Skocz do zawartości

Najlepsza płyta Micro-ATX do Intela i5


andrusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Jaką płytę Micro-ATX do pracy z Intelem i5 750 moglibyście polecić do Snow Leoparda? Nie zależy mi na super wydajności, ani możliwościach konfiguracji, podkręcania ani innych "bajerach". Zależy mi na jak najlepszej zgodności ze Snow Leopardem, żeby nie trzeba było kombinować z kextami, patchować DSDT czy modyfikować BIOSU. Potrzebne mi tylko 1 gniazdo PCIE dla karty graficznej, możliwość podpięcia 2 dysków SATA, 1 nagrywarkę DVD (mam IDE, ale nie jest to wymóg), ew. jedno wolne PCI.

 

Po wstępnym rekonesansie namierzyłem płyty Gigabyte serii GA-P55M-U2 albo GA-P55M-U4 (tej używa tonymacx86). Macie jakieś inne, lepsze propozycje?

 

Pozdrawiam,

andrusz

 

P.S. Ten wątek powinien być chyba z dziale: Poradnik kupującego - mogę prosić o przeniesienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być taka, ale Gigabyte mają swoje bolączki. Przede wszystkim, dość słabo dopracowany Bios (DSDT), gdzie trzeba wrzucać multum poprawek, żeby wszystko działało.

Bardzo fajne są polecane na forum płyty Asus'a, np. P7P55-M. Tylko tutaj z kolei masz kartę muz. VIA, która pod OSX działa tylko w stereo.

Jak widać ideału nie ma i trzeba wybrać mniejsze zło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSI P55M-GD45 jak zanlazł ;) ALC889!

http://www.ceneo.pl/3791399s

http://pl.msi.com/index.php?func=proddesc&maincat_no=1&prod_no=1894

To jest prawie to samo co MSI P55-GD55 (ta jest ATX) która jest bardzo dobrą płytą główną pod OS X.

Co do Gigafailtów - Wymagają duuużo poprawek do DSDT (sam się o tym przekonałem :( ).

Grafa - jakaś GF 9600GT lub jak lepiej to jakaś ATi 5770.

Procek - Jeżeli nie zależy ci na super wydajności to weź jakiegoś i3-540, sporo zaoszczędzisz, ale lepiej napisz do czego będize komp to rozwieje wszelkie wątpliwości ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne są polecane na forum płyty Asus'a, np. P7P55-M.

Czy to dowcip? ;-) Bo (jak może widziałeś w innym wątku) właśnie z nią się męczę od ponad 2 tyg. i nawet instalator nie chce wystartować! Patchowany DSDT nie pomaga.... Jeszcze po weekendzie sprawdzę, czy to nie jest wina karty graficznej (próbowałem dwie NVidie: 8400 GS i 9600 GT) i jeśli na ATI nie pójdzie, to się jej pozbywam (skąkinąd fajna płyta do podkręcania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witucha0, ja chcę zmienić tylko płytę główną, resztę mam: procek Intel i5 750, grafika NVidia 8400 GS (mam też NVidia 9600 GT), pamięci 4GB DDR3, dysk WD 320GB, nagrywarka LiteOn IDE.

Aby wykończyć wszytko do perfekcji, radzę się zaopatrzyć w nagrywarkę na SATA (polecam LG z serii GH22), na tej MSI (P55-GD45/55/65) jest Jmicron, który żeby odpaił potrzebuję dodatkowego kexta (mogę podesłać), lecz tylko w 64-bitach + inne niespodzianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne są polecane na forum płyty Asus'a, np. P7P55-M.

Czy to dowcip? ;-) Bo (jak może widziałeś w innym wątku) właśnie z nią się męczę od ponad 2 tyg.

Przyznam, że nie wiem, co z tą płytą robisz ;-)

 

ps. Lepiej zamiast zmieniać płytę zmień napęd DVD na SATA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne są polecane na forum płyty Asus'a, np. P7P55-M.

Czy to dowcip? ;-) Bo (jak może widziałeś w innym wątku) właśnie z nią się męczę od ponad 2 tyg.

Przyznam, że nie wiem, co z tą płytą robisz ;-)

Tak w skrócie? Próbowałem mnóstwo różnych gotowych BootCD (z tego forum, rózne wersje iBootów, te z Asus w nazwie też), potem iAtkosa S3 v2, potem postanowiłem sam zrobić BootCD (z kextami zalecanymi dla Asusa P7P55), a na koniec własny BootCD z Chameleonem 2 RC5 i patchowanym DSDT (kolega 314TeR nawet mi go sprawdzał i przekompilował). Dziś próbowałem jeszcze dorzucać jakieś kexty (np. AppleVIAATA), a potem patchowałem DSDT za pomocą ACPI Patcher (BIOSA nie patchowałem). Już powoli mam dość tej płyty... dlatego rozglądam się za inną :-/

ps. Lepiej zamiast zmieniać płytę zmień napęd DVD na SATA...

Ooo... :shock: To może pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem napęd CD RW/DVD SATA. Zmieniło się o tyle, że teraz startują mi wszystkie BootCD jakie mam. Ale nic poza tym, tzn. po włożeniu Retaila dalej mam KP :cry: Różne opcje startowe nie pomagają, niestety. Wygląda na to, że jednak ten Asus się nie nadaje.

 

No chyba, że macie jeszcze jakieś pomysły?

 

[ Dodano: 2010-09-24, 18:09 ]

A swoją drogą, to i tak powinienem kupić CD/DVD SATA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa!!! :mrgreen:

 

Ale kretyn jestem, nie zrobiłem czegoś, co radzę innym w przypadku problemów z kompem...

Zresetowałem ustawienia BIOS (load defaults), ustawiłem ponownie AHCI itp. i... wszystko śmiga jak ta lala :mrgreen:

 

Mam nadzieję, że kolega 314TeR i inni wybaczą mi głupotę i że zawracałem im niepotrzebnie głowę :-> No, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło: przy okazji nauczyłem się modyfikacji DSDT, tworzenia własnego BootCD i innych przydatnych rzeczy :-D

 

Snow już zainstalowany (na dysku IDE, bo się marnował w szufladzie), Chameleon zainstalowany, grafika śmiga, teraz sieć, dźwięk ew. jakieś drobnostki.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc :!:

 

[ Dodano: 2010-09-25, 16:54 ]

P.S. Sieć już działa (piszę z nowego Snowa) :-D

 

[ Dodano: 2010-09-25, 17:30 ]

Dźwięk też już działa :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.