Skocz do zawartości

Tania płyta socket s775


marpar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo s775 jest bez przyszlosci, wiec niechce sie pakować w plyte za ponad 200zl. Mam zamiar wydac 150zł i reszte przeznaczyc na co innego. Wydaje mi sie ze instalacja paru kextów to nie problem.

 

Tak wiec co sadzicie o tej plycie

 

http://www.proline.pl/?p=ASUS+P5KPL-AM+SE+B

 

w skrocie : chipset g41, ICH7,lan Realtek RTL8102EL ,dzwiek Realtek ALC662

 

Byc moze polecacie jakąs inną nie drogą płytke, z ktora moze macie doswiadczenie.

 

Wiadomo jeżeli system mial by kiepsko chodzic to zainwestuje w lepsza plyte.. i tu właśnie mam pytanie czy warto się w coś takiego pchać w ogole?

Stąd wiec główne pytanie brzmi nie czy osx bedzie chodzil tylko - jaki bedzie komfort pracy na nim.

 

pozdro!

 

ps. procesor do tej plyty to e5200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe czy używane ? Polecam coś z serii Asus P5Q na P45 (ICH10). Nie ma sensu pakować się w ICH7 bo będzie trochę roboty. Nie wiadomo czy będzie AHCI. Seria Asus P5Q to dobre płyty pod OSX - sam kiedyś specjalnie kupiłem P5Q PRO

 

PS: chodziłem do Czechowic do LO im. M. Skłodowskiej-Curie :) Mieszkałem ok 20 km od Cz-Dz a prawie 6 lat temu wyemigrowałem do KrK :)

 

EDIT: najlepiej wersje Asusa z ALC1200 lub AD2000B bo do nich są LegacyHDA dla audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ICH7

To oznacza brak AHCI = wyraźnie gorsza wydajność przy operacjach dyskowych.

Z kolei ICH8 i ICH9 mają problemy z USB. Ale te można naprawić a braku AHCI nie przeskoczysz.

Jednak najlepiej byłoby znaleźć coś z ICH10 lub idealnie ICH10R... tylko pewnie tu z ceną będzie kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@oswaldni też tam chodzilem do klasy mat-inf, teraz studiuje w gliwicach na polibudzie :)

 

Co do płyty P5Q, to zdawalem sobie sprawe, że jest duzo lepsza pod osx ale jakos sie ludzilem, ze tego grosza mi sie uda zaoszedzic, ale tak jak sadzilem nic z tego :D

 

Dlatego tak to boli bo skladam kompa od podstaw a pakowanie sie w tak malo przyszlosciowe elementy ( bo dochodzi jeszcze ddr2, ktory jest i drozszy i starszy) nie jest za ciekawym pomyslem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wszystko kwestia budżetu (sam poszukuje coś taniego dla znajomego na lga775, ale on posiada juz całą resztę podzespołów procek, ram), a wracając do tematu to najteńsze i3 to koszt około 320zł + do tego sensowna płyta drugie tyle a e5200 może udało by sie pogonić za jakieś 150zł czyli jednak jak by nie patrzeć trzeba dołożyć około 450zł. Koszt samej płyty lga775 na allegro to 179zł (MSI P45 Neo-F ICH10 ALC888, RTL8111C), właśnie szukam informacji jak z instalacją na niej osx ale myślę że nie powinno być wielkich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co się pakujesz? Rozumiem jak masz wszystkie komponenty i musisz tylko zmienić MB, ale składając wszystko od zera, to trochę chyba chybiony pomysł... ale wszystko zależy od tego jaki masz budżet...

 

Swieta racja ale decydujac sie na nową platforme juz trzeba kupic lepsza plyte itd. Skladajac rozsadnie kompa na 775 przy potencjalnej sprzedaży nie strace duzo bo raczej kompotenty trzymają cene. Tzn są juz tak tanie, ze wiele juz nie stanieją :)

 

Procesor juz mam e5200 dorwalem za 125zl na allegro. Jest to 1/3 ceny i3 jak na ten moment. Kupujac do tego asusa P5Q za 200zł + 2gb ramu za 100zl i grafike za ok 100zl mamy 525zl.

 

Założenie jest takie, że choć jest to zakup tymczasowy to chce zeby byl zrealizowany sensownie, bo nie sztuka kupic pierwszą lepszą płyte i proc a potem miesiąc meczyć sie z konfiguracją. :) Zmiane na i3/i5 oczywiście też planuje ale to już wtedy gdy bede dysponowal wiekszym budżetem niż teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zła, ale sam próbowałbym szczęścia z:

http://allegro.pl/asus-p5q-e-na-gwarancji-do-16-06-2011-i1437641784.html

Lub kupił to:

http://allegro.pl/asus-p5ql-pro-p43-super-oc-s775-ddr2-fsb1600-krk-i1434817977.html

 

Jeśli chodzi o płyty z DDR3 to przerabiałem P5E3 bez dodatków i PRO i DeLuxe. Działają dobrze, tylko trzeba zrobić modyfikację sekcji USB w DSDT...

Ale raczej w tej cenie nie dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo ciekawa plytka w porównaniu do ceny, dziwne tylko że tak słabiutko się podkręca przy 8 fazowej sekcji zasilania do zaledwie około 420 MHz FSB (test międzyj nymi na pclabie jest). Ale jak ktoś nie potrzebuje wysokiego FSB to interesująca pozycja. "marpar" KONIECZNIE napisz jak ta poszło z instalacją osx przede wszystkim czy działa speedstep, sleep, firewire (LSI L-FW3227) bo z reszta raczej nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.