Skocz do zawartości

Pytania i prośba o pomoc przy wyborze wersji OSX


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowy w tym temacie ale z tego co zdążyłem się zorientować ty jak i na innych forach nie powinienem mieć problemu z instalacją osX na swoim sprzęcie. I tu moje pytanie a właściwie kilka pytań. Jak to działa na PC, czy tak samo szybko jak na Applu? Generalnie będzie mi to potrzebne do tworzenia filmów więc nie chciałbym się zawieść. Na Applu miałem okazję się pobawić. Dokładnie na MacBook PRO i sprzęt oraz system mnie strasznie nakręcił. Wiadomo że Mac kosztuje swoje a mnie na chwilę obecną nie stać na zakup. Kolejne pytanie to jaką wersję mam wybrać do mojej konfiguracji:

Proc: Intel Q6600

Ram: 2x2GB 1066MHz OCZ

MoBo: Gigabyte GA-P35 DS3L

Grafa: Asus 8800GT

Dysk: WD 1TB

Jeśli jest jakaś wersja (najlepiej coś z 10.5.6) przy której miałbym jak najmniej problemów z instalką to proszę o wskazanie jej oraz o ile to możliwe podanie (może być na PW) linków do ściągnięcia jej.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to działa na PC, czy tak samo szybko jak na Applu?

Przy podobnej konfiguracji, można przyjąć, że tak.

Generalnie będzie mi to potrzebne do tworzenia filmów więc nie chciałbym się zawieść.

Co masz na myśli?

Jeśli chcesz mieć pewność, że wszystko działa to kup maczka.

Jeśli jest jakaś wersja przy której miałbym jak najmniej problemów...

Przy instalacji osx86 zawsze oznacza jakieś problemy.

Ale sprzęt masz sprzyjający sprawie, więc wystarczy dobrze poczytać - wszystko jest na forum.

 

ps. i w temacie wątku wpisz o co Ci chodzi... (314TeR - tym razem byłeś pierwszy :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzooff chętnie bym kupił ale wydać ok 10 tys za MacBooka PRO to trochę dużo dlatego się zdecydowałem na instalkę na swoim PC. Co do szybkości działania i tworzenia filmów to chodzi mi o szybkość i możliwość bezproblemowego działania iMovie DVD. Generalnie na Macu PRO udało mi się zrobić film w jakości HD w przeciągu 10 min z dodaniem dźwięku, napisów i efektów niestety musiałem po testach oddać go i zastanawiam się czy teraz mógłbym osiągnąć ten sam efekt i szybkość na swoim "blaszaku"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laborman, wiesz trochę się przykro robi jak się wchodzi na forum o danej tematyce i prosi się o drobną pomoc. Bo doradzenie żeby np wybrać Leo4all czy edycję XxX czy jakąś inną bo ma np już dorzucone kexy do mojego sprzętu i łatwo będzie zainstalować nie jest z reguły problemem. Ja już siedziałem na różnych edycjach Linuxa, Windowsa oraz alternatywnych OS'ów i z reguły nie miałem problemów z instalacjami czy późniejszym setupem (zresztą mój zawód wymaga znajomości tego) ale nigdy nie miałem do czynienia z os'ami Apple'a i dlatego też postanowiłem się tu dopytać. Widziałem że jest sporo artykułów co do późniejszej konfiguracji i rozwiązywania problemów ale wiadomo iż podstawą jest wybór odpowiedniej edycji na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłeś także czytając nasze forum, że posiadając sprzęt intela tzn dobrą płytę na odpowiednim chipsecie, dyski na SATA i odpowiednią grafikę można łatwo postawić system. Im nowsza dystrybucja tym lepiej, ba idąc tym tropem można postawić OSX z oryginalnej płyty! Mogłeś także zauważyć, że wszyscy radzą najpierw postawić system goły (tylko kilka kextów do obsługi ICHxxx ) a potem zająć się doszlifowaniem. Wybór wersji w tym przypadku może być losowy, jedynie jak zapewne się zdążyłeś zorientować na naszym forum odradza się wersję iPC, która ma mnóstwo niedziałających "sterowników".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzooff chętnie bym kupił ale wydać ok 10 tys za MacBooka PRO to trochę dużo dlatego się zdecydowałem na instalkę na swoim PC.

Są i dużo tańsze maczki, więc nie przesadzaj ;)

 

Laborman ma niestety trochę racji. Pytania "jakie distro dla mnie..." to zmora tego forum. Nie ma na nie konkretnej odpowiedzi, a zadawanie go świadczy o tym, że jeszcze nie poczytałeś tyle co trzeba.

 

Generalnie coś za coś. Jeśli chcesz używać MacOs bez komputera apple, to musisz się trochę nauczyć o tym jak to działa. Nikt tego za Ciebie nie zrobi ani nie będzie pisał wszystkiego, co jest na forum, w Twoim wątku ;)

Wiedza jest potrzebna i do instalacji i do sensownego używania systemu, oraz radzenia sobie w sytuacji, gdy coś padnie.

Nie jest to coś co zrobisz w jeden wieczór, ale warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://hamac.pl/topics8/dystrybucje-leoparda-x86-vt32.htm#258

 

Moja wiedza na temat OSX też jest praktycznie nikła , ale gdy zaczynałem to przedewszystkim przeglądałem tematy na (jeszcze starym...) forum.

 

polecam ci Dystrybucje ideneb .. stwarza ona najmniej problemów na początku

 

http://hamac.pl/topics8/faq-pytania-i-odpowiedzi-vt157.htm

 

http://hamac.pl/topics8/od-czego-zaczac-podstawy-vt29.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.