Skocz do zawartości

Dostrajanie nie udało sie!


Gość daromen21

Rekomendowane odpowiedzi

Gość daromen21

Witam.Mam mam taki problem na kanałach HD.Po przeczytani paru tematów na dvhk  PTK .Postanowiłem zrobić parę testów.Na większości  jest napisane ze za ten problem odpowiadają kondensatory ,lista kanałów,lub zle ustawiona antena.Dzis wgrałem 3ximage na pen.(freebox 7.16.Nebula v2,neutrino). Po sprawdzeniu każdego z nich kanały HD działały świetnie.Zero zaciec ,klatkowania .Na Grateria v2 nie działaja .A jak już się pojawia to strasznie pikseloza jest.A i jeszcze jedno mam listę kol@Richard i zauważyłem ze np.TVP1HD z listy full polska ma strojenie nie udane ,a na Tnk ma sygnał.Kanał ma takie same parametry.Wiec czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć czego się tak dzieje zanim zacznę rozbierać dekoder na czesci?Co mozna zrobi jeszcze zęby to naprawić?

 

P.s.Wczoraj ustawiłem na nowo antenę .i jest bdb.Sytuacja występuje na 2 Nbox z Gpli.Image na usb.OPLi w nand.Kondensatory sprawne.Zasilacz  ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim czy doczytałeś w jaki sposób załadować za pierwszym razem listę kanałów do Graterlia 2.x.x?

Pisałem o tym w aktualizacji i przynajmniej dwóch tematach tutaj. Nie zamierzam pisać o tym po raz kolejny :)

Jeżeli problem wystąpi po odpowiednio wgranej liście, to dalej będziemy główkować :)

 

Należy też podkreślić, że soft nie znosi niedbalstwa, chodzenia na skróty czy wgrania czegoś, co nie jest w 100% poprawne. Jeżeli np. lista kanałów powinna być wgrana przez dreamboxEDIT, to należy tak zrobić. Dlaczego tak → pisałem wcześniej na forum.

 

Poprawione błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej używać tych image na których działa Ci OK!

Dodam jedynie ,że mam G1 i G2 na BSKA i BSLA ,oraz żadnych problemów z moimi listami, a może inaczej - dwie instalacje antenowe z diseqc 8x1 i 4x1 ,przy poprawnym list załadowaniu, tak z PPanel jak i dreamBoxEdit ,wszystkie kanały, w tym te wymienione przez Ciebie ,działają OK.

 

1.wrzucam listę dreamEdit z Przeładowaniem w programie lub z PPanel

2. robię restart GUI

3.tuner wstaje - mam kanały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daromen21

Przede wszystkim to czy doczytałeś w jaki sposób załadować za pierwszym razem listę kanałów do Graterlia 2.x.x?

Pisałem o tym w aktualizacji i przynajmniej dwóch tematach tutaj. Nie zamierzam pisać o tym po raz kolejny :)

Jeżeli problem wystąpi po odpowiednio wgranej liście to dalej będziemy główkować :)

 

Należy też podkreślić, że soft nie znosi niedbalstwa, chodzenia na skrót cz wgrania czegoś co nie jest w 100% poprawne. Jeżeli np. lista kanałów powinna być wgrana przez dreamboxEDIT to należy tak zrobić. Dlaczego tak → pisałem wcześniej na forum.

Rzeczywiscie nie do czytałem może czegoś. Zawsze staram się robić według opisów. I lista była wgrana przez dreamedit.

 

Poprawione błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daromen21

Najprościej używać tych image na których działa Ci OK!

Dodam jedynie ,że mam G1 i G2 na BSKA i BSLA ,oraz żadnych problemów z moimi listami, a może inaczej - dwie instalacje antenowe z diseqc 8x1 i 4x1 ,przy poprawnym list załadowaniu, tak z PPanel jak i dreamBoxEdit ,wszystkie kanały, w tym te wymienione przez Ciebie ,działają OK.

 

1.wrzucam listę dreamEdit z Przeładowaniem w programie lub z PPanel

2. robię restart GUI

3.tuner wstaje - mam kanały

Tak robię. Właśnie zaktualizowałem listę do najnowszej z ppanel. A czy mógłbyś sprawdzić TNKhd i program tvnhd? Właśnie pokazuje mi na tym Strojenie nieudane. A na mierniku sygnału pokazuje mi 3xzero. Np. tvp1, tvp2, tvn HD zerowy poziom sygnału, a tv7hd bardzo dobry.

 

Poprawione błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam (po raz kolejny) , że spotkalem się z nieudanym strojeniem gdy mająć "niby" diseqc 2/1 ustawione było w konfiguracji tunera diseqc. Sprawę ostatecznie rozwiązał toneburst w ustawieniach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daromen21

Pół dnia dzióbania i nic  :( . Chyba będę musiał wymienić kondensatory na głowicy. Może ktoś ma zapisane, jakie są kondensatory na głowicy (wartosci i ile sztuk tam jest) i mógłby się podzielić taką informacją. Bardzo byłbym wdzięczny.

 

Poprawione błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daromen.

 

A nie przewróciło ci sie w glowie?

 

Śrubokręt doręki rozmiaru Philips 2, 7 śrubek i z łaski swojej policz sobie kondziłki sam.

Sory ale mi się nie chce rozbierać swojego żeby tobie policzyć kondki...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daromen21

Zanim zaczniesz grzebać w dekoderze... sprawdzałeś sam dekoder podłączony pod inną instalację antenową , czy w/w problemy również tam występują?

 

Przypomnę że do przekazów z DVB-S2 (HD) wymagane jest dokładniejsze ustawienie anteny ... przekaz z jednego TP ma inne parametry niż z innego (siłą i jakość na różnych transponderach).

 

Czasem pomaga drobna korekta ustawienia anteny (azymut, elewacja , skos na konwerterze).

Zdarzało się również że problem był w instalacji antenowej (łączony kabel, kiepski konwerter itp.)

 

Jak sprawdzisz dekoder pod inną anteną masz wtedy pewność że problem jest w 100% po stronie dekodera.

Oczywiście możesz wymienić w kondensatory (na pewno nie zaszkodzi) a jak "usterka" nie ustąpi ro szukać dalej... decyzja należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daromen21

@daromen.

 

A nie przewróciło ci sie w glowie?

 

Śrubokręt doręki rozmiaru Philips 2, 7 śrubek i z łaski swojej policz sobie kondziłki sam.

Sory ale mi się nie chce rozbierać swojego żeby tobie policzyć kondki...

Może trochę od upału ;) . Zaraz sprawdze na 2 dekoderze.

 

edit: Naprawiłem. Po długich mękach z softami i listami udało się to Naprawić (po wgraniu list z FB v7.16. by richter zaczął się pokazywać sygnał. Był brak obrazu, więc przeinstalowałem system. No i wszystko zatrybiło. HD działają). Dziekuje za pomoc.

 

Poprawione błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...