Skocz do zawartości

PLANET ENW-9700 - najlepsza alternatywa LAN dla OSx86


314TeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem taką kartę:

PLANET ENW-9700 PCI Express GbE Adapter

http://planet.pl/produkty/karty_sieciowe/wg_interfejsu/pci_express/enw_9700

Po krótkim śledztwie i rozgrzebaniu sterowników jakie dostarcza producent tej karty, wyszło że jest zbudowana na jednym z najlepszych chipów dla OS X, czyli Marvell 88E8053, natywnie wspieranym przez wszystkie wersje Leoparda, Snow Leoparda itp itd. Karta powinna działać bez konieczności wykonywania jakichkolwiek zabiegów. Kto ma dość ciągłej walki i problemów z kartą pokładową polecam ją jako alternatywę.

 

PS Zamówiłem sztukę, jak przyjdzie to zdam relację z działania.

 

EDIT:

 

Karta działa jak marzenie... nie można przyczepić się do niczego. Autodetekcja prędkości zawsze poprawnie rozpoznaje, realna zmierzona przepustowość jaką udało mi się wycisnąć to 920Mb/s - dla porównania Realtek 8111 max osiągał 720-820Mb/s, działa bonjour, tryb promisc, są dostępne ramki jumbo no i najważniejsze zostawiłem na koniec - karta nie wymaga żadnej konfiguracji ani popychaczy. Jeśli ktoś ma kłopot z swoimi kartami, to za 65-75zł można kupić sobie święty spokój.

enw_9700_popup.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Wszystko OK, polecam kartę. Należy pamiętać że jeśli zmieniamy kartę sieciową na inną, to możemy natrafić na problem z błędem "-50" w iTunes. Jest to związane z autoryzacją komputera do używania zawartości zakupionej przez iTunes i Appstore. Jak doświadczymy ten problem, to wtedy najlepiej przez zmianą karty wycofać autoryzację komputera, a po dołożeniu jej ponownie go autoryzować. Jeśli błąd będzie nadal wyskakiwał konieczne będzie skasowanie zwartości preferencji systemowych, czyli najlepiej wywalić cały folder z zawartością:

/Library/Preferences/SystemConfiguration

Następnie restart i ustawiamy sieć i inne preferencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

314TeR, Witam mam pytanie odnośnie tej karty planet.Zainstalowałem iAtkosa L2 .Jestem zupełnie zielony ale udało mi się .Niestety nie mam netu gdyż jestem szczęśliwym posiadaczem REALTEK

RTL8139.Tak jak napisałeś chciałbym sobie kupić święty spokój.Czy po wymianie karty system rozpozna ją i nie będę musiał przy instalacji zaznaczać kextów do netu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

314TeR, Witam mam pytanie odnośnie tej karty planet.Zainstalowałem iAtkosa L2 .Jestem zupełnie zielony ale udało mi się .Niestety nie mam netu gdyż jestem szczęśliwym posiadaczem REALTEK

RTL8139.Tak jak napisałeś chciałbym sobie kupić święty spokój.Czy po wymianie karty system rozpozna ją i nie będę musiał przy instalacji zaznaczać kextów do netu?

 

Odpowiem za autora tematu... jego słowami:

 

karta nie wymaga żadnej konfiguracji ani popychaczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.