Skocz do zawartości

Odp: ESI-88: czy lepszy od ADB5800S? → Czy będzie soft Graterlia?


Gość pppp

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tu czegoś  nie rozumiem chyba. Skąd taki zapęd w kierunku ESI skoro Tux wyraznie sygnalizuje ograniczenie wsparcia dla tego tunera

ze względów opisanych na forum?

 

Macie dla przykładu v2 na ESI?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy.

O zasilaniu już było pisane.

Nikt jeszcze nie wycofał softu. Póki co ja nie zamierzam. Jedyny minus dla niektorych to fakt, iż soft będzie robiony pod kątem tv sat a nie multimediów.

Tak z ciekawości zapytam - gdzie jest jeszcze soft do esi?

 

Poprawione błędy. Ten tekst zniechęcał ludzi do czytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to z tego, że można go używać. Ja się cieszę jak softów ode mnie używa mniej osób. Te, co zostają używają z konkretnych powodów, a nie dla sportu.

 

Poza tym obawiam się, że każdy soft jak raz zaistniał w necie, tak już zostanie. Podobnie jest z moimi czy innymi. Mi to nie przeszkadza. Dobrze się bawię i uczę przy pracy nad softem :D

To jest dla mnie ważniejsze, niż to, czy ktoś będzie go używał. Jednak po liczbie pobrań pliku można wnioskować, że nie jest źle.

Wycofanie (o ile nastąpi) będzie wynikiem tylko i wyłącznie tego, jak ludzie będą traktować moją i innych pracę. Nikt nie będzie nic dawać do netu, by "dostać kopa w dupsko". Póki jest miło, a wyjątki zawsze się znajdą... Jak tych wyjątków zacznie być więcej, to wtedy rozważę wycofanie się.

 

Jedyne czego nie będzie to wersji tar.gz. Do oglądania TV wystarczy NAND/NOR.

 

 

Właśnie...

Tak z ciekawości zapytam - gdzie jest jeszcze soft do esi?

Nie odpowiedziałeś na pytanie. Co innego poszukać gdzieś na uploadach, a co innego wejść na stronę i pobrać.

Poprawiono błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tuxie świat się nie kończy, a sprzętowo sagemcom jest pewniejszy.

 

No to zgłoś sie tu powiedzmy za poł roku, ok za rok i pokaż swe dzieło. Jedynie potencjalny wykonawca czyli PKT jakoś ESI nie jest zainteresowany. Szczerze? Nie sądzę aby ktoś się zajął tym tunerem a ograniczenia oznaczają jego ... nieprzydatność.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już pisałem → zróbcie soft, weźcie za niego odpowiedzialność a ja go dam na stronę i napiszę od kogo. Mogę wam nawet założyć dział na forum z zastrzeżeniem, że tam Wy panujecie.

 

Jednak do tej pory nawet jednej sztuki softu nie dostałem. Nawet moda ze zmienioną nazwą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę przepychanki słowne. A temat jest co jest lepsze a nie jaki soft dobry i gdzie go szukać. A w temacie który lepszy powiedziano że ESI. Podobno lepiej wykonany i lepiej działa. Potwierdzam w 100%, że lepiej działa ESI. Testowałem soft tzw goły od freeboxa beż żadnych przeróbek i jest o wiele większy komfort obsługi niż BSLA. Szybciej reaguje na polecenia. Graterila też sprawuje się dużo lepiej na ESI niż na BSLA.

 

Proszę was, przestańcie się przepychać w racjach i udowadniać kto jest mądrzejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę przepychanki słowne. A temat jest co jest lepsze a nie jaki soft dobry i gdzie go szukać. A w temacie który lepszy powiedziano że ESI. Podobno lepiej wykonany i lepiej działa. Potwierdzam w 100%, że lepiej działa ESI. Testowałem soft tzw goły od freeboxa beż żadnych przeróbek i jest o wiele większy komfort obsługi niż BSLA. Szybciej reaguje na polecenia. Graterila też sprawuje się dużo lepiej na ESI niż na BSLA.

 

Proszę was, przestańcie się przepychać w racjach i udowadniać kto jest mądrzejszy.

 

@carofel używasz na co dzień esi88 z e2? ja właśnie jestem w rozterce  czy wymienić mojego bsla na esi88 (bsla troszkę mi zamula)

 

jak jest ze stabilnością tego tunka? naprawdę da się wyczuć rożnice w szybkości normalnego działania? dziala wszystko to samo co nbox? nagrywanie oscam itp?

 

boje się ze kupie esi88 a wsparcia softwarowego on może się nigdy nie doczekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner nie jest mułem nwet nagrywając 4 strumienie, chdzac po Webif i oglądając 5 kanał.

Problemem może być to, iż cała sytuacja z tym tunerem (a właściwie softem) wywołana przez użytkowników powoduje, że mam ochotę zawiesić ten soft.

Każdy chce wszystko na już i na teraz. Dodatkowo pojawiają się postawy roszczeniowe jakobym MUSIAŁ coś zrobić itd.

 

 

Dlatego o ile tuner jest o wiele lepszy od ADB5800xx o tyle z mojej strony nie ma gwarancji na soft. To co jest i było do tej pory zostanie. Przynajmniej w jakimś stopniu. Czy będzie rozwijane dalej → czas pokaże.

W atmosferze, która jest niemiła pracować na dłuższą metę się nie da.

 

 

I jeszcze na koniec → ceny tak poszalały, że mając jedną sztukę - prace idą strasznie wolno. Pamętać trzeba, że sam nie jestem. Ja się dziele tym, co mam. Dlatego całość jakoś idzie i w grupie dajemy radę. Nie da się jednak podzielić na kilka jednego odbiornika :D

Poprawiono błędy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość serwistvsat

no i za to dziękujemy

za poświęcony czas i chęci :)

 

Dekoder jest znacznie szybszy niż bsla mam go od ponad 2 miesięcy i naprawdę z softem tuxa chodzi wyśmienicie

 

A pytanie mam z innej beczki czy powstanie jakiś sterownik pod DVB-C tak żebym na jakimś sticku odpalił na sagemcomie kablówkę

 

Bardzo by się przydał

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to myślałem kiedyś o stickach DVB-T i DVB-C. Nie wiem jednak jak dokładnie wygląda ich obsluga. Będę zgłębiał temat z z ADB i Graterlia 2.x.x po wakacjach to może i w tym temacie da się coś zrobić.

Jedyne co to przy pracach tego typu potrzebny jest sprzęt i to nie w wersji na wypozyczenie bowiem nikt nie zagwarantuje, że nic się z danym sprzętem nie stanie. Dochodzi jeszcze fakt posiadania po jenej sztuce danego sprzętu przez  każdego z grupy Devel i co najwazniejsze - dostepnosć danego sygnału np. DVB-C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, to wydaje się, że enigma2 obsługuje DVB-T/DVB-C i cały problem to sterownik do głowicy/tunera (jeżeli jest na płycie, jak w 2850) albo do sticka - to prawie to samo, tylko szyna komunikacyjna z tunerem jest inna.

 

Z 5800 działa (z pewnymi problemami, ale jednak działa) stick sygnowany przez ADB i N. Sam nie sprawdzałem, ale z lektury forum wynika, że stick ten nie działa z ESI-88. W kompilacji na ten tuner pominięto ten sterownik, czy też pominięto większy fragment związany z obsługą tego typu urządzeń przez jądro? Mając odpowiedni sterownik enigma poradzi sobie z takim tunerem na USB niezależnie od reszty sprzętu w tunerze, czy wewnątrz tunera też powinien być jakiś układ do współpracy z DVB-T/DVB-C? Zakładam, że sterownik do sticka wystarczy.

 

W sterowniku do głowicy w 2850 działa wszytko - siła i jakość sygnału są prezentowane poprawnie. Ze sterownikiem do sticka ADB są problemy - znikanie przy restarcie, dziwne wskazania dotyczące siły/jakości, co wynika pewnie głównie z braku dobrego sterownika. Z drugiej strony sticki te nie są obecnie zbyt dostępne, więc może lepiej dać sobie z nimi spokój i podejść do sprawy jak do WiFi: To znaczy znaleźć chipset dobrze obsługiwany przez linuksa oraz na tyle popularny, żeby dało się kupić urządzenia go zawierające i taki sterownik dodać do systemu. Jak to wygląda w praktyce? Da się coś takiego znaleźć?

 

Moje doświadczenia z DVB-T pod linuksem są znikome - próbowałem odpalić IT9135 na stacjonarnym linuksie i na FreeBSD celem wpuszczenia strumienia do sieci. W końcu ruszył po kompilacji V4L, ale to na pewno nie jest stick, który można nazwać bezproblemowym i da się znaleźć coś bardziej przyjaznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...