Skocz do zawartości

SUPERHybryda :D:D


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
A da się bootować linuksa z chameleona V2? Jeżeli tak to jak to zrobić, bo grub nie ma najmniejszych problemów z bootowaniem leosia.

 

Mi się wydaje, że bootowanie z tylu systemów najlepiej załatwia grub.

nie sprawdzałem ale myślę , że sie da , jak najpierw zainstalujesz linuxa , a potem maca to mac nadpisze ci gruba w mbr , ale jak masz uruchomionego maca to mozesz spróbować zainstalować chameleona V2 , a w nim powinieneś mieć mozliwość wyboru startu systemu : mac czy linux tzn. wybiera sie partycje jezezeli mac to boot loader darwina sie uruchomi , a jak wybierzesz linuxa to grub , a w nim bedzie linux twój

 

nie testowałem tego , ale mam chameleona V2 i windowsa 7 i działa , wiec z linuxem moze byc podobnie

 

proponuje poczytac wiecej na forum np. dział "Multiboot"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, ale nie musi, bo ja instalowałem OS X jak już miałem XP i lunuksa i Xp jest w chameleonie, a linuksa nie ma. oże ma o związek z tym, że os X widzi windowsa i jego partycje, a linuksa już nie.

 

W między czaie sypnął mi się win 7 i nie bootuje. Czy można naprawić rozruch windowsa 7 nie psując OS X'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, ale nie musi, bo ja instalowałem OS X jak już miałem XP i lunuksa i Xp jest w chameleonie, a linuksa nie ma. oże ma o związek z tym, że os X widzi windowsa i jego partycje, a linuksa już nie.

 

W między czaie sypnął mi się win 7 i nie bootuje. Czy można naprawić rozruch windowsa 7 nie psując OS X'a?

a maca mozesz uruchomić? , jak tak to zainstaluje chameleona v2, i jako partycja instalacyjna dla niego wybierz partycje maca, powinno działać

 

ja windowsa 7 uruchamiam z poziomu chameleona v2 , instalowałem najpierw maca , a potem windowsa 7 , przeinstalowałem chamelona i teraz mi wszysko działa ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da się bootować linuksa z chameleona V2?

Jeżeli GRUB będzie zainstalowany na linuksowej partycji to Chameleon nie zobaczy GRUBA.

Wyjściem z sytuacji jest instalacja GRUBA na innej, osobnej partycji FAT32.

W między czaie sypnął mi się win 7 i nie bootuje. Czy można naprawić rozruch windowsa 7 nie psując OS X'a?

Recepta jest tutaj:

http://forum.voodooprojects.org/index.p ... ml#msg1693

Dodam, że recepta jest skuteczna i działa. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem, znalazłem inny artykuł,który to samo wyjaśniał. Bałem sie tylko, że naprawiając win 7 rozwalę OS X, na szczęście jest OK.

 

Co się stało z moim chameleonem, drugi raz instalowałm system z płyty iATKOS i drugi raz mam jakiegoś rozjechanego chameleona, zobaczcie jak wyglada, chodzi mi o ten pasek pod ikonami i brak podpisów. Podpisy są tylko na partycjach z danymi na drugim dysku.

 

mvgbxx.jpg

 

Czyli jednak najlepiej bootuje ciągle grub, spod niego rusza wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.