Skocz do zawartości

Permanent Timeshift


tux

Rekomendowane odpowiedzi

Gość franco78

potwierdzam, ja również nie mogę nagrywać kanału i używać PTS na innym....Myślę, że to samo jest na zwykłym TS.

tak- w "systemowym" TS to samo: nagrywam kanał, przełączam na inny i pauzuje... ale przy próbie odtworzenia mam kasznkę, kichę, obraz stoi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 241
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolejna sprawa, nie sądzicie że to trochę bez sensu kiedy nagrywa się coś z PTS to tworzy 2 pliki, 1 z PTS 2 z nagraniem a po zakończeniu łączy je w 1 plik. Wg mnie to niepotrzebne zamulanie tunerka i strata czasu. Czy kiedy zdecydujemy się na nagranie PTS w trakcie oglądania nie można po prostu pliku z PTS oznaczyć jako nagranie i kontynuować je ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widzę że temat ucichł ale dla mnie PTS to dość istotna funkcja. Czy ktoś jeszcze mógłby sprawdzić na czym polega problem przewijania z kanałami HD , może to tak banalna sprawa jak bufor który jednak dla tych kanałów musi być znacznie większy ?

Może jak uda się rozwiązać problem przewijania na HD to rozwiąże się problem występujący u mnie z nagrywaniem z TVNHD i brakiem możliwości użycia PTS na innym kanale niż obecnie nagrywany, bo teraz mam tak ustawiony PTS że się wyłącza podczas nagrywania. Niestety kiedy mam go włączonego to czasami nagrywany kanał lub inny oglądany krzaczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że jak narazie to jestem dość zadowolony (mimo iż mam stosunkowo wysokie wymagania jeśli chodzi o timeshift). Zwiechy ani GS-a nie było jak dotąd, przewija do tyłu (obraz skacze) a do przodu to już nawet z obrazem jest przyzwoicie - ogólnie zostawiam bo nic lepszego na chwile obecna nie ma i czekam na 1,3c bo widzę że idzie to w dobrym kierunku :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100%? no u mnie do 100% troszkę brakuje - ciekawe czemu... Może ktoś jeszcze potwierdzić kto testował ten plugin?

u mnie dzisiaj pojawiło się takiego, że chciałem wyjść dałem stop a na ekranie wyskoczyło >>2 i za nic nie można było się tego pozbyć...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PTS sie wysypał u mnie po reinstalacji systemu na ten z dnia 11 kwietnia.

Wcześniej miałem zainstalowany system z 6 kwietnia (ten z krytyczną poprawką) i miałem nakładane poprawki live na bieżąco aż do ostatniej zbiorczej z 11 kwietnia włącznie. Zarównowno w nand jak i hdd działo. PTS był powtarzalny i działał w 100%

 

Potem zainstalowałem sobie skórkę mymetrixhd a ze mi nie przypasiła to przełączyłem wczoraj na defaultową. System zaczął walić GSami, zmienił się pasek głośności na jakiś inny, niebieski klawisz walił GSy. Krótko myśląc przeinstalowałem system w nand i hdd na ten z 11 kwietnia co jeszcze nie ma lajfów i dupa.

PTS coś tam do tyłu przewija ale wygląda to tak jakby były nałożone dwa obrazy na siebie w przeplocie. Jeden skaczący w kółko tak z ostatniej 1 sekundy a drugi w tle idzie z przewijaniem prawidlowo.

 

@tux wydumaj co robiłeś przez ostatnie 2 dni z systemem. Gdzie mogę pociągnąć system z 6 kwietnia i 9 kwietnia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Freebox mod by tux → archiwum download

Przy czym niedługo nowa wersja i powinno być OK. SPrawdź też czy nie chodzi o ZapHistory. Jego nie ma już na standardzie.

 

EDIT tux:

Jak możesz to sprawdź mi coś.

Teraz w sofcie z 11 w /bin jest plik mount. Wywal go i zrób symlinka do busybox. W terminalu wklep:

  • rm /bin/mount
  • cd /bin
  • ln -s busybox mount

Ciekawe czy przypuszczenia się potwierdzą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróce na chate to po poludniu bede robil testy. Jedno jest pewne - PTS mi chodzil na wsześniejszym wypuście + lajfy. Teraz nie idzie wiec cos sie zmienilo. Chodzilo przedtem na nand i hdd a teraz nie chodzi ani tu ani tu.

Trza to złapać za rękę bo jest tu jakas reguła

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem z symlinkiem test i bez zmian. Ogolnie to przewija tyle ze wyświetlany obraz jest sieczką z nałożenia ostatniej sekundy w pętli + obraz z przewijania.

 

Skąd wyrwać ZAP history? Nie widze go w pluginach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam sprawdzić z ZAP History czy Extended ZAP bo juz sie gubie?

 

Extended ZAPa nie uzywałem wcześniej. Ostatnio w epoce 8.1.1 chyba przy okazji GS z PTSa.

 

Po zainstalowaniu w każdym razie bez zmian

Z ZAp History selector 1.2 (od hosunia podajze z forum) tez bez zmian

 

@tux . Jeszcze jakis koncept masz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc goła wersja z 6go ma identyczny problem z PTS. Wersja z 6go + zbiorczy lajf też.

 

Mam jeszcze wersję z 5go to zrobię to samo bo w sumie to nie mam pewności którą miałem. Wiem że była to wersja zaraz po krytycznej poprawce. Zostają ewentualnie te częściowe lajfy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na jednej z partycji 8.1.2 z datą 1 kwietnia. Raczej starszy wypust + lajfy na bieżąco aż do 1 kwietnia. PTS 1.3b działa wzorcowo!

 

Coś się posypało więc chyba w okresie od 1 do 6 kwietnia.

Zaraz stawiam wersje 8.2 z 5go kwietnia

 

@conquest . pamiętasz z jakiego dnia miales wtedy system?

 

Kur...ć system z 5go goły i ze zbiorczym lajfem ma problem z PTS

 

Zostają tyle te lajfy cząstkowe.

 

@tux. Mogę zrzucić z partycji system 8.1.2 z działającym PTSem.

zorganizuj lajfy cząstkowe dla 8.2 do 11 kwietnia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ma na penie postawione image z dnia 06.04, później w dniu 09.04 z ppanels pociągnąłem tą krytyczną poprawkę i wsadziłem PTS-a - tyle tylko że jak pisałem u mnie do tyłu tez obraz skakał i skacze i mam problem z wyjściem do "na żywo"→daje stop a pojawia się >>2 , no ale po chwili zabawy i kombinacji jakoś się udaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc z tymi pluginami. zawsze instalowałem odgórnie:

Midnight commander

Foreca

Oscam status

permanent timeshift

shoutcast

mytube

youtube plus

mvid

songs to

 

Oczywiście w systemie z 11go też je doinstalowałem. Pytanie co się zmieniło w wersjach w ostatnim tygodniu. @conquest juz 9go raportował ze ma jajo z PTSem a u mnie śmigało ok. System stawiałem 5-6go a więc w grę by wchodziły pluginy zmienione między 5-9 kwietnia. pomysl

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shoutcasta uzywalem zawsze tego starego bez nagrywania

my tube moze być  potencjalnym problemem

1 channel nie uzywałem nigdy

PTS 1.3b rećznie instalowałem zanim podmnieniles na serwerze - odpada

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam mały problem z PTS:
po jakimś dłuższym timeshift - zatrzymany program np na 20min i po obejrzeniu np 15 minut nie mogę zatrzymać odtwarzania klawiszem STOP. Po jego wciśnięciu pojawia się info x2 i przewija...
hmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...