Skocz do zawartości

Zmiana adresu MAC


bogdanh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja zintegrowna karta (2x) nVidia nForce Networking ma adres MAC dosc smieszny bo: 60:50:40:30:20:10,a druga z kocowka 11.

Problem w tym, ze moj dostawca lacza (Aster) nie akceptuje tego MAC i nie chodzi tutaj o zmiane w profilu uzytkownika. Akceptuje dowolny inny adres. Moze chodzi o to, ze ktos juz ma taki MAC - nie wiem. W efekcie za kazdym startem komputera musze wejsc do kosoli i zmienic ten MAC przez ifconfig. W Windows mozna bylo ustalic MAC dla danego profilu w preferencjach lacza i byl spokoj. Czy W OSX jest jakies narzedzie podobnego typu?

P.s.

Czytalem gdzies watek o ingerencje w pamiec karty, ale jest to za wysoki poziom zebym sobie poradzil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to proste:)

 

napisz skrypt w bashu i daj do startowych:):)

 

zobacz tylko jak nazywa sie twoj interface en0 en1 itp?

 


sudo touch plik  ----->potem edycja 

#!/bin/bash
sudo ifconfig en0 down
sudo ifconfig en0 hw ether twoj mac adres
sudo ifconfig en0 up

zapisujemy i pozniej

sudo chmod +x plik


dodajesz to rzeczy startowych

i wszystko jesli oczywiscie adres ip dostajesz dynamicznie?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
a ja dostaje :

 

 ifconfig: interface ifconfig does not exist 

 

Gdzie błąd na linuxie pięknie mnie łączy a na MACu łączy tylko nie mam neta :( ? Tak jak by mi nie zmieniło MAC adresu

 

a co ci sie ma laczyc jak system ci nie podnosi interfejsow sieciowych :)

 

ifconfig jest podstawowym poleceniem systemowym bez niego nic nie odpalisz w systemach z rodziny linuxa czy tez mac :)

wszystkie programy okienkowe to tylko nakladki na to polecenie :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie ze podnosi znam dobrze co to jest ifconfig , ale wiesz gdzie błąd ? hehehehe później to zobaczyłem dwa razy w twoim skrypcie jest ifconfig

 sudo ifconfig ifconfig en0 hw ether twoj mac adres 

Dlatego terminal wypluwa ze nie istnieje :)

Jednak po zmianie terminal nadal wypluwa

 ifconfig: hw: bad value 

Czyżby chodziło o złą komendę ether ?

 

Mam jeszcze jedno pytanie a gdzie dokładnie ma być umieszczony ten skrypt możesz podać dokładną ścieżkę czy jest to System/Library/Startupitems ???

 

Z tego co czytałem na myapple to zmiana MAC na intelu jest nie możliwa lub udaje się nielicznym co niektórzy wyłączyli DHCP przydzielane automatycznie i ustawili na rękę i poszło

Próbowałem jeszcze tak i tez nic :(

sudo ifconfig en0 lladdr XX XX XX XX

 

 

POZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

 

Próbuję zmienić maca swojej karty sieciowej - RTL 8102E. Zaintalowane sterowniki zassane ze strony realteka, ogólnie wszystko chodzi tylko nie mogę zmienić adresu mac.

 

Probowalem tak:

 

sudo ifconfig en0 ether 00:00:00:00:00:00

 

i tak:

 

sudo ifconfig en0 lladdr 00:00:00:00:00:00

 

i nic, jak dalem ifconfig to i tak wywala starego maca. Oczywiscie zamiast zer jest adres wstawiony i sieciowka jest na pewno en0. Probowalem nawet programu MacDaddyX to wywalal blad :/ System to snow 10.6.2

 

Prosze o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie dla tego operatora to jest problem :/ nie bede dokladnie opisywal sytuacji bo i tak nikt by tego nie przeczytal :P gdyby nie to ze mieszkam na totalnym zadupiu to juz dawno bym zmienil neta ale nie mam wyboru :/

 

Najdziwniejsze jest to ze pamietam jak ja to kiedys robilem na iatkosie 10.5.7 :-/ Nawet teraz mam jeszcze zainstalowane to distro na drugiej partycji i tez nie dziala :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie dla tego operatora to jest problem :/

Spróbuj... w końcu karta Ci się popsuła... ile będzie Cię kosztował telefon i krótkie poinformowanie że "karta się popsuła"... Z punktu widzenia konsumenta to oni nie mają teraz technicznych możliwości świadczenia Ci usługi... i gdybyś nie mógł (potrafił) sam sobie zmieniać mac'a to mógłbyś po poinformowaniu operatora, nie płacić za coś czego nie potrafią Ci świadczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walcze z tym i walcze, i teraz mam taki dziwny problem. A mianowice probowalem podziałać tak jak tutaj opisane:

 

http://www.insanelymac.com/forum/lofive ... 92692.html

 

Niestety nic to nie dało, więc skasowałem stworzone pliki i usunalem wpis ktory dodawalem do pliku /etc/hostconfig no i teraz przy uruchomieniu systemu dostaje cos takiego:

 

http://img694.imageshack.us/img694/3794 ... 10godz.png

 

Co mozna z tym zrobic? :mrgreen:

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.