Skocz do zawartości

Gry


kajtas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm może byście tak mogli opisać co i jak z czym się je bo ja jestem zielony w tych sprawach co do sterów to instalowałem nvinject ale nvkush instalowałem ale nie sprawdzałem czy odpala się gra co do samych sterów system chodzi normalnie płynnie wszystko ok tylko nie mogę odpalić gry call of duty 2 słyszę dźwięki ale mam czarny ekran niestety :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie masz zły dobór injecta.

 

Kiedy ja eksperymentowałem to na początku miałem nvinject 128MB zainstalowany podczas instalacji systemu i wszystko działało poprawnie. Zachciało mi się eksperymentów i zainstalowałem nvkush po czym szlak trafił obsługę Quartz Extreme i Core Image.

Kiedy powróciłem do nvinject to już nigdy nie mogłem przywrócić wsparcia dla QE i CI.

Po zainstalowaniu systemu ponownie z nvinject wszystko znowu działało poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o efi-studio to moze byc problem ze stringi z niego nie zawsze chodza :)

 

u mnie jest roznica w stringu wygenerowanym recznie a przez studio :)

 

dobrze jest rowniez dodac do boot.plist jeszcze jeden klucz np

 

Graphics Mode
1024x768x32@72

 

pozwoli to na start tylko w tym trybie :)

 

gdy przy starcie dostaniemy "blue screen" pomaga napawienie dysku w trybie single

czyli -s

 

jest tam podana skladnia komendy fsck

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze jest rowniez dodac do boot.plist jeszcze jeden klucz np

 

Graphics Mode
1024x768x32@72

 

Oj tu się nie zgodzę - tylko w specyficznych wypadkach... wpisując powyższe wymusza się start OS X w pewnym trybie i rozkładając w/w uruchamiamy kompa w 1024x768 w 32 bitach i 72Hz odświeżania... i to odświeżanie w zdecydowanej większości monitorów LCD jest nieobsługiwane!! 72Hz - to bardzo specyficzna wartość... Jeśli wasz monitor jej nie obsługuje - a to wielce prawdopodobne - to w ogóle nic nie zobaczycie. Lepiej jest nie podać odświeżania niż podać je błędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczytałem na forum insanely że przyczyną może być połoączenie grafy z monitorem, bo gdy zmieniam rozdzielczość mam blue screen :cry: niby to wina podłoczenia portów VGA że trzeba się podłączyć przez DVI co sądzicie o tym? a wy jak jesteście połączeni z moniotorem i grafa? wyszukałem że dużo użytkownikow ma problem z grafa nvidii z geforce 8500gt może zmienić na 8600gt widziałem że z ta grafą nie ma problemu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tu się nie zgodzę - tylko w specyficznych wypadkach... wpisując powyższe wymusza się start OS X w pewnym trybie i rozkładając w/w uruchamiamy kompa w 1024x768 w 32 bitach i 72Hz odświeżania... i to odświeżanie w zdecydowanej większości monitorów LCD jest nieobsługiwane!! 72Hz - to bardzo specyficzna wartość... Jeśli wasz monitor jej nie obsługuje - a to wielce prawdopodobne - to w ogóle nic nie zobaczycie. Lepiej jest nie podać odświeżania niż podać je błędne.

 

oj daj spokoj pomylilo mi przy wpisywaniu chodzilo mi o 75 :)

 

moze byc tez 70 moj stary łup monitor tak najlepiej dziala :)

 

a co do kart 8600gt to wlasnie ja mam i tez mam blue screen przy zmianie rodzielczosci czasami :) a jade na efi-stringu :) mam przejsciowke dvi-vga, bezposrednio tez jest to samo ,myslalem swego czasu ze to monitor ale wzialem lcd jakis assus i podobna sytuacja raczej sadze ze jest to wina sterownikow albo raczej to ze to nie orginalny mac i nie dedykowana karta :)

 

nie gram w gry na macu bo nie do tego mi sluzy :) ale moze sprobuje ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efi strings potrafią płatać figle. Np. swego czasu mając GF 7600GT przez pomyłkę wygenerowałem string do 8600GT i o dziwo karta pracowała, nawet lepiej niż na standardowym strings. To samo działo się gdy już mając 8600GT 512 wygenerowałem string do 8800 GT i 7600GT karta również pracowała bez żadnych zawiech. U mojego kolegi można było generować wiele stringów i żaden nie działał poprawnie. Bądź tu mądry. Zwyczajnie zawsze należy kierować się zasadą jaki PeCet takie problemy z OSX, często sprzęt jest niemal identyczny a na jednym idzie wszystko jak po maśle, a na drugim tylko jasny szlag człowieka trafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z grami na macu . Otóż żadna gra nie chcę się uruchomić :( . Zawsze pojawia się czarny ekran albo pierwszy obrazek w grze (counter strike 1.6, counter strike source). Moja konfiguracja sprzętowa jest w sygnaturce . Sterownik to "kush" . Pozdrawiam

 

wiem co jest przyczyna miałem to samo i rozwiązałem to wiem gdzie tkwi haczyk ;-)

otóż problemem jest to że jesteś pewnie podłączony kabelem d-sub/VGA i to jest przyczyną, dziś kupiłem kabel DVI-D i podłączylem go do monitora i wreście rozdzielczosć się zmienia nie ma tzw. blue screen'a wszystko działa tak jak i gry :-D Pozdrawiam!

 

_______

edit. co jest przyczyna że mam mało FPS w grze call of duty 2 mam gdzies około 40~50fps a na windows 125fps stałe, sprzet jak w podpisie ^^

oraz screen :)

scjf0.png

w787.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

kajtas wybacz stary ale troche mnie zaskakujesz :)

 

pomysl troche :) efi-studio i generowanie stringa to 3 klikniecia myszka :)

wiec nich tu ci tutoriala pisal nie bedzie raczej :)

wybierasz karte generujesz efi-stringa i zapisujesz do com.apple.Boot.plist nic nie musisz robic tylko klikac nawet nic wpisywac:):)

 

aby usunac kexta nie musisz nawet wchodzic w terminal mozesz to zrobic w finderze :)

 

system/biblioteki/extensions znajdujesz NVkush.kext ? (tego masz?) i wywalasz do kosza tylko dopiero po wygenerowaniu efi-stringa:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.