w zupełności starczy i nie sprawia żadnego problemu w stabilności i szybkości systemu OS? proszę pomożcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedna dla mnie ważna sprawa jeśli mam zamiar na kompie mieć postawione 2 systemy WIN 7 i Mac OS to na każdy lepiej osobny dysk....i w takim razie kupiłbym jednego samsunga F3 7200 co ma 1 TB na jeden system i drugiego co ma 500 GB

czy podzielenia na partycje jednego np 1 TB na dwie osobne na WIN 7 i OS w zupełności starczy i nie sprawia żadnego problemu w stabilności i szybkości systemu OS? proszę pomożcie

Ja osobiście jestem za pomysłem 500GB + 1TB dlaczego - dlatego że jest bezpieczniej trzymać te systemy na osobnym dysku. Obydwa systemy potrzebują innych tabel partycji (Mac GUID a Win MBR), przez co można zrobić 2 rzeczy - zmodować Retaila na MBR (jest lekko wolniejszy) lub użyć hybrydowe partycje GUID/MBR. Ale jest ryzyko. Dosłownie jednym ruchem możesz posłać do piachu windowsa (nic juz nie zrobisz, tylko dane odzyskasz :( ) a MacOS X'a uruchomisz tylko z BootCD = Reinstalaja od nowa.

tylko 3.06 w slocie 1156 kosztuje tutaj jakieś prawie 500 euro, w slocie 1333 jakieś 270 euro

 

czyli będzie lepiej jak wziąłbym np lekko wolniejszy, np 2,93 i7-875k w slocie 1156 co kosztuje jeszcze w mariach moich możliwości jakieś 300 euro, niż 3,06 na slocie 1333 ?? proszę pomóżcie

Hz, hercowi nie równy ;) Pamiętaj że i7-875K Możesz po prostu prze taktować mnożnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy, że lepiej kupić i7 na slocie 1156 3,06GHz, bo jest lepszy niż 3,06GHz na slocie 1333, tzn z nowszą technologią bardziej przyszłościowy, wydajny/szybszy/ niż starszy brat tak?? z widokiem na przyszłość ewentualną modyfikacje, rozbudowę kompa?

Zarówno gniazdko 1156 jak i 1333 - to już martwy zaułek... nie będzie rozwijane. W przyszłym roku będą nowe gniazdka i niestety trzeba to przełknąć jako gorzką pigułkę. Niestety wielkiego wyboru nie masz, bo sprzęt kompatybilny z OS X jest to dość specyficzny wycinek hardware ogólnie dostępnego...

 

Jeśli patrzysz ekonomicznie to 1156 jest tańsze, a w połączeniu z i7-875K dostajesz najmocniejszego obecnie produkowanego iMac'a + możliwość zwiększenia jego wydajności w razie potrzeby, po prostu "od tak" o ponad 30% bez żadnych dodatkowych kosztów.

 

Obejrzyj sobie jakie karty VGA montowane są w obecnych iMac'ach i dobież sobie podobny model, to będziesz miał pewność niemal 100% że będzie działał ok PM na VGA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok dziekuje Wam za rade na temat procka, ale jak bede czekal pol roku to nic w koncu nie kupie...a z reszta to normalka, codziennie w srowisku hardware, ze zawsze za pol roku bedziesz juz do tylu...a jesli nawet wyjdzie nowy slot to i tak bedzie na poczatku cenowo przegurowany, tak jest praktycznie z kazda innowacja technologiczna...wiec skusze sie wtedy na i7 na slocie 1156 jak radzicie, a dokladnie serie 875K, dotego jeszcze jakis cenowo przystepny cooler poprosze zeby bezproblemowo bez przegrzewania mogl wydobyc ten dodatkowe 30 &, co myslicie o Mugen 2?

 

ok czyli na 100% konfiguracja sklada sie z:

- Intel Core i7 875K 2.93GHz S1156 8MB

- 2x4096MB OCZ Reaper Series DDR3-1333 CL9 Kit Low Voltage

- Samsung F3 1000 GB 7200 7200U/m --- prosze wypowiedzcie sie jeszcze inni czy myslicie, ze to dobry pomysl zeby miec 2 dyski na win 7 i na maca osobno to wtedy wezne takie 2

 

tutaj wygenerowalem bezposredniego linka z tej niemieckiej strony gdzie beda na 1000 % zamawial czesci

wszystkie z seri ASUS P7 na chipsecie intela i slot 1156 i z usb 3.0, jest ich z chyba 10, ktora teraz??:

 

http://asus.com.pl/Search.aspx?SearchKey=p7p55

 

ktora doradzicie max do 300 euro bo na SuperComputera na prawde nie moge sobie $$$ pozwolic...

 

prosze zeby to byla taka szybka, stabilna na pare lat plyta, przyszlosciowa i mogl w nia wlozyc duzo kosci pamieci, aha i zebym nie musial zbyt duzo szukac do niej kextow na podzespolu i tylko zeby wiekszosc dziala juz po instalacja jakiej do niego dopsaowej modyfikacji czy ewentualnie oryginalu mac osa

ktora z tych doradzcie prosze?

 

aha no i jak karta graficzna? widze ze normalnie stacjonarych Macach tych 21.5 i 27 montuja ATI HD a w Macbookach pro np NVIDIA GeForce GT 330M mit 512, co bedzie lepszym rozwiazanie...na grafice mi nie zalezy..bo komp glownie do muzy...i nie chce miec problemow z kextami...najlepiej zeby dany model juz byl wykrywany przez oryginalny dystrybuje Maca....wiec jaka doradzacie?

myslalem o tej

ATI Radeon HD 5670 mit 512 MB GDDR3, aha i jak producent karty graficznej...

aha i jeszcze jedno pytanie? oryginalny mac os...zawiera w sobie sterowniki/kexty w sumie do wszystkich seri np ATI HD z numerami 5000 z 512 MB i 1024 MB i jest w sumie nie wazne ktory model wezne?....czy tylko do poszczegolnych numerow ?

 

prosze doradzcie mi jeszcze szczegolowo na te watki co tu zamiescilem...to jeszcze w tym tygodniu zamowie te czesci i skladam w koncu Hacka :), dziekuje jeszcze raz z gory[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Samsung F3 1000 GB 7200 7200U/m --- prosze wypowiedzcie sie jeszcze inni czy myslicie, ze to dobry pomysl zeby miec 2 dyski na win 7 i na maca osobno to wtedy wezne takie 2

Jak cenowo dasz radę to jak najbardziej ;)

ATI Radeon HD 5670 mit 512 MB GDDR3, aha i jak producent karty graficznej...

Ta karta nie da rady, tylko 5750, 5770, 5850 i 5870. Poza tym daczego skoro nie chcesz super grafy bierzesz najnowszy model? Jeżeli ci na grafie nie zależy to coś w stylu GF 8xxx i 9xxx.

prosze zeby to byla taka szybka, stabilna na pare lat plyta, przyszlosciowa i mogl w nia wlozyc duzo kosci pamieci, aha i zebym nie musial zbyt duzo szukac do niej kextow na podzespolu i tylko zeby wiekszosc dziala juz po instalacja jakiej do niego dopsaowej modyfikacji czy ewentualnie oryginalu mac osa

Do P7P55 wystarczy Retail, FakeSMC i DSDT (+ VoodooHDA dla wewnętrznej dźwiękówki działającej w STEREO!).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co myslicie o Mugen 2?

Jest to świetny cooler, ale ma jedną wadę, używając go musisz zastosować pamięci z niskimi radiatorami, a właściwie bez, ponieważ blokuje dostęp do slotów, a co za tym idzie pamięć lepiej zamontować przed jego montażem.

 

- Samsung F3 1000 GB 7200 7200U/m --- prosze wypowiedzcie sie jeszcze inni czy myslicie, ze to dobry pomysl zeby miec 2 dyski na win 7 i na maca osobno to wtedy wezne takie 2

Tak, zawsze lepiej trzymać windows i OSx86 na osobnych dyskach...

 

ktora doradzicie max do 300 euro bo na SuperComputera na prawde nie moge sobie $$$ pozwolic...

Tu nikt Ci na 100% nie powie że będzie łatwo, albo ta będzie lepiej działać a inna gorzej. Ogólnie seria P7P55 jest niezła na hackintosh'a (poza codeciem audio), ale każda ma przypadłości... poszukaj na forum jakie płyty były już sprawdzone i jeśli nie umiesz sobie poradzić z nowym modelem sam, to przyjrzyj się w pierwszej kolejności tym przetestowanym modelom. Tak samo jeśli chodzi o stabilność itp itd... te wszystkie płyty pod windows na 100% procent będą działać OK, a jak chcesz aby też działały pod OS X, to nikt Ci takich nie da gwarancji... OSx86 rządzi się swoimi prawami i bez podstaw wiedzy z jego zakresu każda płyta będzie zła, a z drugiej strony jak wiesz jak to działa i dlaczego to poradzisz sobie z niemal każdym sprzętem... w każdym razie nie licz na łatwiznę, że pstrykniesz palcami i ot samo zadziała...

 

aha no i jak karta graficzna?

Jeśli decydujesz się na socket 1156 i P55, to najlepiej wybrać kartę podobną do tych montowanych w iMac'ach 11,1 (z jesieni zeszłego roku) i obecnej linii. Najlepsze wg mnie były by karty z seri 5xxx, ale one nie są jeszcze dobrze rozpracowane, i do czasu wydania aktualizacji 10.6.5 radził bym się wstrzymać. Jaki model, nikt też tego nie powie dopóki nie sprawdzi... są 4870 (np moja) która w ogóle nie sprawia żadnych kłopotów, ale są też inne 4870 które są przysłowiową "zadrą w dupie" i nie chcą się uruchomić. I tu znów zasada taka sama jak wyżej, czytać i wybierać modele sprawdzone.

 

najlepiej zeby dany model juz byl wykrywany przez oryginalny dystrybuje Maca

Nie ma takiej karty... wszystkie wymagają, tej czy innej metody uruchomienia, niektóre wymagają jedynie dopiska do chameleon'a a inne nawet podmiany kextów.

 

aha i jeszcze jedno pytanie? oryginalny mac os...zawiera w sobie sterowniki/kexty w sumie do wszystkich seri np ATI HD z numerami 5000 z 512 MB i 1024 MB i jest w sumie nie wazne ktory model wezne?....czy tylko do poszczegolnych numerow ?

I tak i nie... na w miarę niezłą obsługę możesz liczyć tylko dla kart które są montowane w maczkach, ale i są metody na uruchomienie innych. Lecz te inne z reguły wymagają więcej zachodu.

 

prosze doradzcie mi jeszcze szczegolowo na te watki co tu zamiescilem...

Takie małe moje posłowie... instalacja OSx86 i jego stabilność pracy jest wprost proporcjonalna do wiedzy użytkownika. Z niemal idealnym sprzetem nie poradzi sobie lama, a ekspert da radę i z AMD na wrednym chipsecie SIS... Nastaw się że jeśli chcesz naprawdę korzystać na luzie z takiego sprzętu to nie ominie Cię zdobycie tej wiedzy.

 

Do P7P55 wystarczy Retail, FakeSMC i DSDT (+ VoodooHDA dla wewnętrznej dźwiękówki działającej w STEREO!).

I kext do LAN'u Realtek'a 8111. Można użyć hackintoshowy R1000 lub od niedawna jest oficjalny Realtek'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dokladniejszym przestudiowaniu podobnych tematow i porownaniu kilku modeli P7P55

ta plytka chyba bedzie najlepsza jest chodzi o bezproblemowe/malo problemowe zainstalowanie Leoparda i konfiguracje podzespolow, jedyny mankament to jedynie sound card z tego co widze...ale i tak bym z niej nie korzystal bo mam zewnetrza na usb ktora wedlog informacji na stronie producenta dziala normalnie z CUBASE na Mac OS, specjalna do produkcji...wiec problem dzwiekowki mnie nie gryzie

 

- Asus P7P55D-E PRO I-P55 S1156 ATX

 

poza tym widze jest duzo koolegow oferuje do tej plyty gotowe boot cd juz ze sprawnie spachowanym mac os, wiec to ulatwi mi rowniez sprawe jako nowicjuszowi wgrania osx86, no i ma usb 3.0 ze wzgledu na win 7 co mnie cieszy..

 

mam racje w tym watku ? prosze o sugestie...

 

co do grafiki to mysle nad ATI Radeon HD 5770 with 1GB tak jak w Mac Pro tylko jakich producentow polecacie jesli chodzi o karty grafiki, wymienie pare przednich...

 

cytując witucha0: (kwestia o 5670 512 MB)

Ta karta nie da rady, tylko 5750, 5770, 5850 i 5870.

 

ale akurat ten model ATI Radeon HD 5670 with 512MB. jest oryginalnie montowany w iMac'u , 27-inch: 3.2GHz....wiec nie zadziala nawet przy orygionalnej dystrybucji ? czy zaszla jak pomylka?

 

jaka byscie polecali karte z seri 5000, zalezy mi na 5...zeby DirectX 11 chodzil po win7, wiec 4x odpada, bo HD 5770 with 1GB troche droga...

 

aha i jeszcze 2 wazne pytania....ilu Wattowy zasilacz?...bede mial duzo rzeczy napedzanych bezposrednio pradem tylko z usb, m.in dysk extern 1,5 TB do sampli, karta muzyczna tez tylko zasilana przez usb, midi kontroller i cos tam jeszcze dojdzie...

przy tym procku pamieci i dyskach myslalem myslalem o jakis 700 Watt? chyba z zupelnosci starczy...czy przesada?

jesli tak to myslalem o tym zasilaczu 700W OCZ High-Performance ModXStream Pro 80+ Modular

jakiego producenta sugerujecie z podobnej polki i przy podobnej cenie...moze cos lepszego?

 

i ostatnie...przydalaby mi sie nowa nagrywarka DVD...tak max do 160 170 zloty

co propujecie? wyslucham porad..ale wszystko oprocz LG prosze...przez tyle lat zle doswiadczenie...co myslicie o ASUS, Samsung ewentualnie Samsung, wszystko oczywiscie juz na SATA, poprosze o konkretny model...zywotny :), no najwazniejsze zeby ten model DVD nagrywarki byl bezproblemowo wykrywany w srodowisku OS

 

prosze jeszcze o te rozwazenie tych 3 rzeczy i wtedy juz bede wiedzial na 1000% jakie czesci mnie zadowola dzieki waszej pomocy, za co jeszcze raz bardzo dziekuje z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo koolegow oferuje do tej plyty gotowe boot cd juz ze sprawnie spachowanym mac os

Nie do końca wiem co masz na myśli, ale generalnie chodzi o to, by sam Mac OS X właśnie nie był patchowany.

W kontekście instalacji OSX, między poszczególnymi płytami z serii P7P55... nie ma różnicy. Którą byś nie wybrał będzie dobrze.

Jedyna faktycznie inna to SuperComputer, który ma lepsze audio i więcej gniazd RAM.

 

mysle nad ATI Radeon HD 5770 with 1GB tak jak w Mac Pro tylko jakich producentow polecacie

Tu musisz poszperać po forach. Zwróć uwagę nie tylko na producenta, a także (a może przede wszystkim) na to jaki dany egzemplarz ma zestaw wyjść.

 

i ostatnie...przydalaby mi sie nowa nagrywarka DVD...

Przetrenowałem ostatnio sporo i okazuje się, że statystycznie najlepiej sprawdzają się ...LG. Naprawdę inne wcale nie są lepsze. LiteOn, Pioneer, to nie jest to, co było kiedyś - obecnie to tylko napis na klapce, a w środku masz niestety "kota w worku". Asus'a jednego ostatnio miałem w domu i wyzionął ducha po nieco ponad roku (nagrywam bardzo mało płyt). Teraz mam Samsunga, który okazał się być Toshibą (bebechy)... na razie działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam Samsunga, który okazał się być Toshibą (bebechy)... na razie działa ;)

To nie do końca tak. Samsung razem z Toshibą założyli TSSTcorp (Toshiba Samsung Storage Technology Corporation), czyli firmę skupiającą się głównie na napędach optycznych.

http://en.wikipedia.org/wiki/TSSTcorp

Sam mam taką nagrywarkę w swoim laptopie i jeszcze (po roku używania) działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TSSTcorp rok czasu dała radę, dziś niestety nie potrafi odczytac nagranych przez siebie płyt. Nagrywarka ta w ostatnim czasie napsuła mi duzo krwi przy awarii OSX. Mordowałem sie strasznie przy naprawach systemu ręcznie dopiero stary lite-on ata przez adapter sata uratował mi (_|_).

Niestety dziś firmy to tylko napisy na klapkach. Jak ostatnio oglądałem starą nagrywarkę CD, która w swoich czasach kosztowała 3000 zł to jest tam co dźwigać, nie pożółkła i nadal nagrywa z oszałmiającą prędkością x4 (na cd audio się nadaje :P).

W swoich łapkach nie miałem tylko produktów plextora, które zawsze były drogie i poza zasięgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracajac do mojej ostatniej wypowiedzi...no widzę, że rozwineła sie ladna dyskusja na temat nagrywarki...i mam teraz niezly metlik w glowie przez to ktora wziasc...bo ja jestem ponad standardowym uzytkownikiem nagrywarki....jestem DJ'em i nagyrwam na tydzien minimum 5 nowych plyt do..10...wiec chcialbym zeby ta nagrywaka miala jakas zywotnosc...wiec ktora polecacie najbardziej LG czy Samsung, Lite On...czy moze lepiej drozszy Plextor...bo juz sam nie wiem...

 

i prosze moze mi ktos klarownie odpowiedziec na pytanie...kazda nagrywarka nie wazne jakiego prodcuenta bedzie dziala pod OS? bo jesli nie...to podajcie prosze modelek ktore zadzialaja...

 

aha i kochani...w najlepszym Mac Pro stacjonarnym jest montowany ATI Radeon HD 5770 with 1GB, to chyba automatycznie bedzie mi dzialal przy najnowszej dystrybucji Leoparda, tzn bedzie w oryginalnym Retailu juz kext do tego tak? wiec karta po instalacji powinna bez problemowo dzialac? prosze uswiadomcie mnie

 

aha i jakie zasilacz okolo 700 wattowy byscie doradzili...

 

314TeR prosze doradz jeszcze ty nawiazujac do tego i przedostatniego posta, co myslisz...to zamowie jeszcze moze dzis ewentualnie jutro kompa....

 

dziekuje z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.