Skocz do zawartości

Permanent Timeshift


tux

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 241
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość gregoryfx

Działa jak na razie dobrze, tylko nadal jest ten sam problem z czasem filmu nagranego po przez wybór nagranego poprzedniego wydarzenia, wiecie o co chodzi? np. film trwa 120 minut a tu pokazuje jakieś cyferki albo 609:33, różnie to wygląda. Natomiast gdy nagrywamy ręcznie czas nagrania jest prawidłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gregoryfx

Zainstalowałem inny program do odtwarzania filmów i błędny czas nadal pozostaje. Na liście nagranych filmów również błąd jest, czyli wydaję mi się że problem jest po stronie Permanent Timeshift, gdy nagrywamy z listy wcześniejszych nagrań, chyba że to tylko u mnie taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testujcie przewijanie po ostatnich poprawkach dostępnych w lajf

 

Stwierdziłem że zdarza się co następuje:

 

- przewija w tył od prędkości x8 do x128. Prędkość x2 i x4 trzeba sobie ręcznie wyłączyć. Dobrze jest zmienić  też "prędkość początkową w tył" na x8.

 

oraz:

 

- przy rozpoczęciu przewijania w tył zdarz się zawiesić GUI, konsola nadal działa i można wydać "reboot"

- zawieszenie następuje niezależnie od tego czy mamy bibliotekę Gstreamer czy Libplayer3

- zawieszenie nastęuje w początkowej fazie przewijania na x2 i x4 tj. Po jego włączeniu na chwilę pojawia się spinner

i teraz gdy wykażemy niecierpliwość i klikamy zwiększenie prędkości to mamy gwarantowany zwisk GUI.

Jak przeczekamy spiner to już działa - chyba :).

 

 

 

Badajcie temat u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gregoryfx

Problem jest następny taki: gdy zatrzymamy dany film, później go odtwarzamy, przewijamy pomijając np. reklamy często się zdarza że za którymś razem film nie chce się przesunąć, jedynie wraca w tył do losowego punktu i z tego punktu już nie można przesunąć, ani w tył ani w przód. Kiedy wybierzemy przesuwanie strzałkami film widać na podglądzie, wybieram dla mnie odpowiedni moment odtwarzania ale w momencie pauzy lub play film wraca do wspomnianego wcześniej punktu i tak w kółko. Nawet już filmu nie można zatrzymać, pozostaje restart tunera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testujcie przewijanie po ostatnich poprawkach dostępnych w lajf

 

Stwierdziłem że zdarza się co następuje:

 

- przewija w tył od prędkości x8 do x128. Prędkość x2 i x4 trzeba sobie ręcznie wyłączyć. Dobrze jest zmienić  też "prędkość początkową w tył" na x8.

 

oraz:

 

- przy rozpoczęciu przewijania w tył zdarz się zawiesić GUI, konsola nadal działa i można wydać "reboot"

- zawieszenie następuje niezależnie od tego czy mamy bibliotekę Gstreamer czy Libplayer3

- zawieszenie nastęuje w początkowej fazie przewijania na x2 i x4 tj. Po jego włączeniu na chwilę pojawia się spinner

i teraz gdy wykażemy niecierpliwość i klikamy zwiększenie prędkości to mamy gwarantowany zwisk GUI.

Jak przeczekamy spiner to już działa - chyba :) .

 

 

 

Badajcie temat u siebie

 

 

Niestety ale testowałem co napisałeś i generalnie nie widzę różnicy w działaniu PTS , no może oprócz tego że nie przewija 2x lub 4x. Faktycznie za pierwszym razem nawet przewinął w tył , potem stop żeby przejść do czasu rzeczywistego i było ok, ale kiedy oglądałem ten sam program dalej i po mniej więcej 30 min. postanowiłem sobie cofnąć to praktycznie od razu spiner i zawiecha GUI, pomogło tylko reboot z konsoli.

Dokładnie tak samo PTS działał przed ostatnimi poprawkami, niestety.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- przewija w tył od prędkości x8 do x128. Prędkość x2 i x4 trzeba sobie ręcznie wyłączyć. Dobrze jest zmienić  też "prędkość początkową w tył" na x8.

 

 

Sorry, że zapytam ale nigdzie nie znalazłem gdzie to się wyłącza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chciałbym potwierdzić że zmiana partycji dla "records" na ext2 bardzo korzystnie wpłynęła na działanie PTS. Nawet na kanałach HD przewijanie wstecz działa prawie płynnie. Mogę nagrywać i oglądać ten materiał w tym samym czasie , nawet na ulubionym przez moją połowę TVNHD.

@tux wiem że ext2 jest dużo mniej bezpieczne dla danych niż ext3 ale, dzisiaj miałem w domu wizytę elektryka który dokonywał pomiarów i również w ferworze walki wyłączyliśmy wszystkie bezpieczniki , a co za tym idzie tuner został potraktowanym brutalnym zanikiem napięcia. Sprawdziłem później nagrania i wszystko było, wiem to mógł być przypadek ale czy istnieje możliwość automatycznego naprawiania ext2 przy starcie? Albo czy może można użyć innego typu partycji dla "records" np. ntfs która by była bezpieczniejsza niż ext2 a szybsza niż ext3 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo czy może można użyć innego typu partycji dla "records" np. ntfs która by była bezpieczniejsza niż ext2 a szybsza niż ext3 ?

 

Czy NTFS jest szybszy, to nie wiem, ale używanie tego systemu w linuksie to proszenie się o kłopoty. Pełną dokumentację i szczegóły implementacji posiada tylko "małymiękki". Istnieją dla linuksa narzędzia umożliwiające dostęp do danych zapisanych na partycjach NTFS, nawet z możliwością zapisu, tylko w przypadku zapisu może się to źle skończyć. Metodą "reverse engineering" niby można odczytać wszystkie szczegóły działania, tylko nigdy nie ma pewności, że to na pewno wszystko :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie dziwi coś innego. Dlaczego tak bardzo ludzie chcą pakować "Windows" wszędzie. Świat nie kończy się Microsoft.

Odkąd forum jest na silniku SMF a nie Vanilla mam nieodparte wrażenie, że do klawiatury dorwały się...

 

@tux w żadnym wypadku nie chcę na siłę pakować "windy". Ntfs podałem tylko jako przykład innej partycji niż ext.. . Nie znam się na tyle na linuxie ale  wiem że go obsługuje. To było pytanie a nie stwierdzenie czy istnieje coś szybszego niż ext4.

A tak naprawdę to chodzi mi tylko o dobrze działający PTS, bo cała reszta systemu wg mnie działa na 10000000% perfekcyjnie.

A tak na marginesie to:

Wielki szacun dla Ciebie za doprowadzenie systemu to obecnej postaci. Jak może pamiętasz używam twojego moda i forum już dość długo i pamiętam czasy kiedy GS był kilka razy dziennie i dlatego też coraz mniej piszę na forum, nie dlatego że nie chcę ale dlatego że nie mam w zasadzeń żadych problemów. Uważaj bo jak tak dalej pójdzie to forum umrze ;) bo ludzie nie będą mieli co zgłaszać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasługa nie tylko moja ale przede wszystkim tych od projektów, z których korzystamy.

Skromnie napiszę, ja i kilka osób zajeliśmy się w sumie systemem i posprzątaniem systemu. Dodaliśmy też tochę funkcjonalności, których nam brakowało.

Niedługo mały upd → dojdą nowe funkcje :)

 

Podziękowania też zawsze należą się Freeboxowi i innym co włożyli wiele sił, pracy, serca itd. w Soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie Tux przechrzcił już na system "inny" niz winda. Ostatni gwizdek bo Windows 8 to już nie dla mnie

I powiem szczerze że na dzień dzisiejszy Winda 8 jest dla mnie bardziej obca niż linux.

Jedna ważna rzecz, jak ktoś chce zmienić system to nie może mieć na dysku obu konkurencyjnych suystemów bo przez nawyki szybko wróci do starego.

 

 

BTW.

 

O proszę! Jednak ludziom pasuje taka forma systemu.

 

Miewałem ostatnio osobników z pretensjami na priv i już nie są naszymi kolegami :)

 

Chyba ze pod zminionym nickiem, mailem i IP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie w temacie ale skoro już mówicie o systemach to ja mam na lapku Linuxa i Windowsa 7. Okna mam bo muszę na nim pracować. Niestety Virtual nie obsługuje mi niektórych przejściówek, kabli, portów. Ale z Linuxa nie ma opcji zrezygnować. Wiem też że niektórzy powiedzą że to nie Linux ale Mint ma swoje dobre strony. Zwłaszcza mobilność i łatwość konfiguracji. A w mojej pracy to ważne żeby łącząc się z centralą albo z siecią nie siedzieć nad tym godziny i zastanawiać się co gdzie w plikach conf pozmieniać tylko szybko sprawę załatwić. Ale to już gusta a o nich się nie dyskutuje. Mimo że zaczynałem na Okienkach to do nich nie wrócę - chyba że będą mi za to płacić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 7 lat później...

Witam

Proszę o udostępnienie, bo nie mogę go nigdzie znaleźć:

permamenttimeshift - 1.3h-2

ściągnąłem wersję 1.3h ale ona ma błąd:
oglądam program, gdy chcę go nagrać, wciskam R→(5s)Timeshift zapisz nagranie po zakończeniu zdarzenia

→ info: Timeshift zostanie nagrany po zakończeniu zdarzenia

→ dalej oglądam, program nadal się buforuje na HDD w katalogu głównym, w katalogu movie pusto

→ przełączam na inny kanał → nie zapisuje Timeshift w katalogu movie, po prostu nic się nie dzieje

→ w katalogu głównym tworzą się nowe pliki Timeshift, a ten co się miał nagrać przepada.

 

Edytowane przez Filipfa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...