Skocz do zawartości

Zakup sprzętu pod hackintosha


qura12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zakup komputera pod SL Retail, przeczytałem tutaj już sporo tematów i tak na szybko postanowiłem coś poskładać:

 

Procesor

Intel Core i3-540 3,06 GHz 4MB cache s. 1156 Box

Płyta główna

*Gigabyte GA-P55-UD3 P55 s.1156

Pamięć RAM

GoodRam 2x2GB DDR3-1333 Dual Chanel CL9

Karta graficzna

Gainward GTX460 768MB 192bit PCI-E DDR5

Dysk Twardy

Samsung 500GB 16MB HD502HI sATA-2

 

Czy na taki sprzęcie w miarę bezproblemowo będę mógł zainstalować OSX? Mam wątpliwości co do karty graficznej, jeśli ta okazałaby się nieodpowiednia jaką o podobnej wydajności byście proponowali?

 

Czytałem, że są problemy z niektórymi kartami dźwiękowymi na płytach głównych jednak mnie to zbytnio nie interesuje, mam zewnętrzną kartę muzyczną zgodną z OSX.

 

Chcę także dokupić Magic Mouse i klawiaturę bezprzewodową od Apple, czy moduł Bluetooth do komputera musi być jakiś konkretny żeby mysz i klawiatura działały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytę zmień na: MSI P55-GD65 (ewentualnie MSI P55-GD55), albo Asusa P7P55D. Jeśli nie zależy ci na wbudowanym dźwięku, to polecam Asusa. Gigabyte nie są najlepsze do OS X.

 

Magic Mouse działa na każdym BT wykrywanym przez system (przynajmniej w podstawowym zakresie).

 

A z kart graficznych dobrym wyborem aktualnie jest ATi Radeon 5770. Apple schrzaniło PowerManagement kart graficznych GeForce i trzeba z tym kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z BlueTooth poszukaj konkretnego modelu. Większość ma problemy z funkcją Sleep, inne z funkcją wybudzania za pomocę urządzeń BT itd... Nie jest różowo i trzeba poszperać.

Np zerknij tu:

http://hamac.pl/topics12/bluetooth-belk ... vt2903.htm

 

Co do płyty, to jak wyżej (zresztą zerknij na moją stopkę).

Zastanów się też nad grafiką. Obecnie NVidia pod OSX działa po prostu kiepsko. Celowałbym w ATI 4870 lub 5770 - tylko trzeba przebadać czy konkretny model działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. MSI P55-GD65 - 400zł

2. i5-750 - zobacz to, koniecznie:

http://allegro.pl/intel-core-i5-750-processor-i1333627219.html

Ja trafiłem podobną okazję. 130zł drożej od i3 ale wydajność 2x większa (2 & 4 jajka) ;-)

3. RAM G.Skill ECO CL7 2x2GB 1600Mhz - 340zł

4. Dysk Samsung F3 500GB - ten co podałeś 150zł

5. Grafa: Radeon HD5770 2xDVI, reszta dowolna ;) Może być ta co ma danveld - 500zł

6. DVD LG GH22 - 100zł

7. BT Trust Ultra Small Bluetooth 2.1 - osobiście testowałem, działa z MM, poza tym Rzooff go ma - 60zł

8. Reszta bebechów - 400zł, w zależności od potrzeb ;)

 

Wychodzi: 2400zł + przesyłki. Zestaw w pełni kompatybilny z MacOS X 10.6

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowita cena tego i5-750 !! Nowka i to jeszcze BOX.

Co do pamieci, tak jak pisze witucha0 ale za 329zl - ja kupilem tu:

http://www.krsystem.pl/ddr3_4_gb_1600mhz_dual_g.skill_eco_cl7_f312800cl7d4gbeco-item-9138.html

Dysk NIE HD502HI, musowo HD502HJ !! 5400 vs 7200rpm !! HJ posiadam i jest to najszybszy dysk 7200rpm na rynku, mozna kupic juz za 143zł

Grafa, zdecydowanie lepiej 5770 niz GTX460 na ktorym przewaznie brak wsparcia CI !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7. BT Trust Ultra Small Bluetooth 2.1 - osobiście testowałem, działa z MM, poza tym Rzooff go ma - 60zł

Działa całkiem nieźle (uzywam MM). Nawet przy instalacji systemu, można używać MM. Nie ma problemów z działaniem po wybudzeniu.

Ale na dzień dzisiejszy nie działa wybudzanie przez BT. Być może da się to uruchomić przez legacy kext'a, ale jeszcze nie próbowałem.

Tak czy inaczej lepszeszego modelu do polecenia nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.