Skocz do zawartości

HP Pavilion dv5 1210ew


miszel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak pisałem już w tym temacie: http://hamac.pl/postlink/35652.htm?highlight=#35652 na temat mojego laptopa, który okazał się dobrym wyborem w związku z OS X'em, ale niestety karta Wi-fi nie działa pod Snow Leopard'a (10.6.6) i z tego co się zdążyłem zorientować nie ma rozwiązania tego problemu przynajmniej nie pod HP (ponoć pod laptopy Dell działa). Dlatego chce spróbować jeszcze raz instalacji Mac OS X, tylko tym razem z wersją 10.5. I teraz pytanie do Was forumowiczów, czy ta karta Wi-fi i reszta sprzętu nada się pod Leopard'a.

 

Oto dane techniczne laptopa:

1. HP Pavilion dv5 1210ew

2. Intel Dual-Core T4200 @2.0GHz (obsługa: SSE2, SSE3)

3. Intel® 82801 PCI - 2448

4. Brak.

5. NVIDIA GeForce 9200M GS 512MB

6. IDT High Definition Audio CODEC

7. Realtek RTL8168C(P)/8111C(P) Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.20)

8. Broadcom BCM4213 802.11g

9. Napęd dysków optycznych: HL-DT-ST DVDRAM GSA-T50L ATA Device

Dysk fizyczny: Hitachi HTS543225L9A300 ATA Device

Kontroler IDE: Standardowy kontroler Serial ATA AHCI 1.0

10.Standardowa klawiatura PS/2, mysz na USB (bezprzewodowa: Logitech M215)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procek ok, grafika też bez problemu, Wi-fi chyba nie do odpalenia, Moim zdaniem w Smbios udawać należy macbookpro3,1 albo 5,1, co będzie lepiej działać, powinno wszystko po za wi-fi polecieć. Podejrzewam, że możesz nie mieć pełnej regulacji głośności audio.

 

Na początek użyj kextów:

voodooPS2 w najnowszej wersji,

fakeSMC 2,5

i patch dsdt wygenerowany dsdtpatcher gui, grafikę odpal w chameleonie

i system powinien wstać, potem dołóż voodooHDA,

Jeszcze kexty od baterii i być może kombinowanie z USB.

 

Generalnie wszystko ładnie do odpalenia, po za wi-fi. Dopiero co stawiałem retaila na podobnym laptopie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze odczytałem, że to BCM4312, i nie działa pod Snow, to pod Leo z IO80211Family z 10.5.6 wszystko będzie działać prawidłowo. Pod Snow karty niedziałające po prostu.. nie działają - jedyna opcja to instalacja Leoparda.

 

Dzięki za nadzieje MietasSR. ;-) Teraz kwestia, czy wszystko faktycznie będzie śmigało pod Mac OS X 10.5.8 Retail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.