Skocz do zawartości

Permanent Timeshift


tux

Rekomendowane odpowiedzi

Testowałem na rożne sposoby PTS zapodany przez hosunio tak jak prosił czyli bez ENZ. Plus taki ze GS-a nie udało mi się zrobić mimo iż kombinowałem jak mogłem, tak że postęp jest ale oczywiście nie jest to nadal to co być powinno. Przewijać niby przewija ale obraz ma wtedy stopklatkę, jeżeli wciśniemy mu np x16 i przewinie szybko to tak sie to w oczy nie rzuca ale jak damy x2 i przewija kilka sekund to widac to wyraźnie. po przewijaniu damy play to tez głos idzie a na obraz trzeba poczekać czyli z płynnością nadal na bakier ale jak mowie progres jest :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 241
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

@hosunio. Twoj PTS działa u mnie bez extended number zapa. Sukces. Reszta bez zmian. Nie przetłumaczony na polski. Do przodu przewija do 8x. Potem jak zwykle. Wstecz jak sie pcha < to idzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więć po przekonwertowaniu .mo na .po i otworzeniu go POEDIT teksty są przetłumaczone już oryginalnie. Także robota dla tłumacza żadna... Coś openpli nie za bardzo umie więc wybrac język

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba będzie jakiś babol  

##############################
###   Multilanguage Init   ###
##############################

def localeInit():
lang = language.getLanguage()
environ[\"LANGUAGE\"] = lang[:2]
gettext.bindtextdomain(\"enigma2\", resolveFilename(SCOPE_LANGUAGE))
gettext.textdomain(\"enigma2\")
gettext.bindtextdomain(\"PTSPlugin\", \"%s%s\" % (resolveFilename(SCOPE_PLUGINS), \"Extensions/PermanentTimeshift/locale/\"))

def _(txt):
t = gettext.dgettext(\"PTSPlugin\", txt)
if t == txt:
t = gettext.gettext(txt)
return t

localeInit()
language.addCallback(localeInit)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przewijanie działa w dwie strony do x8, później też klatki, czasem do tyłu szwankuje.

Ja na to nic nie poradzę. Jak pojawi się lepsza wersja to wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hosunio. Poprawialeś ostatnią wersję od twórcy plugina?

Bo znalazłem repozytorium tworcy (homey bodajże) i tam jest plugin z maja 2012 roku. Mam je na hacie jak coś. Zresztą tu na forum też je zapodawałem.

 

 

O tu są:

http://www.dreambox-plugins.de/index.php?page=PluginCharts&s=200cbd47c5ea98d421cf978be8df7b98ca369aee

 

http://www.dreambox-plugins.de/index.php?page=DownloadsFile&file=446405&s=200cbd47c5ea98d421cf978be8df7b98ca369aee

 

Wstępnie instalowałem te OE1.6 i OE2.0 i oba się odpalały. Tam był problem GSa gdy właczaliśmy nagrywanie bo twierdził żę montowanie dysku mu nie pasi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie języki? jak PL to trzeba było zmienić w pluginie nazwę pliku z localami bo było gettext.bindtextdomain("PTSPlugin", "%s%s" % (resolveFilename(SCOPE_PLUGINS), "Extensions/PermanentTimeshift/locale/"))I zamiast PTSPlugin dać PermanentTimeshift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hosunio A jak z przewijaniem??? To ze nie działają numeryczne to mi akurat nie przeszkadza bo i tak przyzwyczajony jestem do  <<  >> Dla mnie to tymi właśnie przyciskami powinno się operować przy przewijaniu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu to nie zadziała, prawdopodobnie trzeba tłumaczyć wsio, plik masz w localach i musisz go otworzyć programem który podałem wyżej (lub czymś podobnym) i tłumaczyć od nowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy w wątku o PTS, ale będzie trochę OT. Nie używałem 5800SX z oryginalnym softem N a jedynie 2850ST. Mam pytanie, czy na oryginalnym sofcie z N ten model potrafił: nagrywać dwa strumienie (w końcu są 2 głowice) jednocześnie umożliwiając oglądanie jakiegoś nagrania z dysku? Jeżeli nie, to resztę postu można sobie odpuścić.

Jeżeli jednak taka możliwość była na sofcie ADB, to albo mój nbox jest niepełnosprawny, albo nie wszystko działa w enigmie poprawnie. Test dzisiejszy: jedno nagranie w tle a nie da się w tym czasie odtworzyć filmu nagranego wcześniej na dysku. Albo kontroler dysku jest za słaby (wina sprzętu) albo sterownik nie daje rady (wina oprogramowania). W pierwszym przypadku żadne nowe wersje PTS nie pomogą na problemy z przewijaniem i z samym działaniem, w drugim może jednak da się coś poprawić.

-------------

mały test: dysk WDC WD10EURX

tuxish-nbox:/hdd# dd if=/dev/zero of=/hdd/test_file count=1M
1048576+0 records in
1048576+0 records out
536870912 bytes (512.0MB) copied, 194.621862 seconds, 2.6MB/s
tuxish-nbox:/hdd# dd if=/hdd/test_file of=/dev/null count=1M
1048576+0 records in
1048576+0 records out
536870912 bytes (512.0MB) copied, 36.212828 seconds, 14.1MB/s
tuxish-nbox:/hdd# dd if=/hdd/test_file of=/hdd/out_file
1048576+0 records in
1048576+0 records out
536870912 bytes (512.0MB) copied, 228.412796 seconds, 2.2MB/s

Nie podłączałem tego dysku do komputera ale to, nawet przyjmując pesymistyczne założenia (60MB/s), poniżej 25% możliwości dysku przy odczycie i poniżej 5% przy zapisie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem v 1.2 , odpaliłem i działa bez GS, więc jest duuuża poprawa. Ale zauważyłem że u mnie strasznie zamula i tak już nie najszybsze działanie tunerka. Czy u was też tak jest ??

 

Kolejna sprawa jak oglądamy program i chcemy go nagrać po co tworzone są 2 pliki , 1 z timeshift , 2 z nagraniem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając nowego Extended Zap Number (spodobał mi się ten plugin :]) trafiłem na wątek o PTS w OpenPLi i piszą tam (w skrócie):[/size][/size]"In linux dvb api fast forward is only supported for video devices (http://linuxtv.org/d...pis/dvbapi.html). In radio mode video device is not used and so normal fast forward won't work. E2 knows a second non api fast forward mode. It's used for speeds higher than 8."

[/size]Z tego co zrozumiałem: Przy szybkościach większych niż 8x zmienia się sposób obsługi przewijania, dlatego zwykle do tej szybkości działa a później się sypie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trza ograniczyc szybkość do 8x. O ile kojarze to w konfiguracji pluginu można to zrobić.

A 2 pliki powstają bo masz 2 możliwości nagrywania po naciśnięciu R. Od momentu naciśnięcia i od momentu który wstecz obejmuje timeshift - czyli np. godzinę wcześniej bo akurat wtedy przełaczyłeś ostatni raz kanały.

 

Warto to śledzić:

http://openpli.org/forums/topic/26712-timeshifting-problems-with-openpli-30/page__st__500

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki glitch... Jak się zainstaluje PermamentTimeShift z PPanels to potem tzw. "second info bar" się nie chce pojawiać (po ponownym naciśnięciu \'INFO\'). Jak się odinstaluje to na szczęście znów go mamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym 1.2e wszystko jest okay z infobarem. Malo tego doszedlem ze przewijanie tez dziala. Trzeba usunac z listy szybkosci przewijania wszystkie wieksze od 8x. Wchodzimy w menu/ustawienia/nagrywanie i tam mamy predkosci w przod i tyl. Zostawiamy tylko 2 4 8 i dziala na 100%. Zgodnie z informacja powyzej do predkosci 8x to dziala potem jakos inaczej to robi samo openpli i to przewijanie w PTS to nie jest kwestia plugina a samego open pli. Ten eksperyment to potwierdzil.Najgorsze to zmienienie tych predkosci w menu. jest w tym jakas pokretna logika i zajelo mi z 15 minut zanim pousuwalem te zbyt duze predkosci. Sami zobaczycie o czym pisze...

 

PS. Prędkości  łatwo zmienić przez weba tunera z menu records

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może w przy okazji porządków coś dorzucę

Mam włączony

PermanentTimeshift v.1.2 i dzisiaj kolejny raz tunerek złapał zawieche, nie GS tylko poprostu

zawieche. Nagrywałem film na inym kanale niż oglądałem i było wszytko OK dopóki nie zachciało mi się cofnąć oglądany kanał. Tradydcyjna stopklatka i koniec, brak reakcji na jakikolwiek przycisk tylko chodzący pingwin i tyle. Poczekałem kilka minut i nic GS nie było a stopklatka i zawiecha ale nie całkowita bo mogłem się połączyć z tunerem przez SSH i ftp, ale przez www już nie. Reagował na polecenia bo zrestartowałem go przez konsole.Ale niestety nie zrobił żadnego loga więc nie bardzo wiem co go "poraziło"

 

I dodam że mam system w NAND świeżutki wczoraj ściągnięty i wgrany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux. Mysle ze w obecnej sytuacji można dawać PTS 1.2e domyślnie w openpli z od razu usuniętymi prędkościami powyżej 8x. Zawsze jak komuś PTS nie jest potrzebny to sobie go może zdeaktywować w menu ustawień PTSa.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycięcie prędkości powyżej 8x zadziałało ale niestety tylko na chwilę. Przewijało wstecz nawet ładnie i zmieniało z x8 na x6 itd ale po cofnięciu niecałych dziesięciu minut znowu zawiecha i Pingwin, łazi już mi tak ładnych parę minut :) a tuner znowu nie reaguje na nic z pilota. W sumie jest lepiej bo nie robi GS :) ale chyba już wolałem jak robił bo nie musiałem wstawać i wyłączać do z prądu :).

Ale na poważnie niestety jak pisałem wcześniej nie robi logów to nie mam pewności czy to wina plugina czy może to ten nowy system w NAND ?

 

A przy okazji bo nie jestem i nigdy nie byłem specem od linuxa, jaka jest komenda, bo nie mogę znaleźć, żeby z konsoli zrestartować tylko enigme2 ? Wiem a wiem niewiele że reboot to restartuje cały tuner.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem w czym mam problem, wygląda na to że tuner nie radzi sobie z wielowątkowym odczytywaniem z HDD. Widzę że ma problem z zapisem i odczytem w tym samym czasie, tylko nie wiem czy ma to związek z PTS czy może to coś innego bo jak nagrywam  i próbuję już nagraną część odtworzyć nie przerywając nagrywania to niestety obraz staje i zacina się

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hosunio jesteś naprawdę guru z pluginów a że ostatnio testowałem PTS v1.3 i stwierdziłęm że działa lepiej od v1.2 tylko te nieszczęsne niedziałające klawisze numeryczne, więc może jak będziesz miał chwilę zobaczysz czy da się z tym coś zrobić ? Niestety moja wiedza nie tylko z linuxa ale i programowania ogranicza się do podstawowych komend, ale mogę bardzo chętnie mogę potestowac to i owo, zazwyczaj wieczorkami mam dużo czasu a ile można z żonką M jak Milość oglądać :):)):

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby nie było za słodko ;) to z PTS nie ma problemów (oprócz przewijania w tył) podczas normalnego oglądania. Natomiast jeżeli nagrywam 1 kanał a oglądam 2 i na nim spróbuję cofnąć to niestety nie jest to możliwe, nie tylko nie da się cofnąć ale niestety nie można też zrobić pauzy i odpalić oglądanie z bufora :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...