Skocz do zawartości

Jaki komp desktop pod grafikę Super wydajny !!! ?


obcyx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje pomocy!

 

Jaki najlepszy komputer jaka dystrybucja jest potrzebna aby system HackMaca chodziła bardzo ale to bardzo wydajnie i na której mógłbym obrabiać grafike 3d, montaż i efekty video wraz z dźwiękiem. Czyli ogólnie rzecz biorąc sprzęt super multimedialny PRO.

Cena tak do 4000-5000 tys.

dobrze by było aby od czasu do czasu taki komputer móc przetransportować w inne miejsce czyli obudowa i niezawodność sprzętu duża.

 

Z góry dziękuje za pomoc !!!

 

OBCYX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się nie pali, to poczekaj jeszcze - może się okazać, że nowa platforma Intela będzie tu bezkonkurencyjna.

Na dzień dzisiejszy możesz spróbować Asus lub MSI na chipsecie P55 + i7 + np. ATI 5870 -> przejrzyj wątki w tym dziale.

Ewentualnie kombinować ze starszym 1366 + i7...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam ten dylemat. Tyle, że mi się pali :D Bylem zdecydowany na i7-870 ale już mam dylemat, bo właśnie Sandy...

 

Na szczęście już się pojawiają pierwsze działające Hackintoshe na Sandy:

http://tonymacx86.blogspot.com/2011/01/intels-new-sandy-bridge-and-mac-os-x.html

Na tamtym forum dużo konfiguracji, ale też sporo problemów, bo Sandy i chipset nie są natywnie obsługiwane przez osx.

 

Ale jak się ktoś uprze, to już można się bawić.

 

[ Komentarz dodany przez: 314TeR: 2011-01-17, 15:50 ]

Na forum obowiązuje regulamin, proszę o zapoznanie się z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz w 100% na poważnie rewelacji z tego bloga.

Są tam i bardzo pomocne informacje jak i niestety takie, które trzeba nazwać fake.

 

W każdym razie dopóki na Sandy Bridge nie będzie działał oryginalny kernel, dopóty nie będzie to pewna platforma do pracy. A tylko w łaśnie do zabawy jako ciekawostka. Więc jak kupisz wcześniej, to może się okazać, że i tak na tym sprzęcie nie będziesz w stanie działać tak jak chciałeś. Oczywiście do czasu... jednak wtedy ceny pewnie choć trochę spadną itd. Nie ma to wg mnie sensu.

Albo kup teraz coś co wiadomo, że działa dobrze, albo poczekaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie SandyBridge to mina... nie wiadomo w jakim dokładnie wydaniu Apple go zaimplementuje i kiedy... może się okazać że wcale nie stanie się to jutro, za tydzień, za miesiąc, a np za 3 - 6 miesięcy i też nie wiadomo czy na P67 czy H67... równie dobrze może wybrać ten drugi... Jak komuś się spieszy o chce mieć w 100% działającą i sprawdzoną platformę, to wybierać P55 na LGA1156 + dobrą VGA... Nie przeceniajmy też różnic w wydajnościach... Sandy Bridge podkręca się świetnie, ale tylko najdroższe modele z literką "k", przy innych CPU wypadnie blado w porównaniu do odpowiednika 1156, sam zysk z nowej architektury to zaledwie kilkanaście %, a do tego obecne 1156 dają się łatwo podkręcić i do 4GHz a SB już nie, a właściwie od 1-4Mhz na BCLK... a wtedy każdy stary i5-750/760 itp pobije nowego SB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wielkie dzięki. Przynajmniej zaoszczędze sobie czasu na walkę z czymś co nie działa. A potrzebuję szybko sprawnej platformy.

 

To jak sobie zaplanuje builda, to pozwolę zapostować tutaj, może i obcyx pomogę w podjęciu decyzji. Bo bym nie chciał się na minę wsadzić.

 

I obiecuję przeczytać i stosować się do regulaminu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie będę wyważał. Opcja z płytą ASUS jest tym do czego się przymierzałem. Akurat tego postu na tym forum nie znalazłem sam (a całą sobotę i niedziele czytałem) - więc dzięki za jego wrzucenie. Widzę, że to proste dosyć.

 

W między czasie uczę się hackintoshowania próbując zainstalować osxa na laptopie hp dv5 mojej dziewczyny, a za chwile na moim Asusie m50s-v1 też będę próbował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu masz rację, ja też zamiast męczyć się z GA-P55-UD3 zamieniłem ją na P7P55-M. Straciłem dodatkowy port PCI-E (i tak nie używam dwóch kart graficznych) ale za to zyskałem płytę mATX, która docelowo wyląduje w obudowie PowerMaca G4 ;) Nie mówiąc już o instalacji osX za pomocą http://hamac.pl/topics4/unibootx-dla-pl ... vt3355.htm . Tak jakbym stawiał osX na macbooku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie SandyBridge to mina... nie wiadomo w jakim dokładnie wydaniu Apple go zaimplementuje i kiedy... może się okazać że wcale nie stanie się to jutro, za tydzień, za miesiąc, a np za 3 - 6 miesięcy i też nie wiadomo czy na P67 czy H67...

 

Lepiej poczekać na 22 nanometrowe procki pod koniec 2011 roku maja być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.