Skocz do zawartości

XPC - jak przygotować klucz USB


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U mnie działa, ale nie wykrywa DVD, przez co nie mogę zainstalować Retaila. Tzn XPC ładnie wykrywa, ładuje kernel i mkext, ale potem mam słynne "Still waiting...".

 

Ludzie pisali że im na ICH8-M nie lata, mimo że jest natywnie wspierany... gdybyś miał inny chipset, potrzebny byłby kext do kontrolera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że niektórzy mają problemy z poprawnym przygotowaniem klucza a najwięcej problemów sprawia samo formatowanie...

 

poprawny log z formatowania wygląda tak:

D:\bootsector>makeusb.bat k: 
Format k: ...
Create boot sector ...
Read DBR: successful!
Patching FAT32 BPB: successful!
Write DBR: successful!
Write MBR: successful!
Done.
RePlug device before using it!

 

Kruczki jakie się z tym wiążą...

1. Vista - nie stworzy się klucza uruchamiając makeusb.bat na partycji systemowej. Jeśli masz Viste na dysku C: to możesz zrobić klucz tylko z innego dysku, np z D:

2. Po sformatowania przed wgraniem czegokolwiek należy bezwzględnie odmontować klucz i włożyć go do portu ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 314TeR nie potrzeba już smbiosresolverów, efismbiosów itp. Ba dzięki temu można nawet oszukać geekbencha by w końcu zrozumiał :-), że ma do czynienia z potężnymi Macintoshami a nie hackami.

Co ciekawe gdy podamy serial i bios od maca pro 3,1 to geekbench będzie go klasyfikował jako hackintosha. By to obejść trzeba wykorzystać dane DMI Maca Pro 1,1 i po sprawie.

Oto dowód:

obrazek1h.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla ciekawostki napiszę , że nie na każdym peni'e można zainstalować XPC . Na niektórych bootsector po prostu nie działa :) .

 

To chyba nie zależy od marki a pojemności... jak na razie z moich testów wynika:

 

32MB - Fat16 - Nie działa

512MB - Fat32 - OK

4GB - Fat32 - Nie działa

 

nie mam do sprawdzenia 1GB i 2GB klucza ale coś przypuszczam że żeby dobrze zadziałał to partycja musi być Fat32 - czyli nie mniejsza niż 128MB i nie większa niż 2GB... ale to są przypuszczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.