Skocz do zawartości

EDIT: ACER TM5742ZG-382G50Mnss


Small3r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chce kupić laptopa z tytułu tematu. Link do aukcji

http://allegro.pl/laptop-acer-7741-7741g-i5-460m-4gb-500g-hd5650-1gb-i1386593871.html

Powiedzcie mi jaka jest szansa, że uruchomię na nim którąkolwiek z dystrybucji OS X-a. Kupuję laptopa z założeniem właśnie instalacji na nim Maca. Z tego co widzę to jedynym problemem może być karta graficzna... Ale może ktoś mnie oświeci. Jeśli komuś się nie podoba ten model to proszę abyście mi coś polecili do 2500zł, coś na czym na 100% uruchomię najnowszą wersję systemu. Pozdrawiam serdecznie!

 

PS Wkleję tabelkę ze specyfikacją.

 

Rodzina produktów Aspire 7741

Procesor Intel Core i5-460M (Od 2.53 GHz do 2.80 GHz, 3MB cache)

Chipset Mobile Intel HM55 Express

Pamięć RAM 4096 MB (SODIMM DDRAM3, 1066 MHz (taktowane 1066 MHz), maksymalnie 8 GB)

Ilość gniazd pamięci 2 (0 wolnych)

Dysk twardy 500 GB SATA 5400 obr.

Wbudowane napędy DVD+/-RW DualLayer

Typ ekranu Błyszczący, LED

Przekątna ekranu 17.3" HD

Nominalna rozdzielczość 1600 x 900

Karta graficzna ATI Mobility Radeon HD 5650

Wielkość pamięci karty graficznej 1024 MB DDR3 (pamięć własna)

Urządzenie wskazujące Touchpad

Typ baterii Litowo-jonowa, 6-komorowa, 4400 mAh

Karta muzyczna Zintegrowana karta dźwiękowa zgodna z Intel High Definition Audio

Karta sieciowa 10/100/1000 Mbps

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n

Rodzaje wyjść / wejść 1x czytnik kart 5 w 1 (SD/MMC/MS/MS Pro/xD)

1x HDMI

1x RJ-45 (LAN)

1x VGA

1x wejście mikrofonowe

1x wejście zasilania

1x wyjście słuchawkowe/głośnikowe

3x USB 2.0

 

PS2 Nie ma szans żeby teraz znaleźć dokładnie co się kryje np pod "Karta sieciowa 10/100/1000 Mbps" albo "Karta muzyczna Zintegrowana karta dźwiękowa zgodna z Intel High Definition Audio". Podejrzewam jednak, że z tym nie powinno być aż tak dużego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten laptop niestety nie nadaje się do OS X. Żadnego mobilnego Radeona HD nie da się w pełni odpalić, a nie da się sensownie używać systemu w trybie VESA.

 

W laptopach jedynymi obsługiwanymi grafikami są: GPU nVidii oraz stare Intele: X3100 i GMA950.

 

Samsungi są dość kompatybilne z OS X, ale 100% kompatybilny będzie jedynie MacBook.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę by komuś chciało się przeszukiwać całą sieć za Ciebie...

 

Klucz poszukiwań jest taki:

- CPU: dowolny Intel z rodziny core

- Chipsety: dowolny Intel lub NVidia MCP97

- Grafika: NVidia lub ostatecznie Intel GMA X3100

- Wifi: Broadcom lub ewentualnie jakiś "działający" Atheros - AR9285.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo! Właśnie o coś takiego mi chodziło.

 

[ Dodano: 2011-01-10, 22:59 ]

A co powiecie na ten sprzęt?

http://www.x-kom.pl/p/62098-notebook-laptop-15,6-acer-tm5742zg-382g50mnss-i3-380m-2048-500.html

Kupiłem już, więc nie ma odwrotu. Serowniki wi-fi są na stronce i Broadcom i Atheros więc nie mam pojęcia...

 

[ Dodano: 2011-01-10, 23:02 ]

Powiedzcie mi jeszcze jak mam to wszystko zacząć. Skąd ściągnąć obraz systemu, którą wersję itd? Jestem totalnie zielony w tym temacie. Wiem tylko tyle ile musiałem poczytać odnośnie instalacji na wirtualnym kompie. Niestety miałem obraz płytki retail i się nie udało... Pozdrawiam serdecznie i proszę o wyrozumiałość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.