Skocz do zawartości

[ATI] Obciety obraz na monitorze


ramzikk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie:)

 

Mój problem polega na tym iż po zainstalowaniu jakiejkolwiek wersji Tigera (10.4.x) i zainstalowaniu pakietu Callisto obraz na monitorze mam obcięty. Tzn. niby wszystko jest ok, mam pełne wsparcie QE/CI, monitor poprawnie wykryty, roździelczość 1680x1050 maksymalna i zarazem nominalna dla monitora. Nie wiem co może być przyczyną, tzn. domyślam się że może to być wina karty graficznej ale nie wiem jak to rozwiązać (po za wymianą k. graficznej gdyż na obecną chwile poprostu mnie na to nie stać).

 

Moja konfiguracja:

Intel Celeron D 2,53Ghz, 2GB DDR400 (2x1GB) Ram, MB - MSI 865PE-Neo 2, ATI Radeon 9600 PRO 256MB, Monitor Benq G2010WAP (tylko D-SUB).

 

Dodam także, że wcześniej na tym samym sprzęcie działało wszystko ok..tyle, że wówczas miałem GeForce-a 7600GS. (niestety padły w nim pamięci:/ )

 

Obraz na monitorze obcięty jak na przykładowym zdjęciu poniżej i występuje tylko przy nominalnej roździelczości tj. 1680x1050. Jeżeli ktoś miał podobny probllem i wie jak go rozwiązać będę wdzięczny za pomoc. Przyjaciel google nic dla mnie w tym temacie nie znalazł.

 

obcietyobraz.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość 1680x1050 jest nominalna rozdzielczoscia monitora, ktory posiadam tak wiec ustawienie jej w OS X-ie nie powinno stwarzac takich problemow. Na marginesie jak juz pisalem wyzej na GeForce-ie na tej samej rozdzielczosci nie bylo problemow. Opcja automatycznej regulacji byla sprawdzana przed otwarciem tematu. Dzieki jednak, ze mimo wszystko chociaz ktos sie odezwal:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec, podczas uruchamiania ze znacznikiem -v, nie wykrylem zadnych bledow, choc sadze ze jedna z linijek moze byc wytlumaczeniem. Otoz moj monitor biorac pod uwage iz nie ma wyjscia DVI jest przez OS-a wykrywany jako CRT. I podejrzewam, ze to moze byc przyczyna (przynajmniej na karcie ATi) gdyz mimo ze w trybie verbose i samym systemie maksymalna rozdzielczosc podawana jest - 1680x1050@60Hz (czyli nominalna dla monitora) to po jej ustawieniu w OSD >> Informacje (monitora) pokazuje, ze ustawiono 1280x1024..troche dziwne. Czytalem gdzies ze monitor powinien byc podlaczony z obu stron przez DVI...ale dlaczego w takim razie na GeForcie dzialal normalnie:/ ? W odpowiedzi na drugie pytanie, tak probowalem z AGPgart 2.2 ale po wgraniu w polaczeniu z Callisto na monitorze pojawiaja sie same paski. A po swiezej instalce systemu bez Callisto a samym kextem AGPgart 2.2 system wiesza sie przed pojawieniem sie okienka logowania. Podejrzewam, ze nie rozwiaze tego nic innego jak wymiana k.graficznej na nowsza albo calego kompa:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w miare poprawnie wyswietla rozdzielczosc 1440x900...tylko ze z kolei wowczas monitor nie jest w stanie wyrownac ostrosci na calej powierzchni matrycy..i np. jak wezme otworze pdf z samym tekstem i przesune go np. na lewa strone to wowczas po wybraniu na monitorze automatyczna regulacje obraz ustawi mi ostry tam gdzie pelno tekstu a po drugiej stronie sa miejsca delikatnie nieostre..jak autoregulacje uruchomie gdy tekst mam na calym ekranie to wowczas losowo nie ustawi wszedzie rownej ostrosci..jest to troche meczace przyznam kiedy przeglada sie dokumenty:/ pozostaje mi mimo wszystko wymiana kompa albo samej k. graficznej bo mimo wszystko denerwuja mnie artefakty kursora po wlaczeniu akceleracji poprzez instalke callisto i edycje kextu ATIRadeon9700GA.plugin . Probowalem nawet Mouse Locator i trik z tym gifem ale nie daje to zadowalajacego efektu..szkoda ze padl mi ten geforce bo wszystko chodzilo jakbym mial prawdziwego maca:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.