Skocz do zawartości

Lion DP2 a grafika, sieć i RAM


mekosx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam Liona DP2 i nie mogę z nim dojść do ładu ze sterownikami do karty graficznej i sieciowej. Mam zestaw taki jak w podpisie, Lewka mam na partycji obok Snowa, do bootowania używam iBoot 1.2. Do wystartowania SL korzystałem z Chameleona RC5pre oraz zestawu kextów:

AHCIPortInjector.kext
AppleHDA.kext
ApplePS2Controller.kext
ATAPortInjector.kext
Disabler.kext
ElliottForceLegacyRTC.kext
fakesmc.kext
HDAEnabler.kext
IOAHCIBlockStorageInjector.kext
JMicronATAInjector.kext
NullCPUPowerManagement.kext
OpenHaltRestart.kext

Nigdy nie korzystałem z patcha DSTD, gdyż wywoływał on u mnie dziwne objawy, m. in niemożność odpalenia okienka About This Mac i używanie niepełnych zasobów RAMu. Poza tym nie lubię grzebać w tym pliku, dla mnie to czarna magia.

W plik com.apple.boot.plist miałem wpisane EFI string dla mojej karty graficznej (GF 8800GT 512MB), SMBIOS.plist "oszukujący" system, że mam iMaca, są w nim także wpisy definiujące 4 kości RAMu po 1GB każda.

Do uruchamiania Liona korzystam jak już wspomniałem wcześniej z iBoota. Nie wiem czy dobrze wykonałem pendrive'a startowego, w załączniku daję screenshot z jego aktualną zawartością. Do /System/Library/Extensions na dysku z lewkiem wrzuciłem następujące kexty:

fakesmc.kext
RealtekR1000.kext
NullCPUPowerManagement.kext
NVEnabler.kext

i usunąłem AppleIntelCPUPowerManagement.kext.

I niestety występują u mnie następujące problemy:

1. System źle wykrywa RAM. W profilu systemowym jest ukazane jedynie 3x1GB pamięci , a ja posiadam 4x1GB

2. Karta graficzna - nie działa przyspieszenie grafiki, dostępna jest tylko jedna rozdzielczość.

3. Karta sieciowa Realtek 8111C nie działa, system jej nie widzi, mimo kexta w /S/L/E.

 

Po instalacji naprawiałem uprawnienia na dysku. Nie wiem w czym tkwią problemy.

Forumowicze - pomożecie?

post-971-1390429604233_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowywałem kiedyś własne DSDT, męczyłem się z nim wiele godzin, tutaj temat, w którym dokładnie opisałem wszystkie problemy, po czym z pomocą google przy pomocy odpowiednich kextów naprawiłem wszystkie błędy, na które rzekomo jedynym lekarstwem miały być poprawki w DSDT (w tym momencie nie pamiętam który kext za co miał odpowiadać). Ze SL nie mam problemów i cały system działa jak należy, nawet najdrobniejsze jego aspekty, więc nie rozumiem co chcesz powiedzieć mówiąc, że mam źle skonfigurowany OSX. Brak DSDT.aml (zgodnie z moimi dotychczasowymi doświadczeniami z Hackintoshem) nie oznacza totalnego skreślenia funkcjonalności systemu. Co masz na myśli mówiąc o "dostosowaniu" /Extra? Czy widzisz w nim jakieś kexty, które nie powinny tam się znajdować? Jeżeli tak, to napisz w czym rzecz, bo takie odpowiedzi w stylu RTFM są mocno przesadzone. Nigdzie nie znalazłem, ani na forum, ani w żadnym innym miejscu rozwiązania, opisałem cały przypadek bardzo szczegółowo, ale jeśli potrzeba więcej szczegółów z przyjemnością je podam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie uruchomisz Liona przez Chameleona ?? tylko przez iboota??Mialem identyczny problem po odpaleniu systemu przez Chameleona wiele problemow znikło .Pozatym gdzies tu na forum wyczytałem ze iboot nie czyta kextów wrzuconych na klucz USB jedynie te z S/L/E.

http://www.kexts.com/view/1219-chameleon-2.0-rc5-r820_[pkg_installer]_lion_ready!.html

 

Zrob sobie folder extra , powrzucaj kext'y, smbios.plist , moze cos ci pomoze.Ja z jednego chameleona uruchamiam 10.7 i 10.6 , tyle mam szczscia ze dziala mi wszystko na tych samych kext'ach.[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy widzisz w nim jakieś kexty, które nie powinny tam się znajdować? Jeżeli tak, to napisz w czym rzecz, bo takie odpowiedzi w stylu RTFM są mocno przesadzone.

Tak, całą masę...

 

Npisz po kolei do czego służą poniższe kexty, to sam sobie odpowiesz jak bardzo masz namieszane:

AHCIPortInjector.kext
AppleHDA.kext
ApplePS2Controller.kext
ATAPortInjector.kext
Disabler.kext
ElliottForceLegacyRTC.kext
fakesmc.kext
HDAEnabler.kext
IOAHCIBlockStorageInjector.kext
JMicronATAInjector.kext
NullCPUPowerManagement.kext
OpenHaltRestart.kext

Ze SL nie mam problemów i cały system działa jak należy, nawet najdrobniejsze jego aspekty

Masz pewność, czy tak Ci się wydaje... ot chociażby Disabler lub NullCPUPowerManagement powodują że system nie działa poprawnie nie tylko w drobnych aspektach, ale w całkiem sporych...

 

Zdobądź wiedzę podstawową z zakresu hackintosh'a przy dobrze rozpracowanym i stabilnym snow a dopiero bierz się za Lion'a. Obecnie nie masz pojęcia czy coś Ci nie działa dlatego, że Lion jest skopany czy też np masz źle dobrany zestaw kextów. Jak będziesz miał rozpracowanego Snow, to przeportowanie rozwiązań na Leo będzie pestką, bo poza paroma niuansami wszystko wygląda mniej więcej identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, jestem na 99% pewny że mam QE/CI wszystkie animacje chodzą bez zastrzeżeń Cinebench, Screensavar'y się odpalają tylko nie ma "ripple effect" w dashboard, czyżby w 10.7 tego nie było?

 

Ripple effect jest. Jeśli chcesz mieć ten efekt to trzeba go włączyć w preferencjach w Expose odznaczając "Show Dashboard as a space". Dashboard domyślnie w Lionie jest traktowany jak osobny "desktop".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.