Skocz do zawartości

BCM5787M i problem z uzyskaniem połączenia


espe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam zainstalowanego Leo w wersji iDeneb v 1.4 i staram się obecnie skonfigurować na nim internet. Obecnie próbuje odpalić kartę sieciową Broadcom BCM5787M. Do tej pory wgrałem kext AppleBCM5787MEthernet no i karta stała się widoczna w systemie. Niestety po wpięciu kabla nie udaje mi się uzyskać połączenia. Internet mam konfigurowany przez DHCP jednak IP nie jest poprawnie przydzielane... Posiadam router D-link G-624T i czy istnieje możliwość iż takie problemy powoduje MAC karty ustawiony na zera? Czy w domyślnych opcjach router może mieć możliwość blokowania takiego MACa?

Adresu MAC nie mogę zmienić ponieważ wykonanie komendy w terminalu powoduje całkowitą zwieche systemu... Nawet "sudo ifconfig en0 down" zawiesza system...

Jakieś sugestie? :)

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam router D-link G-624T i czy istnieje możliwość iż takie problemy powoduje MAC karty ustawiony na zera? Czy w domyślnych opcjach router może mieć możliwość blokowania takiego MACa?

 

Niestety tak często jest - 00:00... zerowy mac jest często traktowany jako błędny. Jedynie co proponuję to jeszcze próbę z IP wpisanym statycznie - może tylko serwer DHCP w D-Link'u, nie lubi takiego macaddress'u.

 

Masz Notebooka czy stacjonarny?

Wpisz w sygnaturkę specyfikację komputer'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh to trochę szkoda... Wpisanie ręczne IP niestety nie pomaga, nadal brak połączenia. Na szczęście udało mi się dorwać od kolegi kartę wifi Sagem (od liveboxa) i póki co mogę korzystać i neta :) Co prawda widzę, że ma dość słaby zasięg, na pewno słabszy niż wifi wbudowane w lapka. Wiecie może czy można dorwać jakaś równie tanią jak ten sagem kartę wifi co by miała trochę lepszy zasięg?

 

PS. Mam notebooka ;) Sygnaturka już uzupełniona. 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.