Skocz do zawartości

Graterlia OS 2.0.0 RC1 pusty pendrive


Gość brudka

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Widzi pendrive, ale jak się go otwiera to nie ma żadnych plików, a pliki są. W wersji Graterlia 1 wszystko było ok.

 

Zainstalowałem G2 i chce dograc stery wifi, lan nie działa. Jak je uruchomić z pendriva skoro tak jak dla kolegi z 1 postu nie widać plików?

 

Podeślijcie wynik poleceń, które wskazał kolega @matzg:

 

na początek fdisk -l

oraz df -h

 

Bez tego nasze wróżące kule nie działają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pilota raczej nie dasz rady.. ;-)

 

Musisz połączyć się z dekoderem poprzez SSH lub telnet. Poniższy link opisuje, w jaki sposób nawiązać połączenie:

http://forum.xunil.pl/index.php?topic=81.msg4644#msg4644

Następnie będziesz mógł wykonać wskazane polecenia.

 

Gorąco zachęcam do zapoznania się z całym wątkiem FAQ:

http://forum.xunil.pl/index.php?topic=81.0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od dwóch spraw:

  • Czy pendrive (lub coś innego) ma partycję FAT32? Nikt z nas nie testował NTFS a ja nawet gdybym chciał to nie mam jak. NTFS jak cały Windows potrzebny mi jest jak piąte koło u wozu :) :)
  • Czym sprawdzasz, że nie ma plików?

Pytanie dodatkowe - Może da się na moment podpiąć tuner do LAN, nawet przenosząc go? Graterlia 2 to System Operacyjny, więc nie będziesz pakować co chwile nowego IMAGE. Wystarczy raz wgrać System Core. Do czasu zmiany REWOLUCYJNE nie mogącej być wprowadzonej przez OPKG nikt nie będzie wydawał całych nowych System Core.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na 2 pendrive w systemie fat32 bo i z tego samego pena instalowałem system.

Wchodzę niebieskim klawiszem -->czerwony[dream explorer]--->do wyboru mam internal flash i dt 100 gt --->wybieram ten drugi i mam napis --> list of storage devices

Nie pokazuje też nawet pustych folderów.

Co do lan to nie mam pewności czy działa ale w ustawieniach nie zapamiętuje mi ostawień adaptera jak robię na TAK w ożyj interfejsu lan.

Robię test łącza i 2 ostnie kwadraty sa czerwone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ventresca

przyłączam się do problemu, sieć sobie skonfigurowałem przez lan, ale z pendrivem mam taki sam kłopot. nawet z systemem plików ext3, czy ext2. nie oczekuje natychmiastowej reakcji z waszej strony, ale po prostu zwracam uwagę, że taki problem istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś jest nie tak z Dream Explorerem? W sumie to się tym nie przejmowałem ... ale mam tak samo?

 

Oki. Wchodzę w Dream Explorera. Na liście urządzeń jest mój dysk (OK). Jest zasób sieciowy - SMB/CIFS (OK). I są 3 partycje z pendrive. Druga i trzecia są w porządku, ale pierwsza jest pusta. Tyle, że to wszystko co ma być na pierwszej mam w Internal Flash, dlatego sobie głowy nie zawracałem. Musiałbym sprawdzić Dream Explorera z G1 ... o ile tam były źródła.

 

Ogólnie Dream Explorer jakoś po swojemu wyświetla zasoby, bo np. do /ram nigdy nie udało mi się dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...