Skocz do zawartości

Maxdata IW 4510, Problem z ACPI po aktualizacji do 10.6.8


Marcin W
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, zakładam swój wątek błędu o którym wspominałem w tym temacie:

http://hamac.pl/topics17/aktualizacja-m ... 690,45.htm

 

W E/E posiadam kexty:

 

- AppleACPIPS2Nub

- ATAPortInjector

- fakesmc

- IOAHCIBlockStorageInjector

 

w S/L/E:

 

- AppleHDA (zmodyfikowane pod moją kartę dźwiękową, standard)

- AppleIntelPIIXATA (bez tego system nie wstaje na błędzie "Secondary PCI IDE channel is disabled")

- IOATAFamily (powyższy kext wymaga tego)

 

DSDT (w załączniku) zmodyfikowane wg. poradników na forum. SpeedStep, Power Management, Sleep, Restart wszystko działa jak trzeba.

Uprzedzając pytania, nie mam w biosie opcji włączenia/wyłączenia ACPI.

 

To są wszystkie modyfikacje jakie posiada mój retail. Tak jak wspomniałem, z żadną aktualizacją nie miałem problemów. Gdzie zatem mam bajzel?

dsdt.dsl.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- IOAHCIBlockStorageInjector

Zamień na OrangeIconFix.kext

- ATAPortInjector

Czy aby napewno potrzebne?

- AppleIntelPIIXATA (bez tego system nie wstaje na błędzie "Secondary PCI IDE channel is disabled")

- IOATAFamily (powyższy kext wymaga tego)

Tu będzie pies pogrzebany. AppleIntelPIIXATA działa z /E/E, wymagany jest kiedy nie możemy włączyć AHCI - czyli w przypadku np. ICH7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- AppleIntelPIIXATA (bez tego system nie wstaje na błędzie "Secondary PCI IDE channel is disabled")

- IOATAFamily (powyższy kext wymaga tego)

Oba kexty powinny być w Extra.

Poza tym to właśnie ten drugi jest lekarstwem na "Secondary PCI IDE channel is disabled", a nie odwrotnie ;)

Ten kext nie jest zawsze potrzebny gdy ma się AppleIntelPIIXATA, tylko w sytuacji gdy chipset ma AHCI, ale nie ma możliwości włączenia go w Biosie.

W każdym razie polecałbym tego kexta wywalić i zastąpić poprawką w DSDT:

http://www.projectosx.com/forum/index.php?showtopic=682

 

- ATAPortInjector

To dublowanie funkcji AppleIntelPIIXATA = potencjalne źródło problemów.

 

Uprzedzając pytania, nie mam w biosie opcji włączenia/wyłączenia ACPI.

A nie chodziło Ci o AHCI?

Masz w biosie jakiekolwiek opcje dotyczące oszczędzania energii?

 

Czy w momencie wystąpienia problemu były jeszcze jakieś komunikaty na ekranie?

 

DSDT (w załączniku) zmodyfikowane wg. poradników na forum.

 

Masz tam małego byczka w TMR. W pierwszym bloku, zamiast:

0x10,               // Alignment

Powinno być:

0x01,               // Alignment

W drugim bloku jest ok -> 0x10

 

Dalej masz źle zrobioną poprawkę LPC - złe DeviceID. To już trzeba było skopiować żywcem z poradnika, bo tam jest ICH7M ;) Czyli taki jaki masz... a więc na 90% ta poprawka w ogóle nie jest Ci potrzebna i w tym momencie tylko może szkodzić.

 

O ile dobrze widzę, to w sekcji procesorao masz PST i CST wpisane na sztywno. Dlaczego? Czy jesteś na 100% pewnien, że są OK?

 

Edit:

Zanim zrobię znowu aktualizację do 10.6.8, czy nie ma jakiegoś szybszego wyjścia, żeby przywrócić do 10.6.7

Ten błąd najprawdopodobniej wiąże się z DSDT / Power Managementem.

Dlatego dla bezpieczeństwa / awaryjnej sytuacji, możesz chwilowo dorzucić po prostu Diablera i system powinien wstać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiszka, coś dalej muszę mieć nie tak.

 

Poprawiłem DSDT, wywaliłem te dwa kexty i 10.6.7 wstawał bez problemu (z vanilliowym IOATAFamily). Po aktualizacji znowu błąd.

 

Failed to load kext com.apple.driver.AppleACPIPlatform

 

Dalej coś co mnie zainteresowało:

 

The super class vtable '__ZTV11IOPCIBridge' (...) is out of date. Make sure your kext has been built against correct headers

 

Może to jakoś Cię naprowadzi?

 

Pamiętam, że podczas instalacji podmieniałem kext IOPCMCIAFamily (bez niego wyskakiwał jakiś błąd). Nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie, ale próbuję podać jak najwięcej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.