Skocz do zawartości

Modernizacja z socket 775


bogdanh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie OSX pracuje dosc prawidlowo (jedynie brak sleep, kulawy dzwiek - ale dziala) na plycie P41-ES3G z procesorem Pentium® Dual-Core E5400@2,7GHz.

RAM 2x2G.

Dlaczego tylko plyta?

Budzet ograniczony, a mam procesor i RAM

Potrzebuje:

1- 4 sloty dla ram i mozliwosc obslugi minimum 8GB (lub wiecej) - ciekawe, bo niektore specyfikacje mowia o max 4G, a niektore o max 8G w obecnej plycie.

2- obecna ma jedynie 4 zlacza SATA - musze miec wiecej

3- potrzebne mi zlacze zewnetrzne SATA (nie pamietam nazwy)

4- wiecej niz 4 zlacza USB na plycie

5- potrzebuje zlacza FireWire na plycie

6- prawidlowo pracujaca karta dzwiekowa (obcna nawet pod Win7 pracuje kiepsko - np. drivery Win nie wykrywaja przednich zlacz, a po wymuszeniu pracuja oba na raz)

7- ICH > 7

Poradzcie koledzy - wiedza na temat sprzetu u mnie jest nikla, a Google podpowiadaja kilkanascie rozwiazan...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylko punktu 3. Co do dzwięku - nie używam zintegrowanych "gównianych" dzwiękówek, więc ci też nie pomogę, ale z tego co mi się wydaję sprawdź sobie moją płytę w rev. 3.3 czy ci wszystko odpowiada.

http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-965p-ds4_33.html

Problem polega na tym, ze Win7 wykrywa wszystkie elementy plyty prawidlowo, sciaga update sterownikow (nowszych niz zalaczone na CD przez producenta) ale dwiek jest tylko z tylnego panelu. Przedni nie dziala. Nie pomaga zainstalowanie najnowszych sterownikow wzietych od Realtek. Dopiero po zablokowaniu automatycznego wykrywania pojawia sie z przodu, ale nie dziala odlaczanie np. glosnikow przy uzyciu sluchawek, a i jakosc ogolnie nie jest najlepsza. Jakosc dzwieku z mikrofonu jest bardzo marna i mozliwosc regulacji ograniczona (niektore mikrofony praktycznie nie daja sie uzywac - na innych plytach pracujace ok).

 

Przypomnialem sobie, ze USB (przednie - czyli dodatkowe na plycie) dzialaja marnie. Wyglada na to, ze maja feler z napieciem zasilania, bo np. pendriwe dziala jedynie na 2-ch z nich. Prawidlowo dzialaja tylko dyski z wlasnym zasilaniem.

Krotko mowiac - ta plyta to zmarnowane pieniadze (cale szczescie niewielkie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krotko mowiac - ta plyta to zmarnowane pieniadze (cale szczescie niewielkie).

Albo panele przednie w obudowie.

 

Nowoczesne panele frontowe działają w standardzie HDAudio, jeśli masz starszy typ AC97, to możesz mieć właśnie takie problemy, a wtedy wymiana płyty nic nie da bo nie ona jest problemem.

 

Podobnie z portami USB, powinny być w standardzie USB 2.0 oraz na płycie często są zworki włączające/wyłączające dodatkowe zasilanie do portów USB. Przejrzyj instrukcję, zobacz czy nie ma Twoja płyta taki zworek.

 

PS: Którą masz w końcu płytę:

GA-965P-DS4 (rev. 3.3)

czy tę ze stopki:

P41-ES3G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krotko mowiac - ta plyta to zmarnowane pieniadze (cale szczescie niewielkie).

Albo panele przednie w obudowie.

 

Nowoczesne panele frontowe działają w standardzie HDAudio, jeśli masz starszy typ AC97, to możesz mieć właśnie takie problemy, a wtedy wymiana płyty nic nie da bo nie ona jest problemem.

 

Podobnie z portami USB, powinny być w standardzie USB 2.0 oraz na płycie często są zworki włączające/wyłączające dodatkowe zasilanie do portów USB. Przejrzyj instrukcję, zobacz czy nie ma Twoja płyta taki zworek.

 

PS: Którą masz w końcu płytę:

GA-965P-DS4 (rev. 3.3)

czy tę ze stopki:

P41-ES3G

Masz racje - mozliwe, ze zasilanie USB i problem z dzwiekiem od przodu to problem obudowy. W razie czego - co powiedziec dostawcy obudowy (zaprzyjazniony sklep i moge reklamowac), bo nie mam pojecia czym te standardy sie roznia. Jestem jedynie troche oczytany w tematach sprzetu :(

 

Daliscie mi zagryche z tymi plytami P5Q. Przegladalem parametry ale jest tego tak duzo, ze...

Pojecia nie mam co ewentualnie wybrac. :(

 

Ps.

Caly czas pisze o (w stopce tez) P41-ES3G (S-series). :)

 

[ Dodano: 2010-11-16, 15:09 ]

Któryś z ASUS'ów P5Q, dobrze rozpracowane i nie mają tyle problemów jak gigafail'e. Audio na ALC1200 jest rozpracowane i działa OK pod OS X.

Przegladalem opisy chyba kolo 20 plyt w roznych cenach. Wiekszosc ma tylko 2 sloty RAM, nie moglem znalezc wszystkiego w kupie(czyli 4 x RAM, minimum 6xUSB od tylu, RAID, zlacze eSATA). Dzwiek maja nojrozniejszy - VIA, ADI, Realtek ALC-887...

Kurcze - dla mnie to troche czarna magia.

Moze blizej podpowiecie?

Wazny jest tylko procecor, czyli socket 775 i RAM DDR2 - chce to zachowac (ze wzgledow finansowych - jak wiadomo kryzys). :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.