Skocz do zawartości

Hackintosh najbardziej podobny do iMaca 27" (2010)


viorel.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników!

 

To mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość.

Przeglądam posty dotyczące OSx86 już jakiś czas i sprawiło to, że w pełni się przekonałem co do zainstalowania Leoparda na PC. Od dawna miałem już kupić nowy komputer, więc ostatnio przyswojone wiadomości przeważyły na korzyść systemu Apple.

Postanowiłem złożyć Hackintosha możliwie najbardziej zbliżonego do najnowszego iMaca 27" ponieważ miałem okazję pracować na tym sprzęcie i jego wydajność w połączeniu z pakietem CS5 w pełni mi odpowiada. Zajmuję się fotografią i grafiką, więc korzystam głównie z Photoshopa, Illustratora, Flasha, InDesigna i czasami z Premiere Pro. Na Hackintoshu chciałbym zainstalować Snow Leoparda. To wszystko do czego ma służyć ten komputer.

 

Wybrałem już niemalże całkowicie konfigurację, chciałbym ją jednak zweryfikować z dużo bardziej doświadczonymi forumowiczami, tak na wszelki wypadek, bo zawsze możliwe jest, że wybrałem któreś podzespoły, które nie są ze sobą kompatybilne. Bardzo zatem proszę o konstruktywne komentarze dotyczące tej konfiguracji; może ktoś z forumowiczów ma ciekawszą propozycję, dotyczącą np. płyty głównej? Na moje oko wszystko powinno ze sobą dobrze współpracować - oto lista:

 

1. procesor - INTEL Core i5 760 4x2.8GHz LGA1156 (słabszy niż w iMacu, ale sądzę, że i7 jest mi zbędne)

2. płyta główna - GIGABYTE GA-H57M-USB3

3. grafika - Gigabyte Radeon HD 5770 1GB DDR5 850/4800MHz

4. pamięć ram - 2 x 2GB / 1333Mhz KINGSTON Valueram CL9 (czy więcej RAMu będzie widoczne?)

5. dyski - 2 x WD Caviar 1TB 1000GB WD10EARS 64MB (na jednym Windows - na drugim Mac)

6. nagrywarka - DVD SAMSUNG SH-S223 SATA

6. obudowa - COOLER MASTER COSMOS 1000

7. zasilacz - COOLER MASTER EXTREME POWER PLUS 500W

 

Co myślicie o takim zestawie? Czy instalacja Leoparda na tych podzespołach będzie się odbywać w miarę bezproblemowo? Mam oryginalnego Leoparda od mojego Macbooka Pro i dokupiłem rozszerzenie do Snow Leoparda w iSpocie (family pack), więc system w pełni oryginalny.

 

Wybaczcie, jeżeli podobny post jest już na forum - osobiście nie znalazłem nic nawiązującego do "odwzorowywania Maców".

Jeżeli jednak tak by się zdarzyło, wówczas proszę o usunięcie.

 

Pozdrawiam serdecznie!

Z góry dziękuję za ewentualne odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leoparda 10.5 (tym bardziej z płyty od Macbooka Pro) nie ma szans.

Ale Snow Leopard powinien pójść raczej bezproblemowo.

Nie jestem tylko pewny tej płyty głównej. Podobno Gigabyte mają kilka upierdliwości w OSx86 (Aliasy chyba najczęściej).

Ale to już pytanie do bardziej orientujących się w nowych płytach głównych.

 

Edit:

Co do grafiki:

W przypadku ATi ważny jest nie tylko model karty graficznej, ale także ilość i rodzaj wyjść.

W nVidii cała seria 9xxx odpala się bardzo łatwo, zwykle bez żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobo: MSI P55-GD65 Dlaczego? Ten sam chipset i karta dzwiekowa co w iMacu, bezproblemowa i natywnie odpalajaca ! PM i reszta odpala od kopa, identyfikacja jako iMac11,1 i po zawodach.

Ten gigabyte nie dosc ze jest drozszy to ma USB3 nie wspierane w hackintoshach, zbedna karta grafiki.

Pamiec polecam G.Skill ECO 7-8-7-24 1.35V !! 1600MHz, na Timingach 9-9-9-24 przy 1.6-1.65V potrafi smigac 2000MHz - cena: ok 449zł

 

Reszta raczej OK, sprawdź tylko czy DVD nie bedzie powodowac problemow ze sleepem, ew kup sprawdzone.

 

EDIT:

 

http://allegro.pl/g-skill-4-gb-ddr3-2000-mhz-nowe-gw-i1262958943.html

Kupuj póki sa, ostatni komplet za 395zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za błyskawiczną odpowiedź.

 

Poczytałem jeszcze troszkę na temat polecanej płyty głównej, kart pamięci i grafiki, toteż szybko i bez żalu zmieniłem ten zestaw:

 

1. procesor - INTEL Core i5 760 4x2.8GHz LGA1156 (słabszy niż w iMacu, ale sądzę, że i7 jest mi zbędne)

2. płyta główna - MSI P55-GD65 MOA INTEL LGA1156

3. grafika - GAINWARD NVidia 9800GT 1GB HDMI GREEN

4. pamięć ram - G.skill 4 GB DDR3 [ ECO ] F3-12800CL7D-4GBECO (2 x 2048)

5. dyski - 2 x WD Caviar 1TB 1000GB WD10EARS 64MB (na jednym Windows - na drugim Mac)

6. nagrywarka - DVD SAMSUNG SH-S223 SATA (nie mam pojęcia jaki inny napęd - jest SATA więc czy mogą być jakiekolwiek problemy?)

6. obudowa - COOLER MASTER COSMOS 1000

7. zasilacz - COOLER MASTER EXTREME POWER PLUS 500W

 

Mam także jeden problem, gdyż informacje których udzielają sprzedający są różne: być może w przyszłości zakupię i7 - czy ta polecana płyta główna MSI współpracuje w końcu z najnowszą wersją procesorów Intela, czy nie? Spotkałem się z opisami, że jedynie seria i3/i5... Jednak w większości artykułów i testów pojawia się adnotacja dotycząca współpracy z i7.

 

I jeszcze jedno pytanko: czy ktoś mógłby polecić mi jakąś sensowną kartę sieciową / WiFi, która nie sprawiałaby mi problemów na OSX? Gubię się w tym totalnie; znalazłem coś takiego, lecz nie wydaje mi się, by był to najlepszy wybór:

 

http://allegro.pl/karta-wifi-dell-1505-apple-airport-extreme-802-1n-i1265458624.html

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź!

 

Linki zewnętrzne podajemy w formie CODE. Proszę zapoznać się z regulaminem forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tę kartę, działa bez problemu. Ale... O ile ta płyta nie ma wyjścia (na 99% tak jest) Mini-PCIE, to bez trudno dostępnej przejściówki PCIE -> Mini PCIE, po prostu jej nie włożysz. Takie karty są montowane w laptopach i nie pasują zwykle do płyt głównych komputerów stacjonarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczytales sie glupot, wystarczy wejsc na strone producenta, jest pelna obsluga i7 nawet odblokowanych :)

 

Tej karty nie wsadzisz chyba ze kupisz jakas przejsciowke PCI-E do miniPCI-e

MP2W_8_1.jpg

 

Co do kart sieciowych to powiem tak, na i7 1366 jest problem z kartami na chipsecie Atheros. Jezeli ma to byc karta b/g to Polecam Asus WL-138g v2 - dziala ootb ! Koszt 15 (uzywka) - 30zł (nowka). Ale kupuj tylko V2 !! Co do kart typu N to juz jest maly problem. Czytaj w dziale o kartach sieciowych bo jest temat, nie jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, jeżeli podobny post jest już na forum - osobiście nie znalazłem nic nawiązującego do "odwzorowywania Maców".

Już dawno były takie wątki:

http://hamac.pl/topics25/p7p55-ws-super ... vt1406.htm

 

ASUS produkuje chyba najbardziej zbliżone płyty w wyposażeniu i DSDT do macowych, niektóre sekcje są prawie identyczne. Niestety seria która warta jest zainteresowania to P7P55, a one dla haMac'a mają dwie wady, brak natywnego LAN'u (Realtek 8111 - potrzebny extra kext) i układy audio VIA (poza P7P55 WS SC) obecnie do odpalenia jedynie na VoodooHDA. Reszta to bajka, praktycznie zero poprawek do DSDT, działające USB, sleep, restart, shutdown, szybkie, stabilne itp itd. MSI ma przewagę w postaci zgodnych układów dźwiękowych - ALC889a - do których nie trzeba stosować patchowanego AppleHDA od 10.6.3 i właściwie tyle... Co kto lubi, ale osobiście Gigabyte'a raczej nie polecam, ciągle są z nimi jakieś problemy przy aktualizacjach, a to padają porty USB i zamiast działać w 2.0 działają w 1.1 a to brak sleep'u czy inne dokuczliwości.

 

A teraz coś do siebie... jednak na Twoim miejscu rozważył bym zakup karty ATI w modelu występującym w iMac'ach, a dlaczego, ano dla tego że jeśli masz zgodną identyfikację sprzętu np iMac11,1 i kartę na chipsecie montowanym w nim (lub bardzo zbliżonym) to masz szansę na poprawne działanie np AGPM (zarządzania energią na VGA), działanie sleep'a i autosleep'a. Niestety jak pisali przedmówcy znalezienie dobrego modelu ATI który nie sprawia psikusów jest ciężkie, ale warto wziąć to pod uwagę. Najbezpieczniejsze są z mojego doświadczenia modele od firmy Sapphire z układem wyjść 2xDVI.

 

Nagrywarki Samsunga chyba bym nie zaryzykował, czytałem o problemach ich z poprawnym działaniem na hack'ach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Nie powiem jednak, żeby coś mi to rozjaśniło co do dokonania wyboru: wręcz przeciwnie - mam tylko coraz większy mętlik w głowie:)

 

Ale do rzeczy: postów w sieci na ten temat jest całe mnóstwo, zatem tyle samo rad dotyczących zakupu i tyleż samo konfiguracji.

 

Co sądzicie zatem o tej karcie?

http://allegro.pl/1024mb-sapphire-radeon-hd5770-vapor-x-new-gw-fv-i1273840447.html

Jeżeli chodzi o mobo to pozostaję przy MSI P55-GD65 MOA INTEL LGA1156 bo przynajmniej nie będzie problemów z dzwiękiem.

 

No i ta przeklęta karta sieciowa... Skoro polecacie oryginały, to czy to się nie będzie gryzło?

http://allegro.pl/airport-extreme-model-a1027-i1249689132.html

lub

http://allegro.pl/karta-wifi-dell-1505-apple-airport-extreme-802-1n-i1274866361.html

(w opisie co prawda nic nie jest wspomniane o kompatybilności z MSI, ale może ktoś miał z taką kartą styczność?)

 

314TeR - dziękuję za link do pokrewnego wątku - dużo cennych informacji!

 

[ Dodano: 2010-10-14, 18:37 ]

Serdecznie polecam osobom, które borykają się z podobnymi problemami co ja, by przeczytały poniższy artykuł - angielski oczywiście obowiązkowy:

http://lifehacker.com/5351485/how-to-build-a-hackintosh-with-snow-leopard-start-to-finish

Moim zdaniem mocno rozjaśnia to proces instalacji SL na PC.

 

Pozdrawiam!

 

Linki zewnętrzne podajemy w formie CODE. Proszę zapoznać się z regulaminem forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna z tych kart nie będzie działać bezproblemowo na Twojej płycie!

Ten Airport jest na bardzo starym złączu (jeszcze z czasów PowerPC, chyba miniPCI) i go nie włożysz. Przejściówki chyba takiej nie ma w ogóle. A nawet jeśli by była, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że kexty do niej będą tylko PPC i nie będzie działać na Snow Leopardzie.

Podobnie ma się sprawa z Dellem 1505. Mam tę kartę w swoim lapku. Działa bez problemu, ale bez bardzo trudno dostępnej przejściówki NIE WŁOŻYSZ jej do płyty! To jest karta przeznaczona głównie do montażu w laptopach.

 

Przeczytaj jeszcze raz posty Oswaldiniego i 314TeRa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.