Skocz do zawartości

IBM/Lenovo Thinkpad R61i


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wystartuje z tego konkretnego portu USB. Z jakiegoś powodu nie widzi go system. Zmień port, lub jeśli to nie pomoże, to konieczne będzie poprawienie DSDT - prawdopodobnie masz konflikt przerwań i będą tak czy siak potrzebne poprawki do HPET, RTC, TMR i może PIC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozmieniałem trochę i instalacja przebiega dalej do momentu gdy pojawia się na chwile biały ekran i po tym .... krzaki na ekranie/błędy w wyświetlanej grafice.

Po tym zmieniłem w folderze OEM konfiguracje - przekopiowałem konfiguracje jakiegoś stacjonarnego komputera i

Hurrra udało mi się

na razie nie działa klawiatura

ale pojawił się instalator systemu :) i właśnie instaluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klawiatura, touchpad, trackpoint są na PS/2 i musisz mieć stosowne kexty, czasami specjalne pod konkretny modem maszyny. 

 

Na czas instalacji polecam posiadać klawiaturę, myszkę na USB.

Właśnie tak zrobiłem, podłączyłem klawiaturę USB, zainstalowałem odpowiedni kext do klawiatury , dźwięku i zaczęło działać, niestety zostało nieszczęsne WIFI czyli Intel PRO/Wireless 3945ABG które podobno nie zadziała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też zwróciłem uwagę na MAC adres że są same zera

próbowałem sposobu z pierwszego postu tego tematu ale nie pomogło

później znalazłem kilka kext-ów TU i próbowałem ich po kolei i jeden z nich zadziałał - BCM5787M (AppleBCM5701) for 10.6.2+.zip ale nie mógł się połączyć z internetem więc trzeba szukać innego kexta.

mam OSa 10.6.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje za cierpliwość... z hackami tak jest, najwięcej zajmuje czas na znalezienie działającego rozwiązania... ale jak znajdziesz i działa, to potem tylko gęba się śmieje. 

 

Notebooki ogólnie są o wiele cięższe, dlatego powinieneś czuć większą satysfakcję... w PC nie masz wielu podzespołów, lub możesz je zmienić łatwo na kompatybilne... a zmień w notebooku LAN, Audio, czy np VGA. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A tak jeszcze zapytam, jak sobie poradziłeś z podświetleniem ekranu? Bo jeżeli używasz Clovera, to binpatch który podawałem na stronie 2 możesz spokojnie zrobić z niego (sekcja KernelAndKextPatches w config.plist). Wtedy w /S/L/E zostaje czysty kext systemowy i nie trzeba się o niego martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzieki  MKjanek32 za info, sprawdzę później.

 

Mam w R61i kartę intela 4965 AG i z tego co wyczytałem to WIFI nie będzie w nim działało

widzę że miałeś kiedyś w Lenovo Atheros AR5BXB6

pytanie:  czy  jeśli wymienię  kartę Intela na kartę Atheros AR5BXB6 to czy w moim R61 będzie działało WIFI? 

lub na jaka ewentualnie  kartę WiFi wymienić tego Intela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką kartę http://allegro.pl/karta-wifi-macbook-a1181-wifi-airport-ar5bxb72-i6064852996.htmli śmigała od strzała. A jeśli potrzebujesz half-size to Dell DW1510, również OOTB. Oczywiście musisz wgrać BIOS bez whitelisty, ale to zapewne już wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką kartę http://allegro.pl/karta-wifi-macbook-a1181-wifi-airport-ar5bxb72-i6064852996.htmli śmigała od strzała. A jeśli potrzebujesz half-size to Dell DW1510, również OOTB. Oczywiście musisz wgrać BIOS bez whitelisty, ale to zapewne już wiesz.

Dzięki za informację, już szukam tego modelu i zamawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką kartę http://allegro.pl/karta-wifi-macbook-a1181-wifi-airport-ar5bxb72-i6064852996.htmli śmigała od strzała. A jeśli potrzebujesz half-size to Dell DW1510, również OOTB. Oczywiście musisz wgrać BIOS bez whitelisty, ale to zapewne już wiesz.

Zamontowałem tę kartę AR5BXB72 i faktycznie "odpaliła" od razu :)

Dzięki javazlaz za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.