Skocz do zawartości

multiboot z pilota na nBoksa?


Gość s6s

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam że wyjątkowo nie mam przekonania do NAND, prawie na nic nie ma tam miejsca, niewygodnie tam cokolwiek  wgrywać, sprawdzać, zmieniać, idea żeby wszystko mieć na partycjach wydaje się fajniejsza! ;)

 

Przydałby się tylko taki multiboot którym możnaby wybierać z pilota który system z której partycji zaboot-uje po restarcie, ponoć jeden plugin coś takiego robi ale tylko na Cubervo...

czy nie dałoby się go zaadoptować do nBoksa?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko tyle, że tuner satelitarny służy do oglądania programów satelitarnych a nie do zmiany oprogramowania kilka razy dziennie. u-boot B4T ma taką funkcję i jak ktoś jej pragnie ponad wszelką potrzebę to już ma gotowy wybór.

Dla Graterlia Project jest to wodotrysk - używając innego softu najczęściej potrzeba użyć też innego u-boota.

 

Temat dla mnie zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeżeli chodzi o mnie to nie waże jest to jak wygląda u-boot (czy wersja Jacka czy B4T). u-boot ma załadowac jądro i resztę systemu. Każdy zrobi to samo. Problem w tym, że trzeba przygotować jego środowisko (ENV). Ja nie mam czasu na tworzenie secjalnych wersji ENV dla inych IMAGE. Jak ktoś przygotuje - to ja chętnie to dam na forum i przypnę w FAQ.

 

Zupełnie inną sprawą jest to w jaki sposób będzie działać G2 za niedługo. Nie wykluczone, że ENV też przejdzie "tuning"

:)

 

 

Co do samego testowania → tu dla mnie zawsze sprawa była jasna - NFS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam powiem tak. Wobec faktu zaprzestania wsparcia dla nboxa przez PKT oraz braku wsparcia przez nich dla ESI i UHD, nie widzę w ogóle potrzeby trzymania w env klamotów do obcych systemów. NFS, ze 2-3 partycje hdd, wewnętrzna pamięć (nand/lub flash) i po temacie.

 

Co do wyboru przez pilota, to potwierdzam, że jest to wygodna sprawa tyle że jak mamy różne systemy, a puki co Graterlia tylko rozwija się a więc i zanika sensowność takowego sposobu wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to do normalnego oglądania też wybór nie jest konieczny z pilota - no ile razy się to robi :)

Przy pewnym stopniu stabilności systemu to restarty co kilkanaście/kilkadziesit dni i często nie spowodów systemowych.

 

 

Inaczej sprawa się ma jak ktoś z tunera robi "choinkę" - pakuje masa pluginów, stabilność się zmniejsza itd. Wtedy fktycznie w NAND system dla rodzinki by zawsze działało, a nasz np. na USB i może się nawet wieszać co 2 minuty :)

Wychodzę z domu - odpalam NAND i już.

 

 

Przy czym sama G2 po dopracowaiu powinna być na tyle stabilna, że raczej nie będzie potrzeby testowania nie wiem czego na PENach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...