Skocz do zawartości

XPC - jak przygotować klucz USB


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Natomiast klasycznie czyli jedynie 7, wybór dysku i Shift+i działa OK.

Właśnie tak robiłem. Dysk jest padaka bo po podłączeniu do LSI 3Ware 9750 kontroler pokazywał błąd tego dysku. No nic i tak chciałem zostawić XPC na penie. Na razie tylko zabawa ale kto wie czy się jednak nie skuszę. Muszę jednak poczekać i zobaczyć czy będzie rozwijany i czy wypuszczą kolejną wersję XPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chameleon to tylko emulacja podstaw EFI wymaganych do uruchomienia i działania jądra. XPC/iBoot (nie ten od Tony'ego)/Clover to pełne EFI.

Też nie do końca... Nie wszystko jest obsługiwane - np Find My Mac. Muszą zrobić poprawkę. Z tym że jest to pełna emulacja EFI i można na bierząco pisać do niego sterowniki do poszczególnych rzeczy typu BT, IDE (Slice napisal właśnie sterownik do Clovera dla IDE) itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@oswaldini: to nie emulacja. To jest UEFI dla maszyn z przestarzałym BIOSem. Pełne EFI. :)

 

Co do Find My Mac etc - to tylko kwestia braku NVRAM w naszych maszynach.

 

W tych rozwiązaniach EFI nie jest emulowane jak w przypadku chameleona, a po prostu uruchamiane (projekt DUET). Jest to super rozwiązanie i daje ogromne możliwości. Jednak jak widać nadal się rozwija.

Kto wie, może doczekamy się portu Apple'owego EFI ROMu w niedalekiej przyszłości :) Nie zdziwiłbym się osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Wracając do tematu zmiany nazwy i dublowania się partycji EFI. Gdy XPC jest na dysku to nie można usunąć jednej partycji EFI poprzez usunięcie katalogu Boot, a po zmianie nazwy zmieniają swoją nazwę dwie partycje. Co z tym zrobić?

 

[ Dodano: 2012-01-31, 09:49 ]

Dobra mam na to sposób trzeba zostawić w katalogu Microsoft/boot/ BCD i BCD.log i nie zdubluje sie nam Partycja EFI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Widzę że zostało dodane patchowanie AppleRTC :-)

 

[ Dodano: 2012-08-26, 19:05 ]

Podrzucam zmodyfikowany przeze mnie settings.plist i nowy Efildr20

http://sdrv.ms/Pd0M41

 

[ Dodano: 2012-08-26, 19:58 ]

PS: Nie przerobiłem wpisu dla nVidia... możecie go pobrać ze strony:

http://xpcboot.weebly.com/editing-settings.html

 

[ Dodano: 2012-08-26, 20:03 ]

Może opiszę swoje pierwsze wrażenia w nowej wersji... działa stabilnie... wszystkie poprawki działają... trochę się obraz krzaczy gdy zapiszemy settings.plist z poziomu XPC i nie działa bootowanie XPC z dysku (zainstalować da się, lecz bootowanie nie przechodzi dalej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.