Skocz do zawartości

Ludzie na MyApple


oswaldini
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 241
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jest wiele portali o tematyce Mac'c jak i OSX. Wiele z nich prowadza fanatycy. Zapraszam was na jeden z takich oraz do art, który pojawił się ostatnio na dniach.

 

Czy Apple pozwoli instalować Mac OSX na innym sprzęcie niż MAC? Nie

 

Łukasz Pociask gościnnie na łamach Antyweb opisuję swoje znaleziska w VMware odwołujące się do makowego EFI:

 

(…) Czy więc niedługo każdy będzie mógł na swoim sprzęcie zainstalować bezproblemowo Mac OSX? Nie sądzę aby Apple pozwoliło instalować swój system bezpośrednio na każdym serwerze lub PC ale dzięki platformie VMware można by to robić w oddzieleniu od platformy opierając się na modnej dziś wirtualizacji. Był by to moment zmiany polityki Apple czyli oddzielenie systemu OSX od platformy sprzętowej MAC.

 

To ja odpowiem parafrazując informacje sprzed kilku miesięcy na temat producenta Hikintoshy, która to mogła by brzmieć tak:

 

W ofercie producenta X pojawiły się komputery z zainstalowanym systemem OS X. Komputery występują w kilku konfiguracjach i do wszystkich dołączony jest pudełkowy 10.6 Leopard. Jest to moment zmiany polityki Apple czyli oddzielenie systemu OSX od platformy sprzętowej MAC.

 

Wyłapujecie wzór? Co mają działania jednej firmy do działań drugiej firmy? Nawet jeśli byłby to tak szanowany soft jak VMware, to jednak ich działania mają mały wpływ na Apple.

 

Siła Apple to od zawsze był system skrojony na miarę do znanego, produkowanego przez siebie sprzętu. Ten trend można obserwować od nastu lat w przypadku komputerów oraz od kilku w przypadku systemu mobilnego iOS.

 

Sprawdźmy jak radzi sobie konkurencja, która uwolniła swój system dla producentów oprogramowania. Google (Android) podobnie jak Microsoft (Microsoft, Windows Phone 7) pozwala na instalowanie swojego systemu na czymkolwiek co ma ekran. Efekt? Rozproszenie dystrybucji, niekompatybilne ze sobą wersje, aplikacje nie działające na wcześniejszych wersjach, systemy zmodyfikowane przez operatorów/producentów pod własne potrzeby i zamknięte na pierwotne założenia.

 

Android sprzedaje się teraz na największej liczbie urządzeń mobilnych, podobnie jak Windowsa można znaleźć na największej liczbie komputerów na świecie. Pytanie brzmi, czy Apple jest firmą, która celuje w „najwięcej”? Według mnie nie, a moje zdanie podpiera praktyka.

http://appleblog.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marucins, mialem ochote pojechac dwoch ostatnich kolesi ale stwierdzilem ze mija sie to z celem. Z idiotami sie nie dyskutuje - i tak nie zrozumieją. Sa to dla mnie osoby gówno wiedzace tak naprawde o systemie i czescto o sprzęcie również.

 

laborman, jesli to ta sama osoba to powinna sie wstydzić. Wg mnie mozna zbudowac lepszego hackintosha niz nie jeden Mac, koniec kropka.

 

PS: nie mam zamiaru pienić sie na forach jak fanboje apple, chodz czasem mam nieodparta ochote to zrobic i to z zerowym poziomem grzeczności - no ale nie tak mnie wychowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**janek202** z miłą chęcią sprzedam :)

 

**oswaldini** prawdopodobnie za mój komentarz pod tematem - zostałem okrzyknięty trollem :D Pewnie nie spodobało się moje odniesienie do bystrej spostrzegawczości autora iż to musi być hackintosh - "...ale i hackintoshchem" hehehe

I tutaj tak jak pisałeś przelewają się raz jeszcze - zasoby wiedzy tych oto ludzi na temat działania samego systemu. Oni tylko czekają aby opluć innych, czyli nas - "no bo jak to, ja wydałem 8k a on 3k i i iiii ii....." (aż zapluł się ze zdziwienia).

 

**Iro** nie kłóć się :) Część osób tego nie zrozumie. Człowiek ma wybór, a skoro nie łamiesz prawa – to w czym problem ;)

Apple i jego produkty to prawie jak religia/sekta różnie ludzie ja odbierają- jeden broni krzyż inny wysyła połowę emerytury/renty do Ks. R.

 

Najzabawniejsze zdanie:

„Chiński MacBook Pro od DragonFly jest nie tylko podróbką ale i hackintoshem.”

a czym ma być? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

velchinaski jak widzę się "nawrócił" i wreszcie "uwierzył" :mrgreen:

 

Na myapple, siedzą ludzie, który wydali spore pieniądze na swoje komputery. Szczególnie w polskich realiach jest to naprawdę konkretny wydatek. Więc w celu jego racjonalizacji przekonują się nawzajem, że to co kupili jest wyjątkowe, genialne itd. Zwolennicy hackintoshy z kolei twierdzą, że to samo mają za 1/5 ceny. Więc użytkownicy apple wymyślają dlaczego hackintosh nie działa dobrze... W efekcie obie strony skaczą sobie do oczu i obie wypisują najczęściej bzdury. Sensowne wypowiedzi giną w "masie"...

 

Dyskusja wtego typu wątkach nie ma żadnego sensu. Chyba, że ktoś bardzo lubi wsadzać kij w mrowisko, jak np. Iro :) Konsensusu nie będzie. Szkoda nawet czasu na czytanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to kolejny dowód iż część z nich naprawdę nie wie co z czym się je:

Tajwańska firma PhotoFast, znana u nas m.in. z pamięci do aparatów czy też akcesoriów do pecetów (karty graficzne itp.), zaprezentowała urządzenie AP1000, umożliwiające korzystanie w samochodzie z funkcji AirPlay, wprowadzonej przez Apple w najnowszym iOS 4.2.1.

http://imagazine.pl/2010/11/26/airplay-w-samochodzie/comment-page-1/

 

Jeśli to jest karta graficzna....

Zrzut_ekranu_2010-11-27_godz_06_57_56.png

http://www.photofast.tw/products/products.html

 

I jak oni mają w ogóle......przyczepić się do takiego Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No to teraz popisali się.

 

http://myapple.pl/content/1066-falszywe-gry-z-app-store-nabieraja-uzytkownikow-androida.html

 

Kompromitacja na całej linii. Poczytajcie tylko opisy "ludzi" broniących Apple wciskających kit jak to dobrze że mamy taka cenzurę i selekcję w iOS market.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chciał porównać sobie swojego starego PC z MacBookiem, bo zastanawiał się czy wydajnościowo mu wystarczy.

Nikt nie raczył mu zrobić prostego testu w Cinebenchu...

 

Nie wiem, może trochę się boją benchmarków, bo pokazuje to, że super błyszczący mak ma wydajność podobną do tańszego blaszaka. Oczywiście taka opinia skutkuje często komentarzami w stylu: "Ale tu jest Mac OS X!", "Cyferkowy onanista", "to tylko cyferki", "wydajność to nie wszystko"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marucins, wielkie =D> rzuciłeś ich na kolana ripostą...

janek202, zupełnie abstrahując, po części mają rację, tylko nie potrafią jej przedstawić w rzeczowy i zrozumiały sposób... Owszem rendering pod OS X i Windows - np w takim Cinemabench, wyjdzie podobnie, ale responsywność interfejsu Mac OS X kładzie na łopatki Windowsowy... tego nie da się zobrazować benchmarkiem ani jakimiś cyferkami... bo co... jak przedstawić że w OS X faktycznie zwyczajnie klikanie myszką po pulpicie wymiata, kiedy na tym samym sprzęcie Windows muli... Mam i7-875k podkręcone do 4GHz - 4-ry rdzenie i 8 wątków, 4GB Ram, macierz sprzętową Raid i Windows na tym sprzęcie muli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zupełnie abstrahując, po części mają rację, tylko nie potrafią jej przedstawić w rzeczowy i zrozumiały sposób...

Tak, wiem i oczywiście się zgadzam. Miałem na myśli beznadziejne przypadki, które uważają, że każdy komputer bez OS X nie nadaje się w ogóle do użycia... A z resztą też po to bawimy się w OSx86.

 

Swoją drogą to ciekawe czemu MS nie potrafi (albo nie chce), zrobić porządnego systemu, którego nie trzeba formatować w niektórych przypadkach co jakieś pół roku, by był zdatny do użytku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Szukałem informacji odnośnie zmiany kolejności ikonek w menu bar na myapple i tak przeglądam. Temat już pojawiał sie kilka razy a w nim odpowiedź - Grupy Pro, Moderator (Jak sobie nawalacie wuchtę ikonek, to trzeba cierpieć)

http://myapple.pl/mac-os-10_6-snow-leopard/155907-wlasny-uklad-menu-bar.html#post1386782

Nie ma co, SUPER :] I tak w prosty sposób user dowiedział się iż to jego wina, bo pasek nie jest od tego on ma ładnie świecić pustkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dyskusja jak zawsze prowadzona jest o wyimaginowanych sprawach, plotkach, donosach itp. Kolejny raz... ktoś musiał się popisać.

Takie rozumowanie tamtych ludzi przyprawia.... :] a zresztą, to zobaczcie sami - poprawa humoru gwarantowana :mrgreen: .

 

nie ma sesnsu wogóle :/

Dajcie spokój co to za telefon bez pamięci ?

Żal.pl

 

Za kilka miesięcy zapytasz się po co kiedyś montowało się pamięć w telefonie...

Jednak jeżeli nie będzie pamięci to i app store znika, co za tym idzie mniejsze wymagania co do podzespołów a to da naprawdę niski koszt produkcji (być może zejdą poniżej tysiąca?). Produkt ten wg mnie ma być kierowany do osób, jakie potrzebują tani telefon do dzwonienia i smsowania (tutaj produkt apple słynie ze świetnej klawiatury).

 

http://myapple.pl/wiadomosci/170235-artykul-iphone-nano-bez-pamieci-flash-tylko-streaming.html#post1505128

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jak można takie filmy robić? nie rozumiem. Film naszpikowany Apple'a sprzętem, do tego odpalany microsoftowy Bing i pod koniec słowo xbox, ale te dodatki i tak nie uratowały filmu. Na IMDb dałem 2/10 za sprzęt apple.

http://myapple.pl/offtopic/58794-fajny-film-wczoraj-widzialem__-czyli-dyskusja-o-filmach-lepszych-i-gorszych-43.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.