Skocz do zawartości

Pilot a czułość dekodera.


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Używam pilota oryginalnego od nboxa tego z obsługą TV i niestety ale nie jestem z niego zadowolony gdyż aby dekoder go załapał to musze centralnie na niego wycelować. Nie wiem, czy to wina dekodera czy pilota ale tv wydaje mi się, że łapie za każdym razem a dekoder nie. Wiec wypada raczej na dekoder wiec czy istnieje jakaś możliwość by działało to lepiej? Aha. Baterie są nowe.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest taki fajny temat o pilocie na forum. Poczytać i posprawdzać :)

 

 

Przy czym od razu info - nie zawsze będzie OK albo chociaż roche na plus. Nie dość, że "N" samo miało kilka wersji pilota to jeszcze prodcent miał kilka rewizji. Nawet na oryginalnym sofcie czasem było coś nie tak po wymianie w APS i trzebabyło dreptać 2x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie tyle był pilot co doda odbiorcza w panelu przednim. Przy czym jak pilot mial wieksze widełki w nadawaniu to boxy lepiej sobie radziły. Np. Najstarsze piloty od N  nagrywaniem. Przy czym sprawdź RAW - czsto pomagało mimo iż nie jest to tryb natywny dla tego pilota. Paradoksalne natywnym jest XMP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Plików od groma (który najlepszy?). Nie można prosić jakoś konkretniej? Chodzi o podmiane plików czy o coś innego? Sorry, ale nie wiem o co chodzi z tym RAWem.

 

Tak konkretniej to interesują Cię te pliki z dopiskiem old w nazwie. Zajrzałem do paczek i tam jest komplet z Assignbutton i keymap.xml. Jak podmienisz wszystko, to powinno działać, ale pliki są przygotowane dla poprzedników G2OS, więc może lepiej zrobić to ręcznie. Podmienić trzeba 3 pliki: /bin/evremote2, /usr/bin/lircd oraz /etc/lircd.conf i zrestartować system. Ostatnie nie jest konieczne, jeżeli zrobisz z konsoli:

killall lircd
killall evremote2
lircd
evremote2 & > /dev/null

Pliki evremote2 i lircd to pliki wykonywalne, więc muszą mieć atrybuty 755 (odczyt i wykonanie dla wszystkich, zapis dla właściciela).

 

PS. Skreśliłem fragment, bo zdaje się w paczkach jest Assignbutton w wersji pod pythona 2.6, więc na G2 nie będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczki pilotów RAW z freeboxa 7.1.7 dla ADB5800/ADB28XX/ESI88/UHD88/DSI87 razem ze zmodyfikowanymi plikami system.sh i 03.xml z ppanels. Dostęp do tunera mam obecnie tylko zdalny, więc niestety nie testowane, ale mam nadzieję, że nie ma błędów.

 

PS. Testowane na ESI-88 ... działa.

piloty_raw_mod.tar.gz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSI-87 ma inną obsługe pilota :)

Podobnie ADB28xx

Zamiennie nie działało poprawnie albo wcale.

 

Z tego co było w paczkach freeboxa: lircd był wszędzie ten sam, ale DSI-87 miał inny plik konfiguracyjny niż pozostałe 3 modele. Plik evremote2 w każdym z obrazów był inny... Wszystko to jest w załączonym archiwum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie miałem na to czasu. Przy czym rozważam 3 paczki na system (RAW, XMP, XMP_LONG) i do RAW (do XMP jak się dokopię jak konwertować) dołączyć instrukcje programowania pilota. W sumie teraz w trybie RAW wystarczy tylko plik lircd.conf. Plik evremote2.conf nie jest potrzebny.

 

 

Zastanawiam się też nad powrotem do RAW jako standard ponieważ w System Core nie ma AssignButton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości jak działa lircd, czyli zastanawiając się co można by zmienić w pliku, żeby polepszyć (lub pogorszyć) działanie pilota, znalazłem trochę dokumentacji i zastanawia mnie taki fragment: Codes Section: Each line in this section contains the name of a button on the remote followed by its hexidecimal data value. You may not assign the same name to two buttons in the same remote section. A w moim lircd.conf mam:

 

    begin codes
        KEY_OK                       0x1C0300
        KEY_OK                       0x148300
    end codes

 

Co mnie odrobinę skołowało, bo mimo, że tak nie wolno to jednak działa :/

 

I mam pytanie ogólne: Jak to wszystko działa? Za odczyt sygnałów z czujnika IR odpowiedzialny jest lircd? Potem dane z lircd przechodzą przez evremote2 i trafiają do enigmy? Na którym etapie rozpoznawane jest długie naciśnięcie klawisza? Robi to lircd, evremote2 czy sama enigma2 zliczając liczbę naciśnięć w jednostce czasu? Czemu nie da się powiązać RAW i LONG?

 

BTW: Skąd wziąć kody XMP? Nie musi być jakoś prosto, ale na pewno można je odczytać :) Czym? Jak to co podaje irrecord dla RAW przetłumaczyć na kody XMP?

 

PS. Przetestowałem zamieszczoną przeze mnie wyżej modyfikację pozwalającą z E2 PPanels wybrać także pilota RAW. Na moim ESI-88 działa bez problemów, więc na innych odbiornikach też powinna. Ewentualnie jakieś poprawki tekstów w opisach by się przydały i może mogłoby się pojawić w jednej z aktualizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...