Skocz do zawartości

haMac.pl używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tę wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuję użycie cookie

Zdjęcie

UniBootX dla Asus P7P55D czyli iMac 11,1 :)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 rzooff

rzooff
  • R.E.D.
  • 5235 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 05 listopad 2010 - 03:36

UWAGA! Ten temat nie będzie już aktualizowany.
Nowa wersja UniBootX'a już dla wszystkich płyt Asus z rodziny P7P55 jest tutaj:
http://hamac.pl/topi... ... vt3355.htm

Dołączona grafika
Co będzie potrzebne
  • PC zbudowany na bazie płyty głównej Asus P7P55D.
  • Kompatybilna z OSX karta graficzna (np. GF8xxx, GF9xxx, Radeon 4870)
  • HDD & DVD na złączu SATA.*
  • Oryginalna płyta Mac OS X Snow Lepard Install DVD, w wersji 10.6 (lub wyzszej)
  • Pusta płyta CD-R lub CD-RW, na którą nagrywamy dedykowany UniBootX (możliwie najwolniej):
    http://dl.dropbox.com/u/750399/OSx86/UNIBOOTEX/ASUS%20P7P55D/UniBootX%20for%20Asus%20P7P55D.zip
    * Ewentualnie jedno z urządzeń może być na złączu ATA / IDE (w trybie Master).
Dołączona grafika
Przygotowanie
Instalacja
1. Uruchom boot’owanie z płyty UniBootX (np. wciskając F8 przy starcie komputera).
2. Gdy uruchomi się Chameleon, zamień płytę na Snow Lepard Install DVD i wciśnij F5, a po chwili wybierz start instalacyjnego DVD z Mac OS X 10.6.
3. Zainstaluj Mac OS X, wybierajac z opcji to co chcesz.
4. Po restarcie ponownie uruchom komputer z użyciem UniBootX CD, tym razem wybierając system zainstalowany na dysku.
5. Po obejrzeniu filmu powitalnego i przejściu przez proces konfiguracji, zrób aktualizację systemu do wersji 10.6.4 (przez Software Update lub Combo Update).
6. Po restarcie, znów uruchom system przy pomocy UniBootX i zainstaluj paczkę “UniBootX”* (jest na płycie UniBootX). Po instalacji paczki nastąpi kolejny restart.

* Dokładniejszy opis paczki instalacyjnej UniBootX, w jęz. angielskim znajdziecie w ReadMe na płycie UniBoot, a wersję w jęz. polskim w następnym poście.Dołączona grafika
Po wykonaniu powyższych kroków można się już cieszyć iHack'iem 11,1 z w pełni funkcjonalnym systemem, startującym już samodzielnie z dysku, z działającym SpeedStep, Sleep itp. :mrgreen: Dodatkowe informacje
  • UniBootX zawiera obsługę peryferiów (mysz, klawiatura) na złączu PS/2.
  • UniBootX zawiera obsługę napędów na złączu ATA oraz eSATA (nie testowane).
  • FireWire powinno działać OOTB (nie testowane).
  • UniBootX zawiera kernel w wersji 10.4.0, aby ominąć problem braku wsparcia dla architektury opartej o Socket-1156 we wczesniejszych wersjach systemu niz 10.6.3.
  • Przy uruchamianiu instalacji/systemu przy pomocy CD z UniBootX, Power Management jest zablokowany. Więc funkcje Speed Step czy Sleep, będą działać dopiero po opisanej wyżej instalacji.
  • Instalacja/system uruchamiany przy pomocy CD z UniBootX startuje z flagami:
    arch=i386 -v maxmem=4096
    Dołączona grafika
English version of this tutorial & UniBootX itself is under the first link in this post.

#2 rzooff

rzooff
  • R.E.D.
  • 5235 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 05 listopad 2010 - 11:20

UniBootX.pkg znajduje się na "UniBootX for Asus P7P55D.iso" z poradnika piętro wyżej.

Dołączona grafika
UniBootX dla Asus P7P55D Paczka Instalacyjna
Paczka pozwala na automatyczne zainstalowanie Bootloader’a oraz pozostałych plików
potrzebnych do działania Mac OS X 10.6 Snow Leopard na komputerze z płytą główną Asus
P7P55D.

Każda instalacja zawiera w Extra podstawowe pliki
  • com.apple.Boot.plist - Plik kon#guracyjny Chameleona.
  • DSDT.aml - Zmody#kowane tabele DSDT, z poprawkami (Aliasy, HPET, PIC, TMR, RTC +
    kosmetyczne), które pozwalają na uruchomienie natywnego Power Managementu
    (Speed Step) i bezproblemowego działania funkcji Restart/Shutdown/Sleep.
  • Extensions.mkext - plik utworzony na bazie zawartości KextStore (już po uwzględnieniu
    wybranych opcji)
  • KextStore - folder, który zawiera:
    • fakesmc.kext - dzieło Netkas’a, odpowiada za to, że Mac OS "myśli", że działa na
      komputerze Apple.
    • JMicron36xeSATA.kext - sterowniki do kontrolera eSATA.
    • OrangeIconFix.kext - zamiana ikon dysków wewnętrznych, z pomarańczowych
      (napędy wymienne), na szare (napędy wbudowane).
  • smbios.plist - identyfikacja komputera jako iMac11,1.
  • Themes - folder ze skórką Chameleona “Choose Your OS”
Dołączona grafika
Dostosuj, czyli Opcje
Dołączona grafika
  • Chameleon Bootloader
    • Partition activation (boot0) - Instalacja Bootloader’a wraz z plikiem boot0 i
      zmianą aktywnej partycji na wskazaną. Należy wybrać tą opcję w sytuacji, gdy
      Mac OS X jest jednym systemem operacyjnym na dysku.
    • Activation workaround (boot0hfs) - Instalacja Bootloader’a wraz z plikiem
      boot0hfs, który działa bez ustawianie aktywnej partycji. Zalecany w sytuacji, gdy
      na dysku znajduje się już inny system operacyjny (np. Windows).
    • Preference pane - Instalacja dodatkowego panelu preferencji do wygodnej obsługi opcji Chameleona.
    * Nie wybieraj jednocześnie instalacji z boot0 i boot0hsf!
    * Jeśli nie zostanie wybrana ani opcja instalacji boot0 ani boot0hfs, to bootloader nie
    zostanie zainstalowany.

• SMBIOS CPU Identification
    • Intel Core i5 - Instalacja w /Extra pliku smbios.plist z wpisaną identy#kacją
      procesora Intel Core i5, czyli:
      <key>SMcputype</ key> 
      <string>1537</ string>
    • Intel Core i7 - Instalacja w /Extra pliku smbios.plist z wpisaną identy#kacją
      procesora Intel Core i7, czyli:
      <key>SMcputype</ key> 
      <string>1793</ string>
    * Nie wybieraj jednocześnie smbios’u dla Core i5 i Core i7!
    * Jeśli nie zostanie wybrana żadna opcja, to zostanie zainstalowany plik smbios.plist bez
    dopisanej identyfikacji konkretnego procesora.

• Graphics Enabler - Uruchomienie opcji Graphics Enabler, wbudowanej w Chameleona,
    która pozwala na uruchomienie wielu kart gra#cznych NVidia i ATI.

* W przypadku kart, na które ta metoda nie działa, powinien uruchomić się tzw. tryb
    VESA, który pozwoli na instalację innego rozwiązania.

• Ethernet - Instalacja RealtekR1000SL.kext, czyli sterownika do pokładowej karty
    sieciowej. Instalowany jest on w /Extra/KextStore, wewnątrz IONetworkingFamily.kext.
  • Audio - Instalacja VoodooHDA.kext, czyli sterownika do pokładowej karty dźwiękowej,
    wraz z panelem preferencji. Kext instalowany jest w /System/Library/Extensions/.
  • PS / 2 Support - Instalacja AppleACPIPS2Nub.kext i VoodooPS2Controller.kext, czyli
    sterowników do klawiatury i/lub myszy na złączu PS/2. Instalowany są one w /Extra/
    KextStore.
  • ATA / IDE Controller - Instalacja JMicronATA.kext, czyli sterownika do obsługi napędów DVD lub HDD na złączu ATA / IDE / PATA.

* Obsługiwane jest tylko jedno urządzenie ATA (w trybie Master).

Dodatkowe informacje
  • FireWire powinno działać OOTB (nie testowane).
  • Paczka instalacyjna zawiera polską lokalizację językową.

#3 barylatko

barylatko
  • Members
  • 655 postów

Napisano 12 listopad 2010 - 22:29

Witam,
Czy na moim sprzęcie tez bedzie działać??

Hack:  Yosemite 10.10.2  | Asus P5WDG2 WS PRO | CORE 2 QUAD Q6600  | nV 640GT | 8GB DDR2 |
FlagaPL.gif Piszę poprawnie po polsku!

#4 rzooff

rzooff
  • R.E.D.
  • 5235 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 12 listopad 2010 - 23:01

Trzeba tylko podmienić DSDT na Twoje (po użyciu instalatora).
Jak mi się uda dorobić skrypt robiący z automatu DSDT to będzie działać już bez żadnych ale na wszystkich P7P55... Ale to na razie plany.

#5 coach_jarzabek

coach_jarzabek
  • Members
  • 16 postów
  • LocationSomewhere in time

Napisano 24 listopad 2010 - 14:02

Witam,
Nie wiem czy powinienem kierować swój problem bezpośrednio do rzooff-a na privie czy na ogólnym. Piszę na ogólnym, bo może ktoś miał podobny problem jak ja...
Na początku próbowałem zainstalować iAtkos'a na dość nietypowej dla niego konfiguracj: płyta MSI + AMD Phenom II x4 965 BE. Po zapoznaniu się z tematem i zrozumieniem, że nie jest to najlepsza ;-) konfiguracja dla hackintosha zmieniłem co nie co w swojej konfiguracji.
Obecna:
Asus P7P55D LE, Intel i7 860 2.8GHz, 6GB DDR3-8500, Ati Radeon HD 5750 1GB DDR5, 2 x HDD (Hitachi 1TB + WD 250GB), dwa napędy optyczne (LG DVD-RW + Sony Blu-Ray) - wszystkie napędy podpięte pod SATA. Dodatkowo standardowy dźwięk i LAN.

Zmiany w BIOS, zmiany ustawień CPU, wywalenie SB X-Fi - nic nie pomaga....
UnibootX wywala następujące błedy:

EBIOS READ ERROR: ERROR 0x01
Block 0x14b44 Sector 0
Block 0x14b4c Sector 0

(i tak około 10 razy)
kończy wiadomością:
Memory allocation error! Addr=0xdeadbeef, Size=0x0, File=gui.c, line=406
This is a non recoverable error! SYSTEM HALTED!!!

Nadmieniam tylko, że wszystkie ustawienia w BIOSie zmieniam w/g powyższego tutoriala, odłączam jeden HDD (1TB - gdzie mam Win i Linuxa) oraz Blu-Ray.
Co mogę robić "nie tak"?? Oryginalna płyta DVD z Snow Leopard czeka i nie może zostać wykożystana, bo UnibootX wywala się w trybie tekstowym, nie dając żadnych opcji czy możliwości jakiejkolwiek edycji, etc :(
Pozdrawiam i liczę na pomoc (bez znaczenia: darmowa / płatna ;-) )

 OSX 10.10.5 | Gigabyte X79 UD5 | 8-Core Intel Xeon E5-2680 3.5GHz | 32GB DDR3 HyperX 2133MHz | Nvidia GeForce GTX 760 4GB GDDR5 | Samsung SSD 850 PRO & 3 x 2TB HDD | BR-Rewriter
FlagaPL.gif Piszę poprawnie po polsku!

#6 rzooff

rzooff
  • R.E.D.
  • 5235 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 24 listopad 2010 - 14:44

Witam!
1. UniBootX zgodnie z nazwą jest zrobiony dla P7P55D bez żadnych dodatków -E, -LE -EX, Pro, Deluxe itp.
2. EBIOS Read Error wskazuje raczej na problem z nagrywarką / płytą. Ale miałem też taki objaw przy walniętym Chameleonie. Jednak tutaj raczej obstawiam to pierwsze, bo cały instalator sprawdzałem kilkakrotnie u siebie. Tyle, że tak jak pisałem, nawet jak ruszy to nie jest to rozwiazanie dla innej płyty gł...

Jeśli możesz chwilę poczekać, to w ciągu kilku dni mam zamiar skończyć modernizację tego UniBootX, tak by działał z całą serią P7P55. Wtedy nawet by się fajnie złożyło bo całość można by przed publikacją przetestować i u mnie i u Ciebie. W takim wypadku zapraszam na PW.

Jeśli nie chcesz czekać, to załóż nowy wątek w dziale o instalacji 10.6, w tytule daj nazwę płyty. Wiczorem mógłbym spróbować podesłać BootCD, które powinno ruszyć u Ciebie i dalej będziesz mógł powalczyć ręcznie -> modyfikacje i kexty będą takie jak opisałem dla mojej płyty.

Tak czy inaczej, zrób dump'a dsdt:
http://hamac.pl/topi... ... vt1651.htm

#7 patrickwhite

patrickwhite
  • Members
  • 2 postów

Napisano 16 grudzień 2010 - 13:26

Hej!;) Mam pytanko do Rzoofa ,czy na tej plycie ASUSA P7P55D dziala port FireWire ..?? W tej chwili mam P7P55 i probowalem zaistalowac maca na moim PC to jest: i5 750 i radeon 3850,ale jestem poczatkujacym w tej dziedzinie i musze wiecej poczytac na forum;) Przyznam ,ze od dawna myslalem zeby przejsc na platforme maca,bo wiadomo ze jest to system o wiele stabilniejszy jak winda...Sam juz sie o tym przekonalem wiele razy...Potrzebuje to glownie to muzyki ,aby podlaczyc jakis kontroler i po prze wirtualny syntezator grac na zywo na imprezie lub inne zeczy... :)Musze dodac,ze udalo mi sie zaistalowac wersje 10.5.8 na laptopie :TOSHIBA EQUIUM L 300,Na pentiumie Dual Core 1.8 Ghz i z integrowanej grafie intela. Jedynie co to nie potrafie uruchomic wifi i dzwieku,ale to mi nie potrzebne bo mam przelote na express card z wyj. firewire i dziala bez problemow...Jestem zadziwiony dzialaniem tego systemu ,bo nie mam zadnych problemow z dzwiekiem,zadnych krzakow jak na win 7 itp:) Mam nadzieje ,ze z wasza pomoca uda mi sie i w domowym studio odpalic MACA ;-) ;] Obecnie pracuje na Reasonie 5.0 i na windzie dziala to nawet w miare,ale jesli chodzi o dodatkowe sprzety ktore podlaczam to jest problem....;/ Dobra to by bylo na tyle:) Pozdrawiam wszystkich!;)
Poczatkujacy Mac Osx ;)

#8 rzooff

rzooff
  • R.E.D.
  • 5235 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 16 grudzień 2010 - 13:56

FireWire powinno działać, ale nie było przetestowane - nie mam żadnego urządzenia na FW. Widać je w systemie i nie ma komunikatów o błędach.
Ten temat jest już nieaktualny, a nowy UniBootX jest opisany tu:
http://hamac.pl/topi... ... vt3355.htm
Zapraszam.

Bardzo się cieszę, że zainstalowałeś OSX na innym sprzęcie, ale bardzo proszę trzymać się tematu...

#9 patrickwhite

patrickwhite
  • Members
  • 2 postów

Napisano 16 grudzień 2010 - 14:37

Ok,wielkie dzieki Rzoof;) Bede trzymal sie regulaminu;) Pozdrawiam!
Poczatkujacy Mac Osx ;)

#10 dyno

dyno
  • Members
  • 10 postów

Napisano 11 kwiecień 2011 - 13:45

Mam jedno pytanie - co zrobić gdy zaraz po włożeniu płyty startującej UniBootX dla P7P55D wyskakuje napis - po za zakresem pracy i czarny obraz... Przy instalowaniu UniBootX dla całej serii P7P55 obraz startowy jest, wszystko elegancko natomiast po instalacji systemu przy samodzielnym starcie ładuję się z 5 min po czym brakuje mi cierpliwości i resetuję go....Gdy już system się odpalił za pomocą płyty startującej spróbowałem zainstalować paczkę tylko dla P7P55D...system odpala się elegancko wszystko działa tylko zamiast widoku chameleona lub loga Apple widnieje napis po za zakresem pracy...Niby nie ma co narzekać a jednak chcę mieć logo powitalne i możliwość wyboru w chameleonie między windą a mackiem :)

#11 oswaldini

oswaldini
  • Moderators
  • 10960 postów
  • LocationBrzeszcze / Kraków

Napisano 11 kwiecień 2011 - 13:49

Podejrzewam, że rzooff zdefiniował domyślną rozdzielczość, większą niż obsługuje Twój monitor. Po zainstalowaniu paczki ręcznie edytuj rozdzielczość na swoja maksymalną w /Extra/com.apple.Boot.plist.

MacBook Pro 2012 MD103 15" | i7-3615QM | 8 GB RAM | HD4000 + GT650M | Samsung 830 256 GB
Hack Gigabyte H81N | i5-4460 | 8 GB RAM | HD4600 | mSATA SSD 32GB + SSD 120GB + SSHD 500 GB | Raijintek Metis | SFX-L 500W | WiFi

HomeSerwer: HP G7 N54L | 2.2GHz (800-2200Mhz) | 8GB RAM | 2x WD RED 2TB | Synology DSM 6.1.6 @ Jun's bootloader | Time Machine + PLEX + CouchPotato + SickRage + masa innych

iPhone 7 32GB Black
FlagaPL.gif Piszę poprawnie po polsku! | CloverEFI | Nie pomagam na PRIV

#12 rzooff

rzooff
  • R.E.D.
  • 5235 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 11 kwiecień 2011 - 13:52

Raczej chodzi o drugi plik w Themes, bo ...boot.plist nie ma nic wpisanego. Ale najlepiej będzie jeśli wpiszesz natywną rozdzielczość swojego monitora w dwóch miejscach:
1. com.apple.Boot.plist w /Extra
2. theme.plist wewnątrz /Extra/Thermes/Default/ (na początku i na końcu)

W ostateczności pozostaje uruchamianie Chameleona w trybie tekstowym - trzeba dopisać odpowiednią flagę do com.apple.Boot.plist.

Jakby co:
http://dl.dropbox.com/u/750399/OSx86/Using%20Chameleon%202RC.zip

ps. Co to za monitor i jaka jest jego rozdzielczość?

#13 dyno

dyno
  • Members
  • 10 postów

Napisano 11 kwiecień 2011 - 14:28

Okey dzięki po kombinuję :))

Monitor to LG Flatron L1919S maksymalna rozdzielczość 1288x1024 60/75Hz minimalna 800x600...

[ Dodano: 2011-04-11, 16:03 ]
Rozwiązałem problem - wystarczyło dopisać do com.apple.boot.plist

Graphics Mode
1280x1024x32@75

Dzięki pozdrawiam :)

---------------------
Mac os x 10.6.7 Retail
i5 760 4x3,27 GHz
Asus P7P55D
4 GB RAM
Radeon 5870 Asus

#14 314TeR

314TeR

Administrator

• Administrators
  • 17585 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 11 kwiecień 2011 - 16:16

Graphics Mode
1280x1024x32@75

Jeśli to monitor LCD to bezpiecznie jest nie podawać odświeżania, albo jeśli już to 60Hz.

ASUS MAXIMUS VII IMPACT | Core i7-4790K | 16GB DDR3 2400 CL10 | GTX 980 Ti | FiiO E10 | OS X Retail via UniBootX Clover

ASUS Z87M-PLUS | Core i5-4590T | 8GB DDR3L 1333 | HD4600 | OS X Retail via UniBootX Cloverbyłe haMac'i: ASUS P5W DH DeluxeASUS P7P55 WS Supercomputer | ASUS P8Z68 Deluxe/GEN3 | ASUS P8Z77-V PRO THUNDERBOLTJak uruchomić na wypasie ALC 882/888/889/1200 | STOP Gigafail | P5W DH Deluxe - perfekcyjny hackintosh | Piszę poprawnie po polsku!

Co daje kalibracja monitora - zobacz jak można poprawić jakość obrazu.

Najszybszy hackintosh na świecie za procesorem 12C identyfikujący się jako Mac Pro (Late 2013) wg rankingu Geekbench: 37000 pkt

Pomogliśmy Tobie - pomóż nam - przekaż darowiznę na utrzymanie forum.

#15 oswaldini

oswaldini
  • Moderators
  • 10960 postów
  • LocationBrzeszcze / Kraków

Napisano 11 kwiecień 2011 - 16:56

Dlaczego bezpiecznie nie podawać odświeżania ? Większość LCD przy tej rozdziałce ma właśnie 75 Hz

MacBook Pro 2012 MD103 15" | i7-3615QM | 8 GB RAM | HD4000 + GT650M | Samsung 830 256 GB
Hack Gigabyte H81N | i5-4460 | 8 GB RAM | HD4600 | mSATA SSD 32GB + SSD 120GB + SSHD 500 GB | Raijintek Metis | SFX-L 500W | WiFi

HomeSerwer: HP G7 N54L | 2.2GHz (800-2200Mhz) | 8GB RAM | 2x WD RED 2TB | Synology DSM 6.1.6 @ Jun's bootloader | Time Machine + PLEX + CouchPotato + SickRage + masa innych

iPhone 7 32GB Black
FlagaPL.gif Piszę poprawnie po polsku! | CloverEFI | Nie pomagam na PRIV

#16 314TeR

314TeR

Administrator

• Administrators
  • 17585 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 11 kwiecień 2011 - 17:11

Dlaczego bezpiecznie nie podawać odświeżania ? Większość LCD przy tej rozdziałce ma właśnie 75 Hz

Właśnie nie... wszystkie LCD Ci obsłużą 60Hz a nie wszystkie potrafią 75Hz. Jak nie podasz żadnej to sprzęt powinien dogadać się sam i dobrać bezpieczną (działającą) wartość.

PS Na LCD obraz odświeżany jest w inny sposób niż na CRT, więc ilość MHz nie ma żadnego znaczenia, tym bardziej że sama matryca najczęściej jest wolniejsza niż ilość odświeżeń na sekundę.

ASUS MAXIMUS VII IMPACT | Core i7-4790K | 16GB DDR3 2400 CL10 | GTX 980 Ti | FiiO E10 | OS X Retail via UniBootX Clover

ASUS Z87M-PLUS | Core i5-4590T | 8GB DDR3L 1333 | HD4600 | OS X Retail via UniBootX Cloverbyłe haMac'i: ASUS P5W DH DeluxeASUS P7P55 WS Supercomputer | ASUS P8Z68 Deluxe/GEN3 | ASUS P8Z77-V PRO THUNDERBOLTJak uruchomić na wypasie ALC 882/888/889/1200 | STOP Gigafail | P5W DH Deluxe - perfekcyjny hackintosh | Piszę poprawnie po polsku!

Co daje kalibracja monitora - zobacz jak można poprawić jakość obrazu.

Najszybszy hackintosh na świecie za procesorem 12C identyfikujący się jako Mac Pro (Late 2013) wg rankingu Geekbench: 37000 pkt

Pomogliśmy Tobie - pomóż nam - przekaż darowiznę na utrzymanie forum.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych