Skocz do zawartości

Asus P7P55 (cała seria) - UniBootX


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 207
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

rzooff, do Theme'u dodaj ikone device_fat.png bo w nowym chameleonie sa nowe nazwy ikon ! Jak nie ma ikonki o tej nazwie to jest ladowana domyslna ikona z nowego chamelona nawet jeżeli nie ma jej w Themie - no i wtedy brzydko to wyglada.

 

Znalazlem to u siebie i z Ciekawości popatrzylem czy zrobiles ten sam byk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzooff, masz racje grafa jak najbardziej ale miłlem tez KP normalne i to było VoodooHDA bo jak go wywaliłem to było wszystko ok oprócz niebieskiego tła. Teraz mam zainstalowaną starszą wersję VoodooHD i jest ok.

 

robi się blue screen

 

hehehe tutaj napisałeś jak stary Windowsowiec hehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przepraszam że piszę dopiero teraz, lecz musiałem na jakiś czas wyjechać i nie miałem dostępu do budowanego przeze mnie Hackintosha.

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedź w sprawie mojego poprzedniego posta.

 

Jeżeli kogoś to jeszcze interesuje: w moim przypadku faktycznie pomógł update biosa. Posiadam w komputerze dwa dyski. Jako pierwszy został zainstalowany Windows. Dopiero potem próbowałem na drugim (pustym) dysku postawić Snow Leoparda. I właśnie z tym miałem problemy. Jak już pisałem, sprawę praktycznie załatwił update. Praktycznie, bo za pomocą GParted musiałem jeszcze odznaczyć flagę "boot" z dysku na którym był Windows. Po tych zabiegach, Snow zainstalował się bez najmniejszych problemów. Paczka UniBootX automatycznie załatwiła sprawę dźwięku i Wi-Fi.

 

Pojawił się w trakcie następny problem: kiedy przy starcie Chameleona wybierałem SL, nie było problemu - wszystko działało. Z ciekawości zrestartowałem wówczas komputer i wybrałem Windows - także wszystko ok. Jednak gdy przy ponownym restercie wybierałem SL (po restarcie z Windowsa rzecz jasna) to pojawiał si błąd - szare tło, w centrum jabłko, przekreślone kółeczko i informacja w kilku językach, że wystąpił błąd i trzeba zrestartować ponownie. Po wykonaniu ponownego uruchomienia SL uruchamiał się normalnie, lecz wywalał dźwięk. Pomagało ponowne zainstalowanie paczki UniBootX. I tak w kółko. Nie wiedziałem co z tym zrobić, toteż miałem zamiar pogrzebać w sieci i poszukać czegoś na ten temat. Wcześniej jednak bardzo zależało mi na utworzeniu partycji z dysku Windowsa obsługiwanych przez Maca, bowiem W używam bardzo rzadko i marnowało mi się na nim jakieś 800 GB. Jakież było moje zdziwienie, gdy po utworzeniu 2 partycji z dysku Windowsa w GParted i sformatowaniu ich do HFS+ problem przestał mnie męczyć! Piszę to w formie ciekawostki, bowiem od tego czasu wszystko gra i buczy włącznie ze Sleep'em. Czy ktoś umie to racjonalnie wytłumaczyć, ponieważ mimo wszystko tak na przyszłość chciałbym wiedzieć...

 

I jeszcze jedna sprawa: Wi-Fi co prawda działa, ale że tak powiem "jak krew z nosa"... Włączając Windowsa sygnał jest ok, lecz przechodząc na SL gdy próbuję wczytać stronę gdzie jest dużo obrazków (np. ffffound.com) to rosną mi ziemniaki w piwnicy i nóż się w kieszeni otwiera (nie mówiąc już o ściąganiu jakichkolwiek plików, nawet takich po 3-5 MB)...

Czy ktoś może zmagał się już z podobnym problemem?

Za wszelkie sugestie z góry serdecznie dziękuję!

 

P.S. Rzooff jeszcze raz BARDZO DZIĘKUJĘ za napisanie tego tutka: dzięki Tobie zaoszczędziłem sporo gotówki i nauczyłem się wielu ciekawych rzeczy. =D>

Pozdrawiam!

 

[ Dodano: 2011-01-09, 16:55 ]

Chciałbym coś sprostować, bowiem nie wszystko jednak działa idealnie.

Otóż po wstaniu ze sleepa wywala dźwięk: pomaga restart. Czy ktoś jest w stanie poratować? Strasznie to irytujące, a bez iTunes'a nie potrafię pracować. Bardzo bym prosił o ewentualny kext jeżeli ktoś miał styczność z podobną sytuacją.

Piszę na ten temat w tym poście, ponieważ mam niemal identyczną konfigurację jak rzooff, a nigdzie na forum nie znalazłem opisywanego problemu (jeżeli się mylę, wówczas przyjdzie mi przepraszać; wybaczcie - okulary + 12 godzinna praca przy monitorze to kiepskie zestawienie ;-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędu żadnego nie widzę. Wygląda na to, że nie startuje Ci tryb graficzny.

Spróbuj użyć wersji z włączonym GraphicsEnablerem:

http://dl.dropbox.com/u/750399/OSx86/UNIBOOTEX/Asus%20P7P55%20Series/UniBootX%20for%20Asus%20P7P55%20Series.RC3.iso.zip

Inna opcja to start z flagą "-x".

 

Rozumiem, że grafikę masz taką jak w podpisie - NVidia GTX460 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GraphicsEnabler nie pomógł, system stanął w tym samym miejscu. Uruchamiałem z "-x".

GF8500 mogę testować dopiero od poniedziałku, ale mogę podłączyć na próbę Radeona 4870.

 

Użyć tej wersji bootloadera?

http://dl.dropbox.com/u/750399/OSx86/UNIBOOTEX/Asus%20P7P55%20Series/UniBootX%20for%20Asus%20P7P55%20Series.iso.zip

 

P.S Pierwszy raz udało mi się uruchomić win7 w trybie AHCI, wcześniej musiałem przełączać na IDE bo wyskakiwał błąd stop:D

 

Linki zewnętrzne podajemy w fomie CODE. Proszę zapoznać się z regulaminem forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku 4870 możesz użyć dowolnej wersji UniBootX'a. Powinna działać i ta z powyższego linku, jak i RC3 z Enablerem.

Jeśli będziesz używał tej karty graficznej, to potem w instalatorze polecam wybrać Graphics Enabler, a nie ATY_Init.

 

Co do Windows 7 to trzeba przestawić tryb w rejestrze -> use google ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.