Skocz do zawartości

Komputer do 3500 tyś. LGA1156 vs. LGA1366


Nehalem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!

Na początku pragnę zaznaczyć że nie jestem żadnym starym wyjadaczem, ale nie jestem też nowicjuszem w kwestii OSx86 więc nie trzeba mi tłumaczyć łopatologicznie żebym cokolwiek zrozumiał.

W przeszłości miałem do czynienia z którąś z dystrybucji Tigera, a później Leoparda, jednak były to zamierzchłe czasy...

 

W przyszłym tygodniu planuję kupić komputer (a konkretnie części gdyż zamierzam składać samemu) więc postanowiłem zapytać się Szanownych wyjadaczy :-D o dobór sprzętu pod Retail Snow Leoparda x64.

Mój problem z wyborem jest o tyle skomplikowany że na komputerze będzie zainstalowany również Windows 7 (tylko i wyłącznie do gier), natomiast Leopard do pracy oraz codziennego użytku.

 

Póki co zastanawiam się nad wyborem platformy między LGA1156, a LGA1366.

 

Jeśli chodzi o podstawkę LGA1156 złożyłem sobie ( po części z myślą o Windows) taki zestaw:

 

MB: Asus P7P55D-E

 

CPU: Intel Xeon X3440 2,53GHz

 

RAM: Geil 2x2GB 1333MHz CL9 Value

 

GPU: Asus Radeon HD6870 1024MB DDR5 256bit

 

HDD1: Samsung 500GB SATA-II F3

 

HDD2: Samsung 1TB SATA-II F3

 

DVD: LG GH22NS50 SATA SecurDisc

 

Wybrałem Xeona gdyż X3440 to praktycznie i7-860 2,8GHz tyle że o prawie 400 zł tańszy i lepiej nadający się do OC (zamierzam go kręcić na ~3,6GHz.

Płytę główna ze względu na rozbudowany bios świetnie nadaje się do OC min. w/w procesora.

 

Grafikę wybrałem właśnie tą ponieważ jest mało "prądożerna" w stosunku do GTX'ów 4xx oraz posiada miniDP co jest dla mnie istotne gdyż posiadam LED cinema display 27".

 

Dwa dyski - na jednym Windows, drugi przeznaczony w całości pod OSX'a

 

Teraz pytania:

1.Która platforma jest lepsza pod instalację leo 1156 ? czy 1366?

2.Jeśli odpowiedź brzmi 1156, czy zestaw na bazie w/w komponentów umożliwia w miarę bezproblemową instalację retail'a (wiadomo tego się nie da do końca uniknąć) oraz w miarę bezproblemową pracę?

 

Jeśli lepsza będzie platforma 1366 czekam na ewentualne propozycje szczególnie odnośnie płyt głównych ponieważ kompletnie się nie orientuje, natomiast w przypadku gdy 1156 bardziej nadaje się pod osx'a natomiast powyższy zestaw nie bardzo również prosiłbym o propozycję zmian poszczególnych komponentów.

 

Pozdrawiam i życzę udanego weekendu (mam nadzieje że u Was nie pada :-P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6870 nie odpalisz na dzien obecny, widzialem ze sa walki z 6840/6870 i narazie nic z tego :/

 

Pozatym 5870 sa mocniejsze, takie samo zuzycie energii no i sa chyba nawet tansze !!

Ja osobiscie zostalbym na 1156, dla mnie mocy wystarczy. 1366 oferuje Ci w przyszlosci wsadzenie 6-cio jajowca, na 1156 prawdopodobnie nigdy taki CPU nie powstanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odp.

 

HD5870 jest średnio ~340 zł droższy od 6780 jednak faktycznie jest to obecnie jedna z najbardziej wydajnych kart w stosunku Cena/Jakość.

 

6-8 rdzeni nie jest mi potrzebne i przez długi okres czasu prawdopodobnie nie będzie, nie wykorzystałbym tego ani w pracy, ani w grach ;-)

 

Reasumując czy ma kolega jeszcze jakieś propozycję zmian odnośnie poniższego zestawu?:

MB: Asus P7P55D-E

 

CPU: Intel Xeon X3440 2,53GHz

 

RAM: Geil 2x2GB 1333MHz CL9 Value

 

GPU: Sapphire Radeon HD5870 1024MB DDR5

 

HDD1: Samsung 500GB SATA-II F3

 

HDD2: Samsung 500GB SATA-II F3

 

DVD: LG GH22NS50 SATA SecurDisc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyski mozna kupic Samsung HD103SJ 1TB cena chyba 50zł wieksza za 500GB wiecej. To ten sam dysk co Samsung HD502HJ tylko dolozony jest drugi talerz 500GB

 

Dzięki za sugestię, ale jednak zostanę przy dwóch oddzielnych dyskach.

 

Co do P7P55D-E to wlasnie robie dla niej instalator dla klienta, jutro bede mial kompa w rekach i powiem jak sie spisuje.

 

Będę niezmiernie wdzięczny. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to wiadomo że warto dopłacić :-) wybacz na z początku źle Cię zrozumiałem :-P

 

EDIT:

Na razie mam trochę poważniejszy problem zauważyłem że w/w karty mają DP natomiast ACD ma wyjście miniDP, póki co nie mogę nigdzie znaleźć przejściówki. (Kabel od monitora niestety jest przymocowany na stałe) Istnieje w ogóle jakaś karta graficzna na PCI-E z miniDP? :-/

 

Nie ukrywam że trochę bym się załamał gdyby się okazało że monitora z którego aktualnie jestem bardzo zadowolony, a na który wydałem prawie 4,5tyś. zł nie da się podłączyć do PC! :roll:

 

EDIT:

No więc Panowie ! Udało mi się znaleźć mam nadzieję odpowiednią kartę ATI Radeon HD5870 EyeFinity6 2GB DDR5/256bit MiniDP, oprócz biosu i wielkości pamięci (1GB zamiast 2ch) nie różni się niczym od karty montowanej w Makach Pro, więc myślę że z obsługą i "wstawaniem" monitora po włączeniu komputera nie będzie problemu. Ewentualnie oddam w ciągu 10 dni i potem będę się martwić :-P

 

Na chwilę obecną zestaw wygląda tak:

 

MB: Asus P7P55D/E (poradnik rzooff, tyczy się tej bez E nie wiem czy to ma jakieś znaczenie)

 

CPU: Intel Xeon X3440 2,53GHz (zastanawiam się nad innym, skoro po Oc są problemy z zarządzaniem energią to chyba sobie daruję jednocześnie nie chciałbym żeby procesor zwalniał grafikę... może coś z i5/i7 ?)

 

RAM: Geil 2x2GB 1333MHz CL9 Value

 

GPU: Sapphire HD5870 EyeFinity6 2GB DDR5 (karta trochę droga poza tym o dość "innowacyjnym rozwiązaniu niestety jednak nie znalazłem innej z wyjściem miniDP)

 

HDD1: Samsung 1TB SATA-II F3

 

HDD2: Samsung 1TB SATA-II F3

 

DVD: LG GH22NS50 SATA SecurDisc

 

Z obudową i innymi "bajerami" o których nie warto wspominać wychodzi mi lekko ponad 4k...

 

[ Dodano: 2010-11-11, 17:48 ]

I co? Ma ktoś jakieś ewentualne zastrzeżenia? bo drugi tydzień mi leci, a ja nadal bez komputera cały czas się zastanawiam... ehh...

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jaka jest szansa że Radeon 6780 będzie działał? Ewentualnie prosiłbym o jakiś link gdzie można się dowiedzieć (może być strona anglojęzyczna). Zauważyłem że ten model firmy XFX wyposażony jest w miniDP i cena też jest bardzo przyzwoita...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.