Skocz do zawartości

Assignbutton


matzg

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 148
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Konfiguracja klawiszy się odbywa jak w starym image. Ustawiam po swojemu, ale efektów to nie przynosi. Np pod czerwonym ustawiam xbitrate, zatwierdzam, nawet robię reset gui i nadal jest pod czerwonym to co było, czyli jak mnie pamięć nie myli menu nagrań. Wtyczka więc jest ale nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest pewnie bardziej złożony, ale spróbuj podmienić keymap.xml (ten główny, w folderze /usr/local/share/enigma2 czy jakoś tak) na plik z G1 albo przynajmniej zakomentuj linię <key id="KEY_RED" mapto="instantRecord" flags="m" /> żeby miała postać <!-- <key id="KEY_RED" mapto="instantRecord" flags="m" />  --> odpowiedzialną za obsługę czerwonego, to przynajmniej ten jeden klawisz sprawdzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na końcu pliku mam:

# okay decompyling plugin.pyo 
# decompiled 1 files: 1 okay, 0 failed, 0 verify failed

Tak można z każdym pyo :> ?? Jeżeli tak, to jak się do tego zabrać ... zdekompilowałbym sobie Assignbutton bez LONGa. No chyba, że ktoś ma pod ręką źródła i może podesłać? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że "Assignbutton" nie działa poprawnie, ale chciałem spróbować, wgrałem plugin, tam gdzie się wgrywa wszystkie pluginy, ale niestety nie działa.

Gdy wejdę w pluginy, to pokazuję się komunikat że jeden z pluginów nie działa i podana jest ścieżka właśnie do "Assignbutton".

Wgrywałem na najnowszym oprogramowaniu OS 2.0.0 RC1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Assignbutton działający pod G2 RC1 bez obsługi "long press". Działało ciszej/głośniej na strzałkach lewo/prawo, jak sobie ustawiłem. Funkcje których używam GSa nie generują, ale wszystkich nie sprawdziłem. Żeby wszystko dało się ustawiać trzeba sobie zmodyfikować plik /usr/local/share/enigma2/keymap.xml przez zakomentowanie wszystkich pozycji w sekcji InfobarActions (<map context="InfobarActions"> i dalej...). Jak ktoś chce to może podmienić po prostu plik na mój załączony albo ten załączony przez matzg (na początku wątku). Gdyby kogoś interesowało to zamieszczam jeszcze moją konfigurację Assiggnbutton, czyli wyciąg z /etc/enigma2/settings.

 

PS. Hmmm... Zdaje się, że w pliku konfiguracyjnym zawartym w paczce z systemem mamy już jakieś domyślne ustawienia Assignbutton. Sugeruję wszystko usunąć i reboot, bo nie wiem czy wpisy nie spowodują problemów. Może wystarczy wejść do wtyczki o zapisać, żeby wszystko nadpisało?

 

PPS. Jak ktoś chce LONGa, to w plikach źródłowych wtyczki trzeba trochę komentarzy usunąć...

 

PPPS. GSy proszę załączać, może da się jakoś poradzić.

 


 

PPPPS. Sprawdziłem wszystkie funkcje i GSa nie zanotowałem :)

 


 

EDIT: Kolejne poprawki i zmiany, podsumowując:

- uporządkowany kod wtyczki: poprawione literówki, braki, itd., które czasami powodowały GSy

- dodana funkcja zmiany proporcji dla obrazów 16:9 ... zainteresuje tych co mają TV 4:3

- zmiana w czasach wyświetlania komunikatów (@matzg)

- funkcje korzystające z przerobionego InfoBarGenerics podmienione na takie same, ale z innego źródła, tak że działają na systemowym IBG (Ciszej/Głośniej/Pokaż bukiety), podobnie funkcja restartu oscama

 

Dwie wersje, dla użytkowników korzystających z pilota zwykłego oraz z pilota z LONG.

 

Proszę testować. Przypominam, że systemowy keymap.xml należy poprawić albo podmienić na załączony.

 

TODO: Jeżeli to załączone nie będzie sprawiać kłopotów, to można dodać kolejne funkcje do już obsługiwanych. Na początek może to co dodano domyślnie w G2 RC1 pod kolorowe przyciski z keymap.xml. Inne pomysły można przedstawiać ... będę w stanie to dodam :P

 


 

Aktualizacja: Usunięto funkcje przełączania bukietów DVBT/DVBS. Reszta wydaje się działać, nie sprawdziłem FreePlayera bo nie mam, ale jego brak GSa nie generuje.

 

PS. Działanie LONGa w nboksie jest na tyle dziwne, że do funkcji regulacji głosu wtyczka w wersji long nie bardzo się nadaje...

keymap.xml.gz

settings.ab.gz

plug_assignbutton.tar.gz

plug_assignbutton_long.tar.gz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie:

plik keymap należy do paczki: enigma2-keymaps

pliki Infobar*.pyo należą do paczki: enigma2-data

 

Jeżeli nastąpi z naszej strony aktualizacja którejś paczki to proszę liczyć się z tym, iż Enigma2 może pięknie pokazywać GSy albo nasze ustawienia w ogóle nie zadziałają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plików InfoBar* nie ruszałem - dostosowałem Assignbutton do stanu istniejącego a nie system do wtyczki. Ale faktycznie jeżeli tam coś się zmieni, to może być zielono na ekranie. Jak problem wystąpi, to proszę o info przy jakiej funkcji i zobaczymy, czy coś się da zrobić (zawsze da się usunąć funkcję :P).

 

Plik keymap.xml ... tutaj mam pełną świadomość, że zmiana tego pliku jest konieczna. Bez tego niektóre przypisania będą nieaktywne, ale GSa się nie spodziewam. Rozwiązań jest kilka, ale najpierw trzeba ustalić, czy Assignbutton ma trafić do paczek opkg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mickey → ta wersja InfoBar* co jest teraz w IMAGE oraz w Update nie ma funkcji AssignButton.

Dlatego, jeżeli w ogóle ma AssignButton kiedyś trafić do repozytorium, to najwyżej do TEST! Nie mogę wrzucić do oficjalnej gałęzi czegoś co wymaga modyfikacji plików systemowych Enigmy.

Osobna sprawa jest taka, że OPKG jako manager plików nie pozwoli na zastąpienie plików paczki X plikami paczki Y. Dlatego nie wiem czy w ogóle wrzucimy AssignButton jako paczkę skoro musimy podmienić kaymap.xml (paczka z kaymap) oraz InfboBar* (paczka z enigma2-data). Dlatego informuje wszędzie gdzie mogę, że to przypisywanie klawiszy to nie jest łatwa sprawa. O ile często działa to OK o tyle tak samo często powoduje GSy, niestabilną pracę itd.

Soft - tak jak napisane na stronie głównej projektu - ma być lekki i bez dodatków. Teraz tak jest. Jak przewalczymy sprawę AssignButton to na 100% się o tym napisze. Teraz warto zaalarmować na wszelki wypadek bo po:

opkg update && opkg upgrade

System może wyświetlać śliczne zielone ekrany. Pół biedy, że teraz zamiast całego restartu odbiornika robi restart E2 :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można bezkarnie po prostu sobie przywrócić same pliki InfoBar.pyo i InfoBarGenerics.pyo (katalog: /usr/lib/enigma2/python/Screens)  do poprzedniej wersji z którą działa jeszcze Assignbutton?

 

PS. Czym na Linuksie na PC otworzyć paczki *.ipk ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki, zaraz pobawię się wypróbowaniem :)

Jednak powiedzcie co właściwie oprócz niedziałania (poprzedniego) Assignbutton wniosły nowego nowe wersje plików InfoBar.pyo i InfoBarGenerics.pyo ? ;)

 

Ponieważ własnie testuję jak się zachowuje system po przywróceniu poprzedniej wersji tych plików i jak na razie to OK....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna wersja Assignbutton. Ogólnie z obsługą LONG key, ale:

- lewo/prawo/góra/dół/OK działają tylko na pojedyncze kliknięcie

- OPT wyleciał z plugina ... IMHO tam powinno być audioSelection i tyle

- niektóre funkcje odrobinę zmodyfikowane

 

Mała uwaga: Jeżeli mamy obsługę LONG i coś przypisujemy pod klawisz z LONG, to funkcja powinna generować jakiś komunikat albo otwierać aplikację. Przykładem jest przełączanie Scart/HDMI, do którego dodano MessageBox na końcu...

 

Keymap załączam osobno, bo pewnie nie każdy jest zainteresowany tym, żeby mu nadpisało jego ustawienia. Z drugiej strony z oryginalnym keymap niektóre przypisania mogą nie działać.

 

PS. Prośba do fachowców od pythona. Plugin uparcie nie chce korzystać z dołączonego tłumaczenia. Nie wiem gdzie jest problem. Poprawka mile widziana :)

plug_assignbutton.tar.gz

plug_assignbutton_keymap.tar.gz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać nie miałem normalnego tunera, bo nigdy tam nie miałem takich opcji. Na oryginalnym sofcie N pod OPT był wybór audio, które na Freeboksie trafiło pod APP a na Gratelii 2 przeszło na OPT ... i niech tam zostanie.

 

Ale bardziej ogólnie: Problem jest w tym, że opcja "audioSelection" jest potrzebna przy oglądaniu TV i tu nie ma problemu, można ją sobie przypisać wg uznania. Ale jest też potrzebna przy oglądaniu nagrań z dysku a tego Assignbutton nie obsługuje i trzeba zrobić przez keymap.xml. W związku z tym wyrzuciłem OPT z plugina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wtyczka Assignbutton w wersji jak 3 posty wyżej (czyli z LONG), ale z działającym lokalnym tłumaczeniem. Wersja tylko częściowo przetestowana, więc proszę pisać jeżeli coś jest nie tak.

 

Wielkie podziękowania należą się @matzg, za pomoc w zmuszeniu wtyczki do obsługi tłumaczonych komunikatów :)

plug_assignbutton.tar.gz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie: A Ty testowałeś? Masz swoją opinię?

 

Zaglądałem do jego źródeł naprawiając kilka zepsutych funkcji w Assignbutton. Plugin przystosowany głównie do VU+. W porównaniu z Assignbutton ogromny. Ale może działa dobrze? Nie doszedłem do etapu testu. Nie wiem jak z przystosowaniem do klawiszy pilota N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wrzuceniu keymap & assignbutton i wejściu w assign button, wyświetla wszystkie przyciski jako nieskonfigurowane.  (dekoder po restarcie, również wtyczka z prądu i dalej to samo)

 

Nawet strzałka w góre/lewo/prawo/dół nie działa (plugin not found) :)

 

Ale można wejść w menu główne i tam działa....

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bloto22: Podmiana/modyfikacja systemowego keymap.xml jest konieczna, ponieważ inaczej ustawienia tego pliku "nadpisują" przypisania w Assignbutton. Poza tym AB nie ma nic wspólnego z keymap a domyślnie wszystkie klawisze są "niezdefiniowane".

 

 

 

hmmm.. nawet w listę kanałów nie można wejść. :)  Strzałką w górę, brak możliwości jej skonfigurowania.

 

 

Nie można by było zostawić przypisanych klawiszy tak jak są oryginalnie a tylko dodać możliwość przypisania innych, tych w tym pluginie.

 

Po podmianie keymap nie można wszystkich przycisków skonfigurować w tym pluginie...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tu pisałem → Do AssignButton wrócimy jak uporamy się w kolejności:

  • porządkowaniem Systemu Operacyjnego - tu jeszcze masa roboty;
  • z samą E2 - też jeszcze troszkę zostało.

Wiedząc jak dużo jest do zrobienia z tymi dwoma punktami zabawa w przypisywanie klawiszy na pilocie to...

Powstrzymam się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się

 

Tylko drobny fakt że przypisanie ręcznie nie zawsze działa w keymap.xml ...  :) a w pluginie jest ograniczenie.

 

Czyli co z brakującymi klawiszami ?? :) po zastosowaniu nowego keymap ?? :D których nie można przypisać w pluginie a brakuje po podmiance keymap ?? :)

 

 

odp: trzeba poczekać

 

 

pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.. nawet w listę kanałów nie można wejść. :)  Strzałką w górę, brak możliwości jej skonfigurowania.

 

Nie można by było zostawić przypisanych klawiszy tak jak są oryginalnie a tylko dodać możliwość przypisania innych, tych w tym pluginie.

 

Po podmianie keymap nie można wszystkich przycisków skonfigurować w tym pluginie...

 

Czyli co z brakującymi klawiszami ?? :) po zastosowaniu nowego keymap ?? :D których nie można przypisać w pluginie a brakuje po podmiance keymap ?? :)

 

Ponownie: Proszę pisać jaśniej. Czego nie da się przypisać z poziomu wtyczki a działa z poziomu keymap.xml? Zarówno "strzałki" jak i OK można sobie skonfigurować według własnego

"widzimisię".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Kollorowy

Z testów tak na szybko:

1) nie mogę zmienić klawisza Domek i AAP, po zmianie nadal klawisz pełni funkcję domyślną

2) po przypisaniu do klawisza w lewo przycisku Lista usług klawisz pełni rolę klawisza OK, ale tylko pierwszym kliknięciu, czyli włącza listę, po wybraniu kanału i ponownym kliknięciu zamiast potwierdzić kanał i przełączyć, to wraca do pierwszej linii na liście, podobnie jest w Menu, wychodzi na to że przycisk pełni domyślną funkcję, czy jest możliwość ustawić tak aby zawsze działał jako OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kollorowy

OK, już podmieniam i sprawdzam :-) Pomyślałem, że w paczce już takowy był i się podmienił podczas instalacji...

 

 

PS.

Dzięki za uwagę, zmiana pomogła. A co do tego OK to jest szansa, aby jego funkcję pełniła strzałka w lewo? Na pewno jakaś modyfikacja keymap.xml pomoże, tylko podpowiedzcie co zmienić... :-X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisałeś dość dokładnie, ale i tak nie jestem pewny co chcesz zrobić... Ma być tak: strzałka w lewo i pojawia się lista kanałów, góra/dół wyszukujesz kanał i jeszcze raz strzałka w lewo, żeby zatwierdzić? Jeżeli tak, to musisz pogrzebać w keymap.xml a i tak nie jestem pewny, czy to wystarczy. Szukaj tam wpisów "KEY_LEFT" w odpowiednim "kontekście"...

 

A co do Assignbutton: tak w skrócie, to jego przypisania działają tylko na ekranie głównym, czyli kiedy nie ma grafiki ekranowej albo wyświetlany jest InfoBar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kollorowy

Zmiana w keymap.xml pomogła, klawisze działają odwrotnie. Ale chciałem trochę poeksperymentować jeszcze z keymap, tylko prosiłbym o pomoc w przyporządkowaniu instrukcji do klawiszy, część udało mi się zrobić (mam nadzieję że dobrze), ale niestety do części albo nie jestem pewien albo zupełnie nie wiem co przypisać.

 

VOD			                - 
POWER               - KEY_POWER
VOD                 - KEY_MEDIA
N                   - KEY_GOTO
EPG                 - KEY_EPG
HOME                - KEY_PVR
INFO                - KEY_HELP
APP                 - KEY_PROGRAM
OPT                 - KEY_OPTION
STRZAŁKA W GÓRĘ     - KEY_UP
STRZAŁKA W DÓŁ      - KEY_DOWN
STRZAŁKA W LEWO     - KEY_LEFT
STRZAŁKA W PRAWO    - KEY_RIGHT
OK                  - KEY_OK
VOLUME+             - KEY_VOLUMEUP
VOLUME-             - KEY_VOLUMEDOWN
CHANNEL+            - KEY_PAGEUP
CHANNEL-            - KEY_PAGEDOWN
BACK                - KEY_HOME
STOP                - KEY_STOP
PRZEWIJANIE W TYŁ   - KEY_REWIND
PRZEWIJANIE W PRZÓD - KEY_FASTFORWARD
PAUZA               - KEY_PAUSE
PLAY                - KEY_PLAY
NAGRYWANIE          - KEY_RECORD
WYCISZENIE          - KEY_MUTE
MAŁPA @             - KEY_MODE
TEXT                - KEY_TEXT
LIST                - KEY_LIST
CZERWONY            - KEY_RED
ZIELONY             - KEY_GREEN
ŻÓŁTY               - KEY_YELLOW
NIEBIESKI           - KEY_BLUE
SETUP               - KEY_MENU
GWIAZDKA            - KEY_SUBTITLE
0-9                 - KEY_0-KEY_9

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Hmmm... Wersja przetestowana tylko przeze mnie, więc nawet nie beta, ale raczej alfa. Nadaje się do przepaczkowania w opkg, bo nie wchodzi w drogę paczce keymaps. Pod niebieskim guzikiem opcja "Install", która podmienia systemowy keymap.xml i aktywuje wtyczkę. Jeżeli systemowy keymap.xml zostanie podmieniony, to trzeba będzie wejść w ustawienia wtyczki i ponownie kliknąć niebieski. Żeby odinstalować wtyczkę, to należy usunąć folder (jeżeli będzie w opkg to usunąć używając tego programu) oraz koniecznie przeinstalować paczkę keymaps z opkg.

 

Plik keymap.xml, który instaluje wtyczka jest jeszcze stary i wymaga dostosowania do najnowszej wersji GOS. Działa, ale jakieś funkcje pilota, mimo że nie nadpisywane przez wtyczkę, moga nie działać. Jak tylko będę miał działający bardziej aktualny plik, to podmienię/zaktualizuję paczkę.

 

Testerzy mile widziani ;)

 

I jeszcze jedna istotna rzecz: Wtyczka jest dla tych co chcą sobie sami skonfigurować pilota wg własnego upodobania. Domyślnie nie jest skonfigurowane nic, więc po instalacji większość klawiszy najzwyczajniej w świecie nie działa. Trzeba sobie je skonfigurować!

 

-----

 

Aktualizacja 01.05: Poprawiono drobne błędy...

 

-----

 

Aktualizacja 14.05: Poprawiono odrobinę tłumaczenie i kilka drobnych błędów. Dodano możliwość przypisania graficznego EPG pod klawisz, chociaż występowanie tego problemu zależy od używanej wersji GraphMultiEPG. Jedne dopisują się do rozszerzeń i spokojnie można je wybrać - do tych nie była potrzebna poprawka. Inne wersje ... przypisujemy w AB pod guzik opcję "Lista rodzajów EPG", ustawiamy domyślny na Graficzny MultiEPG a następnie przypisujemy pod klawisz "Pokaż EPG".

 

WAŻNE: Jeżeli w GOS bez AB była jakaś funkcja, której nie da się obecnie przypisać używają Assignbutton to proszę pisać. Zobaczę co się da zrobić.

 

BTW: W opkg jest odrobinę inna wersja, ale dotyczy to tylko obsługi niebieskiego guzika.

 

PS. W InfoBar.py i InfoBarGenerics.py jest bałagan jak chodzi o domyślne funkcje na "ButtonInfo" i "ButtonEPG". Jeżeli to kiedyś zostanie uporządkowane, to trzeba będzie może poprawić lekko wtyczkę :/

plug_assignbutton.tar.gz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aktualizacja 17.06.2014: Uporządkowanie obsługi EPG ;) Dodanie możliwości konfiguracji pilota w trybie odtwarzania nagrań (MoviePlayer). Na razie tylko 4 guziki (te kolorowe), ale jak testy wypadną pomyślnie, to może będzie więcej... Dodatkowo dla tych 4 guzików przypisano w konfiguracji domyślne przypisania z keymap_gos.xml. Docelowo wszystkie take będą, czyli jak ktoś zainstaluje AB, to od razu wszystko będzie działało po staremu i tylko zostanie przekonfigurować ... a czy plan się zrealizuje, to się zobaczy :P

 

Największy problem na dziś: Wtyczka w żaden sposób przy konfiguracji nie rozróżnia ekranu odtwarzacza filmów od głóewnego. Czyli mówiąc inaczej: Jeżeli na liście funkcji obsługiwanych przez AB jest coś, czego nijak nie da się wywołać na ekranie odtwarzacza filmów a przypiszemy to pod klawisz ... to nie wiem co się stanie. Wszelkie raporty, które funkcje nie działają w trybie odtwarzania będą mile widziane ;) Jak będe miał natchnienie, to może jakieś zabezpieczenie powstanie.

 

BTW: Dla użytkowników pilota w trybie LONG. Dopiszcie sobie do lircd.conf:

 

          KEY_POWER                    0x138301

 

Będzie klawisz POWER działał także w LONG. Natomiast razem z keymap.xml z paczki AB te dwie pozycje w konfiguracji (reakcja po krótkim/długim) naciśnięciu POWER działają ;)

 

EDIT: Poprawka  systemowego keymap.xml...

 

EDIT: Ten AB działa poprawnie z enigmą do 2014-05-29. Z nowszą, umożliwiającą definicję zachowania P+/P- też działa, ale te dwa klawisze nie działają ...

plug_assignbutton.tar.gz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tam ma być że po wciśnięciu "Power" mamy wybór co chcemy zrobić ?

Teraz trzeba dać strzałkę w dół i OK by "uśpić" dekoder

 

Jak ma się zachować ustawia się w konfiguracji openpli. Standardowo jest chyba właśnie wyświetlanie okna wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo standardowo, czyli od kiedy pamiętam w menu było ustawione: po długim naciśnięciu - czuwanie, po krótkim - menu wyłączenia. A że w keymap.xml było jak chodzi o POWER tylko "m", czyli krótkie naciścięcie, to którego było przypisane "power_long"... Jak w końcu odpaliłem LONGa na klawiszu POWER to poprawiłem keymapa, tak że na krótkie (dokładniej: na puszczenie klawisza, ale to dłuższa historia) działa to co w konfiguracji jest pod słowem "krótkie" a na długie to co pod "długie". Czyli w skrócie:

 

Jak komuś po zainstalowaniu AB klawisz POWER nie działa jak trzeba, to: SETUP -> Ustawienia -> System -> Interfejs GUI i ustawić sobie Czuwanie jako zachowanie po krótkim naciśnięciu POWER.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW: Dla użytkowników pilota w trybie LONG. Dopiszcie sobie do lircd.conf:

 

          KEY_POWER                    0x138301

 

Będzie klawisz POWER działał także w LONG.

A ja owszem korzystam z "long" ale mam już  wpis:

        KEY_POWER                    0x1B0301

więc co, czy zastąpić go wpisem:

            KEY_POWER                    0x138301

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...