Skocz do zawartości

Asus P5Q Pro, P5W DH Deluxe czy nowa platforma P55


Siper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

za 1200zł złożysz coś na P55, i3 np:

MSI P55-GD45 lub podobna ok 300zł

i3-530 2,93GHz (2 rdzenie 4 wątki) ok 320zł

2x2 GB DDR3 1333MHz CL7 ok 225zł

Samsung HD502HJ lub HD103SJ (500 lub 1000GB, najszybsze obecne dyski 7200rpm) ok 150 lub 210zł

Zasilacz: do 200zł coś znajdziesz

razem ok 1200zł

 

Reszta ze starej budy.

 

EDIT: jest jedna sztuka mojej mobo za 330zł

http://allegro.pl/msi-p55-gd65-i1383562562.html

Po świętach będzie update softu z mojej strony bo na razie wywaliłem temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało grzebania. Obecne konfigi na P55 to prawie żadna robota ! Duuuużo mniej pracy niż z P45 (P5Q PRO) Ponadto można znaleść gotowce pod P55-GD65 (ode mnie) lub seria płyt P7P55 od 314TeRa

 

EDIT: testowałem kompa na H55M oraz i3-540 wynik w Geekbenchu wyniósł ok 5800 !! U mnie na E8500 i P5Q PRO miałem chyba 4600. To zasługa HT w i3 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sie to ma z Retailem? Dużo grzebania, czy wystarczą Kexty i DSDT?

Na tej płycie co ci podesłał Oswaldini ( :-P ) wystarczą drobne poprawki DSDT, FakeSMC, LegacyHDA i ew LAN (na i5-750). Osobiście w pełni odpaliłem mój zestaw w...... max 2-3h :P (bez żadnych installerów, automatów itp.)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpaliłem swój sprzęt w 15 minut :) No może 20 :P Nie licząc składania gratów do budy. Ale system juz miałem , zmieniłem tylko kexty i DSDT.

 

EDIT: Asusy maja dźwięk na VIA dlatego działa tylko VoodooHDA :/ Ale za to jest QFan. 314TeR bardzo fajnie zrobił sobie zarządzanie wentylami.

http://allegro.pl/asus-p7p55-lx-intel-core-i3-i5-i7-nowa-okazja-i1377197602.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź i porównaj ofertę z ASUS'ami z serii P7P55... poza dźwiękiem są równie dobre na hack'a jak w/w model MSI, a mają za to lepsze sterowanie wiatrakami i łatwe OC z PM. Jak nie potrzebujesz dźwięku cyfrowego a wystarczy Ci zwykły 2.0 analogowy stereo, to ASUS'y wg mnie będą lepszą alternatywą, tym bardziej że jest już gotowy UniBootX'a rzooff'a który nie wymaga praktycznej żadnej wiedzy od użytkownika aby postawić system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje Ci coś ze stajni MSI z ALC889 lub Gigabyte z ALC889/ALC889A z czego MSI jest lepsze.

 

Z taniochy polecam:

AsRock P55DE3 (ALC888 do odpalenia na LegacyHDA)

EVGA P55V ALC888S - nie wiem jak tu wygląda sprawa audio

GA-P55-UD3 (ALC888 do odpalenia na LegacyHDA)

Wszelkie tanie MSI z P55 w nazwie (BYLE NIE P55A bo tam jest montowane ALC892 czy coś takiego !!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak z tematu Asus P5Q Pro czy P5W DH Deluxe zrobilo się przekabacanie na platformę i3,5,7 trzymanie się tematu wyraźnie nie leży wam na sercu :-). Nie czepiam się tylko walimy warny za pierdołya tu taka wpada. Z podanych płyt P5Q zdecydowanie godna polecenia. Co do proponowanych platform i ... nie mam zdania, niby debeściackie ale jak obserwuje co płyta to inna historia. Normalnie jak w hacku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laborman, pan siper chciałby kupić nowy komputer, prawda? Skoro tak, to przecież kompletnie się nie opłaca kupować set'a na LGA775 ponieważ:

a) Jest już stary (koniec rozwoju tech.)

B) Wbrew pozorom jest trudniej taką P5Q odpalić w pełni z PM, Sleepem itp. niż taką MSI lub P7P55, naprawdę ;) Z moją GA-EP45-UD3LR walczyłem ok 20 dni a z MSI P55-GD65........ ok 20 minut :D

c) Prawie ta sama cena (+/- 150zł)

 

Takie jest moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, tutaj jest problem, bo mam głośniki 5.1

I tak się nimi nie nacieszysz pod OS X... Wszystkie maczki z analogowych wyjść mają jedynie 2.0. Jak chcesz mieć dźwięk przestrzenny 5.1 itp itd, to używasz wyjścia cyfrowego. Oczywiście jest możliwość połączenia 3 wyjść 2.0 w jedno 5.1, ale taki zestaw będzie obsługiwać zaledwie parę aplikacji w tym jedna godna używania to VLC. Więc problem dźwięku analogowego pod OS X jest taki akademicki... niby P7P55 nie działają z LegacyHDA i nie można prosto odpalić na nich dźwięku analogowego 5.1 (bo i na voodooHDA po odpowiednim ustawieniu uzyskasz taki zestaw wyjść), to nawet jak to zrobisz to nie masz aplikacji to wspierających...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.