Skocz do zawartości

HP 6520s, 6720s, 6820s, 550 10.6.3


Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze dziękuję za poświęcony czas. Nadal mam wątpliwości co do miejsca wklejenia tych modyfikacji DSDT (pisałem o tym stronę wcześniej), ale spróbuję metodą prób i błędów...tak czasem jest najlepiej :-)

 

[ Dodano: 2011-09-09, 19:20 ]

Mam pytanko jeszcze co do kextów bo nigdzie na forum nie mogę znaleźć odpowiedzi. Czym różni się wrzucanie kextów do /Extra a do /System/Library/Extensions? Czy kexty w Extra domyślnie od razu działają? Bo jak wejdę do Ten Mac>Więcej info i wezmę rozszerzenia to na liście aktualnie działających kextów są wszystkie z System/.../Extensions ale nie ma żadnego z Extra :-/ ...Czyli nie ładuje mi kexta AppleACPIThermal.kext jeśli dobrze myślę? :-k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czym różni się wrzucanie kextów do /Extra a do /System/Library/Extensions? Czy kexty w Extra domyślnie od razu działają?

Różnicą jest ich lokalizacja. Trzymając kexty w Extra możesz mieć tam zmodyfikowane wersje, a w SLE vanioliowe - czyli np. przy aktualizacjach nie musisz się tym martwić...

Natomiast samo ich umieszczenie w Extra nic nie daje. Albo trzeba je trzymać w folderze o nazwie Extensions (co skutkuje każdorazowym przebudowywaniem mkexta i czasem powoduje, że któryś kext nie działa), albo w innym (np. Kext Store), ale wtedy trzeba utworzyć w Extra mkexta.

Wszystko to można zrobić automatycznie przy pomocy Kext Wizard'a.

 

Ale trzeba pamiętać, że nie wszystkie kexty działają z Extra. Niektóre po prostu trzeba instalować w SLE.

Jak podasz zawartość swojego Extra to będzie można coś więcej powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Byłbyś w stanie pomóc mi przy instalacji na 6820s ?

Z tego co się wczytałem to istnieje możliwość instalacji nawet 10.8.5, ja potrzebuję minimum 10.8.4 do nauki programowania a xcode ma takie minimalne wymagania.

Od czego powinienem zacząć? Wiem że nie będzie to usprawiedliwieniem, ale nie za bardzo poruszam się w temacie i poradniki z cytowanego forum są dla mnie niezrozumiałe.

Bywały czasy, że mogłem tygodniami rozkminiać różne tematy i się przy tym dobrze bawić- teraz po prostu brak czasu na to - dom, rodzina, praca itd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja taka jak w pierwszym poście wątku tylko karta jest ATI x1350, z wątku na

forum http://www.insanelymac.com/forum/topic/135410-hp-6520s-6720s-6820s-550-sl-install-package/page-72

wynika, że da się zainstalować 10.8.5 max

 

Na razi pierwsza próba czyli uruchomienie z Boot CD ver 3.0 i później próba odpalenia wypalonej Mac OS X Install DVD Snow Leopard RETAIL.dmg 10.6.3 nieudana, płyta nie bootuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wynika, że da się zainstalować 10.8.5 max

Nie mam będę czytać całej strony... ten sprzęt to max 10.7.5 i ti pod warunkiem że uda Ci się w pełni odpalić tę VGA. ATI 1xxx mają TYLKO 32 bitowe sterowniki i nie ma szans ich odpalić w 64 bitach czyli w 10.8 i nowszych. Wszystkie pseudo ewentualne metody będą albo nie odpalały VGA, albo będziesz musiał podmieniać na kernel/kexty z 10.7.x, a to nie działa najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za odpowiedź. Póki co 6820s pójdzie do zabawy z hackintoshem jak będę miał trochę wolnego czasu i oswoję się z tematem, tymczasem mały off top - zalicytowałem na allegro sprzęt

 

http://allegro.pl/hackintosh-dell-optiplex-745-os-x-mavericks-i3705581186.html

 

do nauki programowania, z zainstalowanym 10.9 - myślicie że będzie działał prawidłowo? Wg podanej specyfikacji:

 

Procesor Intel Core 2 Duo E6600, 2400 MHz 4MB cache LGA775

Ram 3072 MB – (1GB GeIL CL4-4-4DDR2800 5) + (2GB Hynix HYMP125U64CP8-S6)

Karta video AMD Radeon HD 5450 1GB niski profil Pci-e, Intel Graphics Media Accelerator 3000

Napęd optyczny NEC BD ROM BC-5500A ATA

Dysk twardy WD5000AAKX 500GB / 16MB cache SATA

Wi-Fi Atheros AR5005G TPLINK

Zasilacz N275P-01 275W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za może trywialne pytanie ale jak to sprawdzić czy jest zainstalowany za pomocą Multibeast?

 

Do tej pory natknąłem się na dwa problemy z użytkowaniem tego komputera - nie działa App Store (An Unknown Error Has Occurred) i karta WiFi nie łączy się z zabezpieczonymi sieciami. - Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.