Skocz do zawartości

Asus P7P55 (cała seria) - UniBootX


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 207
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Największa siłą UniBootX'a było generowanie DSDT na bazie tego co masz w swojej mobo. Masz DSDT zrobione, to radził bym Ci przygotować klucze/klucze instalacyjne z Cloverem, wrzucić na nie potrzebne configi oraz DSDT i praktycznie bez większych problemów powinieneś zainstalować ML'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Dokładnie tak zrobiłem jak pisze 314TeR. UnibootX użyłem tylko do generowania DSDT. Na działającym systemie uruchomiłem UniBootX z ISO, w instalatorze UniBootX odhaczyłem wszystko, instalator utworzył katalog /Extra wrzucił tam kexty i wygenerowane DSDT, ale nie instalował bootloadera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wie ktoś może co jest na rzeczy?

Przy załadowaniu unibootx i chęci wczytania instalacji z retail 10.6.3 zatrzymuję się na "System uptime in nanoseconds"

 

Nagrałem w końcu film by zobaczyć co tam wcześniej się dzieję i wyłapałem coś jedynie z cpu i "acpi table not found"

 

Tutaj wspomniany filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=HPDl-LuWyG0&feature=youtu.be

 

Płyta P7P55D Pro, i5 750, 4GB ram, 9400GT, dysk i dvd pod sata. W biosie ustawione wszystko tak jak na pierwszej stronie.

 

[ Komentarz dodany przez: MKjanek32: 2013-11-16, 13:26 ]

Linki zewnętrzne w CODE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Postanowiłem znów z tym powalczyć. Poprzednio to był jednak 10.7 pobrany. Pożyczyłem niedawno 10.6.3 i jest dokładnie to samo.

Wypaliłem nawet nowego unibootx'a z prędkością x4, ale on to się sam nie chciał załadować:

1.jpg

 

Ale wróciłem do poprzedniego. Takie coś wywala:

2.jpg

 

 

Filmik (widać lepiej):





http://www.youtube.com/watch?v=wX8eYzhg_a0&feature=youtu.be

Jedyna zmiana to HD5850 i dołożony SSD.

 

 

edit:

 

No tak, dopiszcie też w poradniku, że procesor w biosie musi mieć stockowe ustawienia. Wcześniej też myślałem, że to to, ale zostawiłem zmieniony mnożnik na 21 i dlatego nie chciało ruszyć.

System się zainstalował, włączył, tyle, że po aktualizacji "PCI Configuration begin" i tyle z tego, a nie wiem jak uruchomić system przy pomocy unibootx'a dodatkowo z flagami, więc takie info też przydało by się tutaj, że może być problem przy aktualizacji.

 

Do tego to, że uruchamia się z maxmem = 4096 to też powód, że wykrywa mi 4 zamiast 8GB? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Co sie zmienilo w stosunku do poczatku poradnika? Przyjaciel podarowal mi plyte asusa P7P55M, dokupuje do niej procek i3-540,ram jest,dysk na system SSD A-Data 64GB+500GB Hitachi 2.5" 7200,grafika ATI 5770 1GB 2xDVI+HDMI,zasilacz Chiftech 550W.Mam wszystkie orginalne systemy Apple poczawszy od 10.3.

W tej chwili mam rowniez 10.9 bootwalnego pena,czy mozna go zastapic zamiast plyty z poczatku tutka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na UniBootX Clover masz folder dedykowany ASUSom P7P55. Wystarczy że zmienisz nazwę folderu i powinieneś móc zainstalować 10.9.x lub 10.10.x bez najmniejszego problemu. 

 

Nie mniej model P7P55-M (jak mniemam ten masz na myśli) stwarzał problemy w czasach jak rozpracowywaliśmy tę platformę - jak pamiętam był problem sleep. Być może teraz to już przeszłość i np clover sobie poradzi, ale miej świadomość, że możesz trafić na niespodzianki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.