Skocz do zawartości

Konf. Apple 2010-10-20 - zapraszamy do wspólnego udziału.


314TeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś (20-10-2010) o godz 19:00 naszego czasu zacznie się konferencja apple na której jak plotki donoszą zostaną zaprezentowane nowe produkty, oraz następca obecnego systemu Mac OS X, a mianowicie Leo w wersji 10.7.

 

Jak za każdym razem zapraszam do wspólnego komentowania na żywo, poprzez kanał irc naszego forum.

 

Jak podłączyć się do kanału opisane jest tu:

http://hamac.pl/topics2/kanal-irc-dla-u ... vt1354.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wam się podobała konferencja? Pomijam już to całe "It's amazing..."

Nowe iLife: są ulepszenia, ale dalej odstaje od innych tego typu programów...

Nowy MB Air: mały, ładny, słaby, drogi.

 

Mac OS X: 10.7 Lion. Jak na razie... Nic ciekawego. Fajny launchpad. I tyle. Mam nadzieję, że będzie więcej nowych funkcji, bo aktualnie to dziwnie jest to nazywać nowym systemem... Pamiętam jak się śmiali, że 7 to lekko poprawiona Vista. A teraz mamy Liona, który jest ulepszonym Snow Leopardem, który był poprawionym Leopardem...

 

A Mac App Store będzie dla Snow Leoparda, więc aktualnie jedyna zmiana na + w porównaniu z SL to tylko Launchpad.

 

Edit: No i czemu nie ma iWorka'11?

To całe Mac App Store powstało chyba tylko dlatego, by pobierać 30% prowizję + abonament $99 rocznie od developerów...

 

Edit: Down: Byłem ciekawy tylko Mac OS X'a reszta w ogóle mnie nie zainteresowała, jeśli o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra teraz ja...

 

Nuda...smród, komercji i cwaniactwa. Tak w skrócie można opisać "Back to the Mac"

 

* całe te gadanie o tym ile to "zarobiliśmy", ile tego i tamtego... (przynajmniej mogłem dokończyć oglądanie serialu) - incredible, incredible, incredible...

 

* iLife - ak fullscreen - kpina i wodotrysk na wodotrysku - do tego w ładnej szacie graficznej jak przystało na Apple (jak ktoś ładnie napisał na IRC'u Amerykanie będą mogli przechwalać się kto gdzie był na wakacjach i co robił - sweet)

 

* Nowe "możliwość" mac OSX 10.7 - WOW wonderful, beautiful, incredible - nic mi w nim się nie podobało (kolejny wodotrysk, a tak narzekali na windowsowe bajery)

- Apple planuje nachapać sobie kieszenie przez Mac App Store (70/30) - jakoby aktualnie źle było na rynku softu pod OSX, przy zakupie/ściąganiu/instalacji programów.

- No to teraz S.J. będzie miał czym pochwalić się, kolejne liczby sprzedanych, ściągniętych, dostępnych itd.

 

* Mac Book Air - amazing, wonderful, incredible... - ta "blaszka" w ogóle mnie nie interesuje. Nic w nim nie ma ciekawego (no może poza poprawieniem konstrukcji z poprzedniej pękająco-skrzypiącej wersji)

 

 

Zastanawia mnie jedno, jak fanboje czy serwisy będą usprawiedliwiać tą konferencję? Jakie to atutu znajda z tej pseudo konferencji która to widniała pod nazwą "Back to the Mac"

 

 

Chyba z całej konferencji to skorzystam tylko z tego - FaceTime for Mac

 

http://www.apple.com/mac/facetime/

 

Przetestowałem między iPhone 4 a OSX działa normalnie - wymaga konta Apple ID. Program nie jest włączony a mimo tego jak dzwonie to zostaje wywołany iż ktoś dobija się.

 

Jakiś chętny na dalsze testy :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji nowego Macbooka AIR, Apple wprowadza nowy sposób dystrybucji systemu - na kluczu usb.

 

http://www.mackozer.pl/2010/10/21/zegnaj-isight-zegnaj-plyto-z-systemem/

 

Co to oznacza dla nas, Hackintoshowców? Myślicie, że Apple przygotuje kolejne zabezpieczenia? Wiadomo, że i tak zostaną złamane, ale ciekawi mnie czy wpłynie to negatywnie na coraz szybciej postępującą prostotę instalacji OS X na pecetach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka z płyty na nośnik elektroniczny niesie za sobą możliwość lepszego zabezpieczania systemu przed nieautoryzowaną dystrybucją.
Myślicie, że Apple przygotuje kolejne zabezpieczenia?

Spekulacje wyssane z palca... Możliwość instalacji z klucza USB istnieje od samego początku OS X'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nuda...smród, komercji i cwaniactwa. Tak w skrócie można opisać "Back to the Mac"

W pewnym sencie hasło jest trafione w 100% :mrgreen:

Ponieważ nie zaprezentowano nic nowego. Stary towar w nieco odświeżonych opakowaniach... Czyli faktycznie jest to powrót do "starego".

 

incredible, incredible, incredible...

Dlatego nie oglądałem na żywo - to ponad moje siły...

 

* Nowe "możliwość" mac OSX 10.7 - WOW wonderful, beautiful, incredible - nic mi w nim się nie podobało

Nawet nie o to chodzi, czy się podobało czy nie. To wszystko, to nie jest nowy system. Dodanie czy zmiana kilku aplikacji nie uzasadnia zmiany cyferki.

Jedyne logiczna motywacja do wydawania nowego systemu to chęć wyciągnięcia kolejnych 29$... bo przecież Snow Leo jeszcze zmarszczek ze starości nie dostał.

 

 

- Apple planuje nachapać sobie kieszenie przez Mac App Store (70/30) - jakoby aktualnie źle było na rynku softu pod OSX...

Ja się obawiam, że tu jest trugie dno - kontrola oprogramowania przez Apple. Obym się mylił.

 

* Mac Book Air - amazing, wonderful, incredible... - ta "blaszka" w ogóle mnie nie interesuje. Nic w nim nie ma ciekawego (no może poza poprawieniem konstrukcji z poprzedniej pękająco-skrzypiącej wersji)

Zależy co komu jest potrzebne. Do niektórych celów jest to naprawdę idealny sprzęt (np. dla mojej żony ;-)). Tylko, że nowy MBA jest tak naprawdę tylko jeden - ten mniejszy. Bo w 13", jest prawie to samo, co było. Stare problemy z zawiasami poprawili już wcześniej (tzw. rev.B), więc zmiana obudowy, na niewiele inną, to tylko kosmetyka. Waga też bez zmian. Wg mnie jedyna odczuwalna zmiana to drugi port USB... reszta to face lifting.

 

Ja widzę, że wszystko odbywa się na zasadzie - "konferencja musi być". Produkty nie są przygotowane aż będą takie jakie być powinny, tylko w taki sposób aby pojawiły się na konferencji.

Ale i tak dobrze, że w ogóle f-ma Apple nie zapomina na amen o segmencie komputerowym - bo jak rozumiem taki miał być wyraz tej całej imprezy.

 

 

 

Przy okazji nowego Macbooka AIR, Apple wprowadza nowy sposób dystrybucji systemu - na kluczu usb. (...) Co to oznacza dla nas, Hackintoshowców?

To nie ma nic wspólnego z zabezpieczeniami, tylko z tym, że wcześniej użytkownik MBA w razie konieczności reinstalacji i braku dostępu do innego kompa + dużego pen drive'a, miał po prostu duży problem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie o to chodzi, czy się podobało czy nie. To wszystko, to nie jest nowy system. Dodanie czy zmiana kilku aplikacji nie uzasadnia zmiany cyferki.

Jedyne logiczna motywacja do wydawania nowego systemu to chęć wyciągnięcia kolejnych 29$... bo przecież Snow Leo jeszcze zmarszczek ze starości nie dostał.

 

Dokładnie. Weźmy taki Windows Vista a 7 tutaj M$ sprytnie na tym samym jadrze przebudował system. To samo zaobserwowałem miedzy 10.5.x a 10.6.x nie licząc tych 64 bitów. Liczę iż to co pokazano to tylko takie dodatki jakie będą już w oficjalnym "zmodernizowanym" systemie.

Drugim wyjściem jest to że Apple faktycznie oszalał i chce doić od nas kasę....

 

Uważam iż segment jaki powinien zostać usprawniony to rozrywka. Tutaj sami wiemy jak to wygląda. Zaczynając od wydajności a kończąc na samym produktach.

 

Ja się obawiam, że tu jest trugie dno - kontrola oprogramowania przez Apple. Obym się mylił.

Możliwe. Ale czy te drugie dno stawi czoło crack'erom którzy potraktowali App Store dla urządzeń mobilnych? Troszkę przerażają mnie ich innowacyjne pomysły.

 

Kiedyś faktycznie Apple i jego produkty reprezentowały coś sobą do czasu aż firm zobaczyła że może zarobic multum kasy nie dając od siebie nic...noo może minimum wysiłku.

 

//EDIT

 

Zobaczcie jaka wazelina:

http://mojmac.pl/2010/10/21/wygoda-wygoda-i-jeszcze-wygoda/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.