Skocz do zawartości

wymienic CPU i5 czy MB DG45ID z DDR2 ? :)


raf.ana
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Składam sobie nowy komputer ale błędnie dopasowałem płytę do CPU

 

Mam teraz :

CPU Intel i5 3200MHz

Płytę główna Intel DG45ID z grafą G45 Express Chipset X4500HD

RAM 4GB DDR2

 

Moja płyta jest na Socket 775 a ja potrzebował bym na Socket 1156

do tego jeszcze równierz pamieci na DDR3

 

Co proponujecie zrobić jeśli chce zainstalować tam OSx ?

wymienić płyte i pamieć czy wymienić CPU na 775 ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to 2GB powinno wystarczyć. Zawsze można dokupić, gdyby zaczęło brakować (wątpię czy tak będzie).

 

Edit: A z kart graficznych do Media Center, dobrym wyborem będzie nVidia GF 9400, albo 9600. Obie są wykorzystywane przy dekodowaniu materiału w H264. Dzięki temu jest znacznie niższe obciążenie procesora podczas odtwarzania materiałów FullHD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna zadziałać. Tylko, że na niej jest kodek dźwięku VIA, który w OS X zadziała tylko w STEREO. Jeśli ma to być komputer Media Center, to raczej odpada.

 

Te MSI, które Ci podałem powinny być w porządku.

http://allegro.pl/nowa-msi-p55m-gd45-p55-lga-1156-pcx-dzw-gla-matx-i1315080652.html

 

Edit: Karta grafiki i Ramy OK.

 

A co do systemu, i tak zadziała tylko Snow Leopard, więc retail, zaktualizowany do 10.6.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedź.

Proszę mi podpowiedzieć jak podłączyć dźwięk do amplitunera ?

Przez SPDIF czy po jack ?

Kupuje chyba jednak Asusa P7P55-M.

Czyli na tej płycie nie uzyskam AC3 ?

Tego MSI nie ma u dostawców a z Allegro nie chce kupować. :(

A może macie jeszcze inne propozycje płyt mATX :) ?

 

A nie wiecie czy czasami zadziała mi na OSx pilot z windowsa do kompa z MediaCenter ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten asus to bardzo fajna płyta, ale jeśli myślisz o fajnym media center to musiałbyś do niego dokupić dodatkową kartę muzyczną. Na tym co jest w środku - VIA - będzie tylko analogowe stereo.

Jeśli liczysz na wbudowany kodek dźwięku, to radzę poszukać czegoś z ALC889A lub ALC1200.

Za to plus Asusa z serii P7P55 jest taki, że miałbyś gotowy BootCD i Instalator - na dniach będzie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten asus to bardzo fajna płyta, ale jeśli myślisz o fajnym media center to musiałbyś do niego dokupić dodatkową kartę muzyczną. Na tym co jest w środku - VIA - będzie tylko analogowe stereo.

Jeśli liczysz na wbudowany kodek dźwięku, to radzę poszukać czegoś z ALC889A lub ALC1200.

Za to plus Asusa z serii P7P55 jest taki, że miałbyś gotowy BootCD i Instalator - na dniach będzie na forum.

 

a o co dokładnie chodzi z tym BootCD i Instalator :)

to oznacza, że będzie instalka OSx do ściągnięcia na DVD, dedykowana pod te płyty bez potrzeby wgrywania keksów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten asus to bardzo fajna płyta, ale jeśli myślisz o fajnym media center to musiałbyś do niego dokupić dodatkową kartę muzyczną. Na tym co jest w środku - VIA - będzie tylko analogowe stereo.

Jeśli liczysz na wbudowany kodek dźwięku, to radzę poszukać czegoś z ALC889A lub ALC1200.

Za to plus Asusa z serii P7P55 jest taki, że miałbyś gotowy BootCD i Instalator - na dniach będzie na forum.

 

Witam,

czy udało się już może zrobić BootCD, Instalator ? :)

Sprzęt już właśnie składam, mogę już dziś instalować... :lol:

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuj:

http://dl.dropbox.com/u/750399/OSx86/UNIBOOTEX/Asus%20P7P55%20Series/UniBootX%20for%20Asus%20P7P55%20Series.RC3.iso.zip

 

Nie napisałem jeszcze opisu, ale instalacja wygląda praktycznie tak samo jak tu:

http://hamac.pl/topics4/unibootx-dla-as ... vt2991.htm

 

Witucha0: Panie moderatorze Rzooff, linki odnoszące poza forum podajemy w formie code ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

zaczynam instalowac OSx na tym moim nowym sprzęcie ale za każdym razem obojętnie czy mam DVD z Snow 3,6A czy Hazard Leopard

10.6.2

resetuje się komp

 

komunikat mam :

"system config file '/com.apple.Boot.plost' not found"

Instalka windowsa odpala się bez problemów.

W czym jest problem, proszę o pomoc.

 

p.s.

dotyczy 2 zestaw w moim opisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.