Skocz do zawartości

Permanent Timeshift


tux

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zainstalowałem Permamemt Timeshift i wydaje się działać. Można przewijać na strzałkach do tyłu kilka sekund po przełączeniu na kanał - nie trzeba już aktywować TS przez naciśnięcie pauzy.

Ale mam problem ogólnie z dyskiem i nagrywaniem oraz odtwarzaniem. Nie wiem, czy nbox się nie wyrabia, czy też dysk jest za wolny albo może coś trzeba skonfigurować. Sytuacja jest taka: tuner nagrywa coś tam z timera, nawet dwie rzeczy naraz i w tym czasie można oglądać inne kanały - jest ok, testowane jeszcze przed instalacją permament timeshift. Po instalacji PT sprawdziłem na razie, że nie ma problemu z jednoczesnym zapisem na dysk z timera i z PT. Natomiast niewykonalne jest: oglądanie wcześniej nagranego filmu podczas trwającego nagrywania, nie da się też np. oglądać nagrania które jest w trakcie, przed instalacją PT próbowałem dać pauzę na oglądanym programie podczas nagrywania innego i skorzystać z TS ... też niewykonalne. Ogólnie nagrywanie i jednoczesne oglądanie wydaje się być niemożliwe, nawet TS działa słabo. Jak wymienię dysk na nowszy i szybszy, to będzie lepiej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 241
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co za wsparcie !!!!!

permanent timeshift sie sypie gdy wybieramy kanał z pilota naciskając np."1"

 

Wysłałem na PM do tuxa log z wysypanego zielonego ekranu.

 

Tesustuję jaką inną wersję permanet timeshifta . Dam znac czy jest progres jakiś

 

 

A te niby zainstalowane foreca i oscam status to mialem na instalce 8.11 wczoraj pobieranej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Wygląda ten moj timeshift bardzo podobnie. Też się sypie przy użyciu pilota z numerkami kanałów. Jednakże wydaje mi sie ze da się przewijać normalnie i odtwarzać. Ktoś chce do testów to niech poda maila na PM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do permanent timeshift to w ogóle jest jajo.

1. sypie się z VFD. Działa na jakimś archaicznym pluginie co nawet przewijania nie ma;

2. jak się sypie to najczęściej jak jest soft na PENIE a nie w NAND. w NAND podobno działa OK.

3. nie sypie się każdemu

4. nikt nie napisał innego plugina ;(

 

Te paczki co się poinstalowane razem z IMAGE to już nowe IMAGE są na serwerze!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurnka to sie jeszcze przeproszę z LFD bo do permanent timeshifta strasznie przywykłem mając Fergusona Arivę. Bez tego lipa okrutna jest.

 

Dobrze rozumiem ze z LFD działą a zwłąszcza w nand?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu macie log z wysypania sie permanent timeshiftu po nacisnieciu klawisza "1" na pilocie.

 

Załączam też inną wersję timeshiftu która według mnie daje się używać (mogę mieć efekt placebo :) )

 

Należy odinstalować domyślny timeshift przez E2 Panel. Potem przez ftp wrzucić folder z zawartością timeshifta pod ścieżkę /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/

Zrebootać GUI i testować. Opinie mile widziane.    Sprawdzcie czy jest różnica z LFD

PermanentTimeshift.zip

enigma2_crash_1361290158_permanent_timeshift.log

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A juz widze ze aby można było przewijać wstecz na timeshifcie to należy klikać wstecz. On lubi jak sie po prostu klika. Bez klikania staje po chwili i nie przewija.

Mam wrażenie że ten systemowy timeshift ma to samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dominika

ok to udanej pracy a w czym jest problem żeby to niby przewijanie skokowe spod tych numerków dać na strzałki i w zależności od  tego ile  razy sie naciśnie to będzie przewijać ja cały czas uważam ze miejsce przewijania jest właśnie tam . Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze pisząc nie mam pojęcia. Nie jestem programistą w tym sensie, że poprawię każdy kod :D

Jestem administratorem sieci i linuxowcem.

Za porządkowanie softu do nBoxa zabrałem się bo było mi to potrzebne. Nie znoszę jak coś nie jest na miejscu.

Na początku miał być mod, wyszło MODZISKO a będzie coś więcej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wynalazłem autora pluginu. Nazywa sie Homey i pochodzi z forum www.dreambox-plugins.de

 

Jest wersja z lutego 2013. Zaraz pociągne i zobacze o co kaman

 

http://www.dreambox-plugins.de/index.php?page=DownloadsFile&file=446405

 

To mnie oświećcie który bedzie zgodny z nboxem

 

DM500,800,7025,8000,7020HD i czy w wariancie OE1.6 lub OE2.0

 

Czym wypakować z .ipk plugin?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz wypakować ipk do tar np. 7z. Potem dasz sobie radę :)

 

OE 1.6 jak coś. OE 2 raczej nie poleci. Tyle, że musiałbym to zobaczyć.

Dołącz paczkę na forum to się zerknie.

Jak coś to wrzucę gotowego tar.gz tu na forum i testujcie.

 

Jak ma być support to niech będzie :)

Czasem wydzielam jak są załączniki i wrzucam na tablicę ToDo.

Szybciej nam się pracuje a użytkownicy mają coraz lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zdziwko bo zarówno 0E 1.6 (git20120501) jak i OE 2.0 (git4503) rusza. Pierwsze odczucie mam takie, że OE1.6 coś lepiej mi się przewija. Odpaliłem 3 pierwsze z brzegu i ruszają. Na pewno jest to duuużo nowsza wersja bo pokazuje się belka czasu z postępem na górze. Można się łatwo zorientować ile jesteśmy przesunięci. Załączam wszystkie wersje. Testujcie i wybierajcie. Według change loga było trochę wersji a ta jest ostatnia.

 

tar.gz można bezproblemowo wypakować 7zip'em (www.7zip.org)

 

Do tux'a:

mail do autora plugina gdyby może coś trza by poprawić:

homey@dreambox-plugins.de

enigma2-plugin-extensions-permanenttimeshift_3.999+git4503+e55c293-r0_mips32el.ipk.tar.gz

enigma2-plugin-extensions-permanenttimeshift_3.999+git4503+e55c293-r0_mips32el-nf.ipk.tar.gz

enigma2-plugin-extensions-permanenttimeshift_experimental-git20120501-r0_dm500hd.ipk.tar.gz

enigma2-plugin-extensions-permanenttimeshift_experimental-git20120501-r0_dm800.ipk.tar.gz

enigma2-plugin-extensions-permanenttimeshift_experimental-git20120501-r0_dm800se.ipk.tar.gz

enigma2-plugin-extensions-permanenttimeshift_experimental-git20120501-r0_dm7020hd.ipk.tar.gz

enigma2-plugin-extensions-permanenttimeshift_experimental-git20120501-r0_dm8000.ipk.tar.gz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu jest chyba przyczyna wywalania się timeshifta po nacisnieciu "1" na pilocie.

 

File "/usr/lib/enigma2/python/Screens/InfoBarGenerics.py", line 317, in keyOK

AttributeError: 'NumberZap' object has no attribute 'service'

(PyObject_CallObject(<bound method NumberZap.keyOK of <class 'Screens.InfoBarGenerics.NumberZap'>>,())

 

 

Zgodnie z tym i z logiem wyżej:

http://dream.reichholf.net/pydoc/html/da/d58/InfoBarGenerics_8py.html

 

Wydaje mi się ze mamy jakiś padnięty InfoBarGenerics który ma problem z objektem NumberZap

 

Nie znam się na tym ale tu jest używane rozszerzenie .py a u nas jest .pyo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie odwrotnie? bo mamy .pyo w systemie. poszperam w necie. czy mozecie sprawdzic te timeshifty na pkt lub freeboxie 7.1.6?

jakby nie  wywalil sie po nacisnieciu "1" to podrzuccie waszego infobargeneric.py

 

Faktycznie, przed zwisem wyswietla no ekranie tylko "1" a juz nazwy kanalu nie. Po chwili jest reboot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wydajności i stabilnoci nboxa z TimeShift widzę, że problem jest szerszy  Za sugestią tuxa Potestuję 1 wątek, ale wczoraj nbox się zawiesił przy wyłączonym Permament TS po użyciu systemowego. Pauza poszła normalnie. Po 3 min. wróciłem do filmu i działał tylko napisy mi wcięło (tv5 monde europe), to przewinąłem do końca bufora i oglądałem dalej. Po skończeniu filmu nacisnąłem OK, pokazała się lista kanałów, przewinąłem 1 w dół ... i to by było na tyle: Brak reakcji na pilota, WebIf niedostępny - wszedłem po ssh i reboot

BTW: jak z konsoli zrobić restart enigmy, bez restartu systemu? Może jakiś skrypt w init.d dałoby się zrobić?

 

Drobnostka: Wybieram listę kanałów, naciskam czerwony (wszystkie) i klawisz z numerkiem działa jak "szukaj od znaku" (kolejne litery z klawisza jako pierwsze). Tylko klawisze "1" i "2" mają inną funkcję (strona w górę/strona w dół). Dałoby się ich też używać do szukania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc problem kulawego przewijanie to problem systemu openpli a nie plugina do permanent timeshifta. Problem plugina to wysypywanie się po naciśnieciu np. 1 na pilocie dzięki infobargenerics.py.

 

Nagrajcie coś na hdd normalnie i sprobojcie przewijać klawiszami << i >> . Działa dokładnie tak samo źle jak w pluginie. Natomiast przewijanie klawiszem < i > wokół OK funkcjonuje. Morał taki że to system mam babola w tym zakresie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy pisałem o tym ale kiepskie przewijanie zwłaszcza klawiszami << >> w permanent timeshifcie nie wynika raczej z jego wady. W systemowym timeshifcie jest równie kiepsko. Działą zaś przewijanie klawiszami < i > wokół OK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość franco78

nooo, teraz nBox nie wywala się po zmianie kanału podczas używania permamenttimeshift ;)

dzięki za wstawkę.
Wystarczyło tylko zainstalować ten plugin;) Zap History też działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuooo! Zaraz testuje ten extended number zap plugin. Jakby się okazało ze to śmiga w koncu to mozę warto defaultowo to dać. Potestujcie tez te najnowsze prermanent timeshifty. Bodajze są gdzieś w tym watku załączone.

 

@tux przy okazji defautów. Odkąd zmieniłem z 5-6 dni temu to ustawienie głowicy na 0040 mam spokój ze strojenie nieudane . Myśle ze też to trzeba dać jako default. Serio.

 

Ja pierdziuu.. Działa! ostatnie źródło GSów idzie w zapomnienie.

 

 

@tux tu masz sprawdzony w miarę ostatni permanent shift jaki wyszedł. Jak się włączy w konfiguracji permanent shifta "pokaż infobar ..." to podczas przewijania klawiszami < i > pojawia się pasek postępu. W tym permanent shifcie co udostępniasz przez ppanels to nie działa, a tu działa.

 

@Dla nieobeznanych. Odinstalować permanent timeshift z ppanles i wrzucić ten załączony do

/usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions . Potem reboot

 

 

-----------------------------------

 

Za różowo było. Dupa

Przewijanie działa czasem zajebiście a czasem po staremu. Wywala GSa gdy włączymy nagrywanie.

Marudzi coś o złym mountpoincie. Być może da się to poprawić.

 

Na tym co daje tux przez ppanles nie ma tego problemu a wiec puki co zostaję przy nim. Jakimś cudem (może po reboocie) pasek postępu "infobar" też się odezwał. I tak przez ten entended zap number jest nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu Extended Number Zap i Permanent Timeshift z ppanels co prawda nie załapałem GSa, ale do funkcjonalności chociaz zbliżonej do np pace hd z C+ to jeszcze droga daleka, dlatego jak narazie odisnalowałem bo płynności zero

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@conquest. permanet timeshift działa nawet jako tako. Jedyny problem to kulawe przewijanie klawiszami << >>. Jak juz wlaczy ci sie infobar timeshifta (wczesniej aktywowane w ustawieniach) to wtedy przewijaj klawiszem <> oraz 1,4,7 i 3,6,9. Działa całkiem dobrze.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@conqest: Muszę się niestety z Tobą zgodzić (chociaż ja planuję używać jak już nie generuje GSów). Dla mnie punktem odniesienia jest 2850ST z dyskiem podłączonym przez USB i płynność działania timeshiftu na nim a w szczególności czas reakcji na pauzę i przewijanie. Poza tym nie było żadnego probelmu, żeby coś oglądać z dysku, kiedy coś innego się nagrywa. Na nboxie z enigmą czasami jest lepiej a czasami gorzej i nie wiem od czego to zależy :( Próbowałem na kanałach SD/HD czy też kodowanych i niekodowanych (oscam się nie wysilał). Wygląda na to, że przy zapisie na dysk nie ma żadnego problemu, to znaczy można jednocześnie kilka nagrań zapisywać, ale próba odczytu w tym samym czasie słabo wychodzi. Włącznie z możliwym zawieszeniem ... chyba enigmy. Przypadek z tego weekendu: Oglądałem film i włączyłem TS (standardowy, czyli aktywowany pauzą - nie znałem jeszcze metody na permament). W którymś momencie dałem pauzę. Po kilku minutach chciałem wrócić ale ekran został na stoplklatce i tuner nie reagował na pilota. Natomiast ciągle działał timeshift (plik na dysku zwiększał się) i OpenWebif (z niego zrobiłem restart enigmy). Telnet i ftp też działał, bo mogłem się zalogować do tunera i sprawdzić wielkość pliku oraz go ściągnąć (obejrzałem brakujący fragment filmu na komputrerze:]). Zapomniałem dopisać, a to chyba ważne: ten moment kiedy wszystko padło, to chwila kiedy zaczęło się zaplanowane nagranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem problemem jest cały plugin, który został napisany przez kogoś w jakiś warunkach. Problem w tm, że nie wiemy jakie to warunki i co trzeba spełnić. Najlepiej napisać jeszcze raz i będzie działać..

 

Może znajdzie się ktoś chętny?

Ja z kolei po tym jak zaorałem dwa dyski właśnie na tunerze 2850ST i odmowie naprawy gwarancyjnej (SMART zameldował pracą ciągłą) mam dość timeshift. Pewnie, że mozna kupić specjalny dysk + obudowę do niego i wpiąć to w USB (2850ST) lub do innych w SATA. Jednak nadal uważam, że jest to KOSZMAR dla HDD jak przez cały czas pracy dekodera głowica szaleje po HDD bo a to nagrywa, a to kasuje, a to nagrywa i odtwarza itd.

Oczywiście powyższe jest tylko moim zdaniem.

Jak ktoś uruchomi timeshift w 100% OK to czemu ma go nie być jako opcja?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "cały plugin" masz na myśli plugin do Permament Timeshift, czy timeshift ogólnie? Bo działa to równie niedobrze w obydwu przypadkach. A odtwarzanie filmu nagranego podczas aktywnego nagrania z timera nie ma z TS nic wspólnego, a problemy są podobne

Co do dysku i gwarancji - jeszcze nie miałem tej wątpliwej przyjemności, ale od jakiegoś czasu ostrożniej wybieram dyski do serwerów czy do sprzętu DVR. Ogólnie jednak przychylam się do stwierdzenia, że dyskowi bardziej szkodzi ciągłe wyłączanie i załączanie niż kręcenie na okrągło. Chociaż "kręcenie" to chyba nie to samo co ciągły zapis i odczyt.

BTW: Mój 2850 usypiał dysk wchodząc na czuwanie, więc praca nie była ciągła. Ale z drugiej strony, to w przypadku dysków zewnętrznych gwarancja jest uznawana jeżeli dysk był używany tylko bardzo sporadycznie (wg danych smart).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.U mnie po zainstalowaniu TS wraz z NumberZapExt.GS przeniósł sie z przycisków numerycznych pod przycisk czerwony oraz R odpowiedzialnych za nagrywanie.Po usunięciu PermanentTimeshift wszystko wraca do normy czy ktoś może jeszcze to potwierdzić?Jeszcze jedno pytanko jak aktywować w ustawieniach infobar timeshifta aby działało płynne przewijanie.

 

EDIT tux: dodajemy GS bez kompresji...

GS.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mickey → chodzi mi w ogóle o TS. Jakby na to nie patrzeć jest to żyłowanie HDD i koniec.

Co do włącz/wyłącz → jeżli jest to po kilkadziesiąt razy na dobę to faktycznie może to mieć negatywny wpływ w przypadku dysków nieprzystosowanych do tego czyli w przypadku jakiś 85%. Co innego jak dysk jest wykorzystywany sporadycznie i uruchamiamy go kilka razy na dobę.

Inną sprawą jest ciągły zapis i odczyt. Do tego stworzono specjalne serie HDD. Nie są one jednak najtańsze i najwydajniejsze. Pisząc najwydajniejsze mam na myśli to, że nie są demonem prędkości ale do zadania przewidzianego przez producenta nadają się aż nadto. Ludzie jednak często szukają po internecie najwydajniejszego HDD. Nie wiem czemu ludzie zapominają, że sprzęt należy dobierać do potrzeb → ale to już na inny temat.

 

Co do przenośnych HDD to nauczyłem się, że zgłasza się je jako niezgodność z umową do sprzedawcy → nie do producenta na gwarancji. 99% że załatwimy pozytywnie → w najgorszym razie oddadzą kasę co i tak lepiej niż NIC od producenta.

 

Reasumując → TimeShift jest fajny ale koszty użytkowania tego póki dekoder jest nasz a nie np. od \"N\" gdzie wymienią i JUŻ to porażka. No chyba, że mamy gdzieś co dzieje się z naszym HDD.

 

Ja osobiście nie jestem przeciwko pluginowi od TS → przecież można nie używać. Niech tylko ktoś to doprowadzi do stanu używalności. Ja jestem dobry z systemów operacyjnych , sieci, z kabelków jak to okreslił kolega @pppp itd. Gorzej z programowaniem. Coś tam grzebnę ale żeby napisać od zera to gorzej. Piszę o tym już nie raz i oficjalnie. Wychodzę z założenia, że jak na czymś się nie znam to nie tykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pppp

Ja wiem o czym mówisz ale nawet po włączeniu infobara i przewijaniu numerycznymi nadal nie działa to tak jak powinno przynajmniej u mnie. Jak mowie dla kogoś kto korzystał z tej funkcji na oryginalnym tunerze jest to nie do przyjęcia - jak przewija to obraz pikseluje, przycina, dźwięk idzie obraz stoi itd. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomazon .Jak masz GS po nacisnieciu nagrywania to przywróć permaneta tego z ppanles. GSy walił ten permanet co zapodałem w watku.

 

@conquest. Cholernie przywykłem do PTSa i cięzko mi bez niego. Nawyki z Fergusona Ariva. Teraz bez GS jest w sumie do użycia.

 

@wszyscy. Proponuje  używać nazwy PTS i TS w temacie timeshiftów. Za dużo pisania

 

Najciekawsze ze czasem coś się kuźwa "odetka" i przewija jak należy.

Puki co nie potrafię kontrolować tego zjawiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...