Skocz do zawartości

P5Q Series MacBoot & MacMaker [BETA]


Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytalem tylko ostatnie zdanie bo nie mam czasu - jest to znany błąd, muszę go usunąć. Do projektu wrócę po obronie. Coś w przyszłym miesiącu powinno się ruszyć. Bardzo proszę o cierpliwość.

 

czy wiadomo coś z tym błędem bo nie wiem jak go ominąć ;]

 

[ Dodano: 2011-08-20, 11:19 ]

a tak po za tym to płytę głowną (Asuss P5QPL-AM) kupiłem z miesiąc temu i jak chciałem wgrać zmodyfikowany bios to mi wypisuje że do tej płyty niepasuje? nie wiem czy dobrze zrobiłem listę urządzeń komputera. może to nie do końca najlepszy dział na to ale z drugiej strony może się komuś przydać z moją płytą główną ;]

 

 

1. Asus P5QPL-AM

2. Intel Core 2 Quad Q6600 Zbiór instrukcji x86, x86-64, MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3

3. Intel G41 /ICH7 4.

5. BFG GeForce 8800 GTS 320MB

6. o moim audio na stronie asusa napisane jest tyle: (to w ogóle jakaś dziwna karta jest)

High Definition Audio 6-channel CODEC

Support Jack Detection and Multi-streaming teconologies

Supports S / PDIF interface

Ogólnie i tak używam Creative Audigy SE (SB0570) więc nie wiem co jest tak naprawdę potrzebne.

7. PCIe Gb LAN (Kontroler Ethernet Atheros AR8121/AR8113/AR8114 PCI-E (NDIS6.20))

8. -

9. Dysk ATA – bez partycji, cd-rm ATA

10. klawiatura PS2 mysz USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden zmodyfikowany BIOS nie jest potrzebny jeśli użyjesz Chameleona RC5 !

 

tak czytałem to już na forum 10 razy i wiem to :)

 

moim głownym problemem jest "EBIOS read error" - co raczej nie jest spowodowane źle nagraną płytą ani popsutym napędem,

dlatego napiałem o nowej płycie i konfiguracji kompa bo może ktoś mi coś podpowie skąd się bierze ten błąd czy tak jak napisał wcześniej oswaldini to jakiś standardowy błąd który trzeba usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EBIOS read error nie jest spowodowany moim softem. Jest to zwalony napęd lub cd/dvd. MacMaker ma błąd w skrypcie chameleona i nie da się potem odpalić komputera. Niestety na chwile obecną nie mam w ogóle czasu na ten projekt, ponadto to stary sprzęt i nie widzę już sensu odnawiania tematu. Jest mój stary tutek o P5Q albo XBooter - dzięki temu można spokojnie postawić system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "EBIOS read error" to poprostu zostaw płytę z mac'em dłużej w napędzie tak 15 minut i wtedy spróbuj

Tylko że to nie jest rozwiązanie... w/w błąd informuje o niepoprawnym ładowaniu całości lub części preboot'a czego konsekwencją może być niemożliwość uruchomienia poprawnie instalacji OS X.

 

Z mojego doświadczenia wynika że zawsze był on powodowany przez wadliwy napęd lub wadliwą płytę... ale wszystkich napędów i kontrolerów nie testowałem, więc ewentualną przyczyną może być jeszcze niekompatybilny napęd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.