Skocz do zawartości

HP 6520s, 6720s, 6820s, 550 10.6.3


Rekomendowane odpowiedzi

Już mam dsl i skumałem się, że to zwykły plik tekstowy tylko nie znalazłem żadnego narzędzia na Windowsa do kompilacji na aml :cry:

 

[ Dodano: 2011-05-11, 16:12 ]

Jeszcze jedno pytanie: gdybym np. wywalił obecne DSDT i dostałbym KP to mógłbym je wrzucić z powrotem przez np. jakiegoś linuxa live CD? Trzeba wtedy naprawić jakieś uprawnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zacząłbym od tego, że zrobiłbym sobie BootCD z Chameleonem, który ładuje Extra z CD. Tam wrzuć to co masz teraz na dysku. Jeśli zrobisz takie CD przy pomocy BootCDMakera, to tak właśnie będzie. W ten sposób będziesz miał awaryjne narzędzie do uruchomienia systemu gdyby coś poszło nie tak.

 

Samo DSDT.aml nie musi mieć uprawnień. A iasl w wersji dla Windows (iasl win) znajdziesz via google. Działa tylko przez command line, ale za to skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie szkodzi, że na początku mojego dsdt.dsl mam coś takiego:

ACPI Error: Argument count mismatch for method \_TZ_.C39F 1 0 (20100528/dmextern-387)
?

 

[ Dodano: 2011-05-11, 16:51 ]

Pobrałem iASL stąd:

http://www.acpica.org/downloads/binary_tools.php

ale nie mam pojęcia jak sie tym posługiwać... :oops:

 

OK, dokształciłem się trochę i znalazłem co za co odpowiada w DSDT w moim laptopie:

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=135410&st=260&p=1459746entry1459746

(pierwszy post juanerson'a od dołu)

 

A więc teraz zabieram się do przerabiania DSDT. Tylko możecie mi jeszcze powiedzieć jak używać programu powyżej w windowsie? I jak mam to zmodyfikowane DSDT pobrane z insanelymac to skąd mam wiedzieć jakie zostały do niego dodane modyfikacje żeby dodać je u siebie? :-/

 

Nie wiem czy to za sprawą kexów czy DSDT, ale działało u mnie wszystko (nie licząc wifi i grzania się laptopa) więc szkoda by było wszystko samemu od nowa robić...np. usypianie lapciaka podczas zamknięcia pokrywy to przydatna funkcja.

 

Proszę zapoznać się z regulaminem forum!

 

[ Dodano: 2011-05-11, 19:27 ]

Chyba się poddam...chyba, że ktoś zna łatwe rozwiązanie problemu...Czysty oryginalny DSDT zawiera prawie 50 errorów i 1 ostrzeżenie... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tymi błędami, które są w oryginalnym DSDT? Trzeba wszystko tak pojedynczo pozmieniać? :shock: ...

Inaczej nie chce się kompilować w DSDT Editorze...

 

Tu jest jakaś instrukcja, ale nie rozumiem jej :-/ :

http://www.projectosx.com/forum/index.php?showtopic=1326

 

[ Dodano: 2011-05-11, 19:54 ]

Jakikolwiek edytor textu który ma funkcję porównywania kodu z dwóch plików i pokazywania różnic.

 

Ale skąd mam wiedzieć które to są rzeczy naprawione/dopisane aby coś działało, a które to te co powodują u mnie przegrzewanie?

Sprawdziłem to programem WinMerge...ten DSDT to jeden wielki burdel za przeproszeniem... jest tyle różnic, że nie sposób to "ogarnąć"...

 

[ Dodano: 2011-05-11, 21:09 ]

Mój nowy dump zrobiony pod Ubuntu 9.04

ACPI-Tables.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
No właśnie też nie do końca ok, bo na samym początku pliku masz ni z gruchy ni z pietruchy
ACPI Error: Argument count mismatch for method \_TZ_.C39F 1 0 (20100528/dmextern-387)

i nie wygląda to bynajmniej ani ładnie, ani przyjaźnie.

 

Widocznie jest to przypadłość HP-ków bo u mnie też występuje bład ACPI w DSDT, jednak nurtuje mnie trochę inna sprawa ponieważ FSB mojego procka powinno definiować sie jako 800Mhz mac zaś pokazywał 708Mhz postanowiłem to zmienić i w SMBIOS.plist za pomoca klucza:

 

SMexternalclock
800
SMmaximalclock
1600

 

I wszystko było by piknie gdyby nie fakt że mam 1.6GHZ, BUS 800Mhz, a FSB 3,2Ghz jest to tylko kwestia złego definiowania czy też dokonałem jakiegos cudownego overclockingu, gdyż wiatrak kręci cały czas zaś istat pokazuje temp. 34C :-k Pytanie o co tu biega

 

http://ark.intel.com/Product.aspx?id=31788&processor=T5470&spec-codes=SLAEB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizuj Chameleona, odpal PM (jeśli tego nie zrobiłeś, nie pamiętam na czym stanęły Twoje zmagania :-P).

Dodatkowo zwróć uwagę czy gdzieś w verbose nie masz czegoś w stylu: unsynchronized tsc for cpu1 - jeśli nie masz, to dobrze. Jeśli masz, wrzuć do /E/KS VoodooTSCSync.kext

 

Bez wpisywania w DSDT sekcji _PR cudownego overclockingu raczej nie zrobiłeś ;)

Co zaś samej temperatury się tyczy, jeśli jest wykrywana niewłaściwie (ma nierealne wartości), to prawdopodobnie wina FakeSMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to DSDT to jednak nie moja wina... naprawdę jest ono pełne błędów i jeśli miałbym robić tak jak mi polecacie skończyłbym oczyszczać je z nich pewnie za 10 lat. ;-)

 

Na płycie Boot CD 0.3 której używałem jest zawarte DSDT które było tworzone na bazie DSDT z tego samego modelu laptopa co mój, w dodatku aby doszło do obecnego stanu było edytowane i poprawiane przez 2 lata. :shock: Wiem, że nie polecacie mi używać czyjegoś DSDT, ale myślę, że to jedyne wyjście w tej sytuacji, szczególnie, że wszystko działa z tym DSDT oprócz tego problemu z temperaturą, który jest opisany w instrukcji - wystarczy customowe P-States. Możecie mnie nakierować jak to wykonać? Szukałem tego w modyfikacjach DSDT i nie wiem czy to chodzi o Power Management czy co... Użyłem wyszukiwarki i generalnie jak ktoś już o tym pisze to wie już o co chodzi... :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Moja dziewczyna ma dokładnie tego samego lapka co Ty. Także instalowałem system w ten sam sposób. Z temperaturą nie mam problemu, mam natomiast problem z grafiką... Ciekaw jestem czy u Ciebie też tak jest, że jak włączysz komputer po dłuższym czasie nie używania to na ekranie pojawiają się takie białe pasy pionowe. Dopiero po jakiś 4-5 restartach obraz wraca do normy... Być może to te DSDT nie szyte na miarę;)

 

Pozdr.

JN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na kext od grafiki zainstaluj sobie paczkę z Insanelymac do tego modeli i zaznacz patch grafiki jeżeli nie pomoże to wtedy można wnioskować że to wina DSDT.

 

Nie mogę nic tam znaleźć :( kexty mam zainstalowane z tej płytki Boot CD 0.3 z tego wątku:

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=135410

 

Proszę zapoznać się z regulaminem forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po długiej przerwie wróciłem do tematu OSx86 z nową wakacyjną energią i zapałem:). Sięgnąłem po rozum do głowy i przejrzałem DSDT zrobione przez użytkownika juanerson z forum InsanelyMac programem DSDTEditor (java). Jak się okazało każda jego ingerencja w DSDT jest opisana komentarzem (również naprawa błędów DSDT aby się skompilowało). Do tego przeczytałem ten artykuł bo właściwie w nim leży sedno sprawy:

http://www.projectosx.com/forum/index.php?showtopic=1326

Jak się okazało to DSDT wywala pełno errorów (prawie 50) a tak naprawdę są w nim 3 małe błędy opisane w linku, które poprawił juanerson. Po ich naprawieniu w DSDT i próbie kompilacji wyrzuca jedynie jeden błąd - pokazując, że błędem jest ostatnia pusta linika w DSDT (jest to chyba normalne bo w DSDT z forum InsanelyMac też wywala ten błąd chociaż jest ono dobre). Wiecie może jak się tego pozbyć i skompilować DSDT? Może to wina programu?

 

[ Dodano: 2011-09-08, 01:45 ]

Dodałem poprawki do mojego DSDT, wszystkie z tematu z podstawowymi modyfikacjami DSDT oprócz uruchomienia LPC (bo nie wiem co wpisać w device id... posiadam 82801HBM (ICH8-ME)). Czym mogę skompilować DSDT do pliku aml pod Windowsem (posiadam teraz dsl) bo ten program mi wywala ciągle jeden error pokazując na ostatnią pustą linijkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam teraz OSX'a. Zainstaluje jak uda mi się skompilować to DSDT... Jak dotąd udało mi się usunąć błędy (oprócz tego jednego z ostatnią pustą linią, ale to chyba wina kompilatora bo w DSDT z forum InsanelyMac też wyskakuje ten error) oraz dodałem poprawki: Method DTGP (trochę niżej niż na początku, bo tak było to zrobione w DSDT z forum InsanelyMac) oraz HPET, RTC fix i ustabilizowanie działania USB i FW, ale HPET nie wiem czy dobrze bo moje DSDT oczywiście nie jest identyczne jak przykład z forum.

 

Przed modyfikacją:

 

Device (C294) 
               { 
                   Name (_HID, EisaId ("PNP0103")) 
                   Name (C295, 0xFFFFFFFD) 
                   Method (_STA, 0, NotSerialized) 
                   { 
                       If (LEqual (C295, 0xFFFFFFFD)) 
                       { 
                           Store (0x00, Local0) 
                           Store (\_SB.C0B6 (), Local1) 
                           If (LGreaterEqual (\C008 (), 0x04)) 
                           { 
                               If (Local1) 
                               { 
                                   Store (0x0F, Local0) 
                               } 
                           } 
                           Else
                           { 
                               If (Local1) 
                               { 
                                   Store (0x0B, Local0) 
                               } 
                           } 
                           Store (Local0, C295) 
                       } 
                       Return (C295) 
                   } 
                   Name (C020, ResourceTemplate () 
                   { 
                       Memory32Fixed (ReadOnly,
                           0xFED00000,         // Address Base
                           0x00000400,         // Address Length
                           ) 
                   }) 
                   Method (_CRS, 0, Serialized) 
                   { 
                       Store (\_SB.C0B6 (), Local1) 
                       If (Local1) 
                       { 
                           CreateDWordField (C020, 0x04, C297) 
                           Store (Local1, C297) 
                       } 
                       Return (C020) 
                   } 
               }

 

Po modyfikacji:

 

Device (C294) 
               { 
                   Name (_HID, EisaId ("PNP0103")) 
                   Name (C295, 0xFFFFFFFD) 
                   Method (_STA, 0, NotSerialized) 
                   { 
                       If (LEqual (C295, 0xFFFFFFFD)) 
                       { 
                           Store (0x00, Local0) 
                           Store (\_SB.C0B6 (), Local1) 
                           If (LGreaterEqual (\C008 (), 0x04)) 
                           { 
                               If (Local1) 
                               { 
                                   Store (0x0F, Local0) 
                               } 
                           } 
                           Else
                           { 
                               If (Local1) 
                               { 
                                   Store (0x0B, Local0) 
                               } 
                           } 
                           Store (Local0, C295) 
                       } 
                       Return (C295) 
                   } 
                   Name (C020, ResourceTemplate () 
                   { 
                       IRQNoFlags () 
                           {0} 
                       IRQNoFlags () 
                           {8} 
                       Memory32Fixed (ReadOnly,
                           0xFED00000,         // Address Base
                           0x00000400,         // Address Length
                           ) 
                   }) 
                   Method (_CRS, 0, Serialized) 
                   { 
                       Store (\_SB.C0B6 (), Local1) 
                       If (Local1) 
                       { 
                           CreateDWordField (C020, 0x04, C297) 
                           Store (Local1, C297) 
                       } 
                       Return (C020) 
                   } 
               }

 

sugerowałem się tym, że:

                        IRQNoFlags () 
                           {0} 
                       IRQNoFlags () 
                           {8}

powinno być nad tym Memory32Fixed, ale może powinno być wyżej?...

 

W każdym razie proszę jeśli ktoś znajdzie chwilkę czy moje DSDT daje się skompilować bo nie wiem czym to zrobić jeszcze pod Windowsem (próbowałem tylko DSDTEditorem który wywala mi ten błąd).

poprawione3.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i udało mi się oczyścić Twe DSDT z błędów:

Compilation complete. 0 Errors, 1 Warnings, 0 Remarks, 2595 Optimizations

Pracowałem na czystym dumpie z everesta - w Twoim było namieszane jeszcze więcej, niż w oryginalnym :-P Swoją drogą nie wiem, kto to pisał...

W każdym razie teraz masz plik fixed - na nim wprowadzaj poprawki ;)

Archiwum.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, fakt...zapomniałem o nawiasach...teraz policzyłem wszystkie i DSDT się kompiluje! :mrgreen:

Konkretniej zrobiłem tylko to co facet w linku powyżej. Dostałem takie same błędy co on (4 errory), które 2 z nich poprawiły się automatycznie (poprzez fix errors) a 2 pozostałe to jakieś ostrzeżenia, z którymi i tak mogę skompilować do AML:). Możecie mi tylko jeszcze powiedzieć czy te ostrzeżenia są groźne? Podobno są łatwo naprawialne według tego kolesia z linka.

 

Ostrzeżenia, które dostałem:

 

Line:               TYPE:               Message: 
4332                Remark               Initializer list shorter than declared package
7902                Warning               Possible operator timeout is ignored

 

 

 

Możecie też powiedzieć czy dobrze wrzuciłem tą poprawkę (to co napisałem wcześniej na dole 3 strony tematu)?

W załączniku moje DSDT, które da się skompilować, jeszcze bez poprawek (jakby ktoś chciał obejrzeć te ostrzeżenia).

 

[ Dodano: 2011-09-09, 11:13 ]

O, byłeś szybszy ;-) dzięki wielkie. Też spotkałeś się z tymi błędami co u mnie wyskoczyły?

nowe2.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.