Skocz do zawartości

Jaki najlepszy notebook na i3 lub i5?


fritinancy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki najlepszy notebook pod OS X na i3 lub i5? Kwota maximum to 2 800

 

Wymagania co do notebooka:

-i3 lub i5

-najlepiej 15"

-możliwość łatwego podłączenia do monitora zewnętrznego (zastąpi komputer stacjonarny i zapewni mobilność)

-żeby dużo pochodził

 

Będę dużo czasu przesiadywał przed komputerem, głównie to fora, pisanie i obsługa live chat. Dodatkowo grafika (PSD), choć niedużo.

Komputer ma być ergonomiczny, lekki.

 

Czy w takim wypadku warto dopłacić do MacBooka Pro? Czy będzie on "trwalszy"? Ewentualnie, czy teraz jest dobry moment na kupno, czy lepiej poczekać po Nowym Roku?

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim wypadku warto dopłacić do MacBooka Pro?

Każdy laptop ma swoje wady względem OS X - a to nie działa PM, Wyjście na monitor zewn, podświetlanie matrycy z poziomu systemu......zawsze jest COŚ. Wg mnie, lepiej dopłacić do tego MB Pro i mieć święty spokój, masz wtedy pewność że przy następnej aktualizacji nie wysadzi ci coś itp. Wydajnościowo, to taki leciwy MBP będzie Lepszy od jakiegoś SONY i3/i5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki, przemyślałem sprawę i zbieram na MBP 15" na i5 :) Do tego w przyszłości monitor :)

moim skromnym zdaniem ma to sens tylko i wyłącznie jeśli masz za dużo pieniędzy... na Twoim miejscu poświęcił bym trochę czasu i przeczesywał fora osx86 może coś ciekawego znajdziesz. cena/jakość komputerów Apple jest według mnie mierna, w dużo niższej cenie znajdziesz sprzęt o podobnej wydajności na którym postawisz OS X nawet jeśli coś nie będzie działo jak należy, nie wspominając o tym że zawsze możesz złożyć blaszaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lechu, masz rację odnośnie ceny i wydajności.

Ale w cale nie jest łatwo znaleźć kompatybilnego laptopa. O ile jeszcze jest łatwo z grafiką, to w przypadku pozostałych komponentów, producenci podają tylko informacje w stylu: Sieć LAN gigabitowa, WiFi n, dźwięk HD.

Oznacza to na prawdę dużo szukania. Nie mówiąc już o tym, że przykładowo, regulowanie podświetlania matrycy przez system bardzo często nie jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu, nie zgodzę się z Tobą... hackBook'i są wredne i osobiście nie znam takiego w którym by wszystko działało poprawnie, a mam na myśli:

sleep (deep sleep - hibernacja)

restart

shutdown

regulacja podświetlenia

sleep po zamknięciu klapy

regulacja obrotów wiatraka CPU

wyświetlanie baterii

przełącznik/przełączniki radia/wifi/bt

w pełni działający PM

brak KP systemu w czasie odpięcia/podpięcia zasilacza

 

Pomijam już aspekty oczywiste jak odpalenie danego sprzętu. Niuansów z notebookami jest tak dużo że po dłuuuugiej walce udaje się odpalić 90-95% sprzętu, ale zawsze okazuje się że zostaje jakieś "ale". Z blaszakami jest o wiele prościej, one nie mają takich komponentów jak regulacja podświetlenia czy wyświetlanie stanu baterii, więc odpada konieczność ich odpalenia. Dlatego decydując się na zakup notebook'a na którym byśmy chcieli mieć jako system operacyjny OS X, należy ZAWSZE wziąć pod uwagę MacBook'i nawet jeśli w widełkach cenowych znalazły by się używane modele, bo często nawet taki 2, 3 letni Mac Book z C2D i kartą ATI np 8600 czy 9400 będzie działał sprawniej niż nowy XYZ pc notebook.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

314TeR na pewno masz racje , ciężko mi podważyć Twoje zdanie ze wzgląd na to iż masz znaczenie większą wiedzę ode mnie. Zdaję sobię sprawę że uruchomienie wszystkiego może być bardzo ciężkie, ja bym zwrócił uwagę czego nie uda się uruchomić i czy byłoby to konieczne przy pracy. Nie podam przykładów gdyż w tym temacie jestem zielony, napisałem tylko co ja bym zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kupowanie laptopa PC pod OSX ma duży sens w dwóch sytuacjach. Gdy chce się kupić po prosty tani sprzęt, albo gdy mamy ciśnienie na wyśrubowaną wydajność, a jenocześnie nie przeszkadza nam np. brak Sleepa, regulacji jasności matrycy z klawiatury...

Nie jest tak, że sprzęt apple działa "idealnie", niemniej w normalnym codziennym użytkowaniu pod OSX, są zwyczajnie wygodniejsze. Choćby sam touchpad z multitouchem jest wart przynajmniej zastanowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu, Chciałbym być dobrze zrozumianym, ja nie neguje koncepcji hackBook'a, a jedyne chcę uświadomić każdego, że posiadanie takiego sprzętu może się wiązać z mniejszą lub większą ilością bolączek/upierdliwości/niedoskonałości. Zawsze należy sobie zrobić rachunek zysków i strat i podjąć obiektywną decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.