Skocz do zawartości

LegacyHDA ALC888/1200 ALC889 ALC892 dla Snow 10.6.8 i Lion'a


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 180
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gdyż modyfikacje umieszczone są w AppleHDA...

 

Sam od dłuższego czasu nie mam chwili, aby przysiąść i ogarnąć zmiany "dźwiękowe" w nowszych wersjach AppleHDA, więc możesz liczyć jedynie na pomoc innych osób, siedzących w tym temacie, jak np. wspomniany 314TeR, który to odpowiada właśnie za kext, o którym mowa.

 

Druga sprawa jest taka, iż wedle ostatnich wieści - VoodooHDA w najnowszej wersji nie ustępuje zbytnio "vanilliowemu", więc jeśli sam nie masz z nim problemów - nie widzę powodów do kombinowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemów w stylu KP na razie nie ma, dźwięk też się nie "kasztani", nie działa jednak mikrofon ...

 

No i nadal nie mogę zrobić czegoś, co Tobie działało OOTB - nie działa kamera ...

Było nawet tak "śmiesznie", że onlinowe testwebcam.com pokazywało obraz, a skype, photo booth i wszystko inne kamery nie widziało ...

Mam DSDT zrobione według Twojego poradnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wykorzystać do dźwięku paczkę z załącznika. To kext z poradnika man_of_the_oak dostosowany na szybko pod ML, czyli layout12 + kompresja zlib. Nie wiem dokładnie co zmienili w AppleHDA, więc jeżeli coś więcej, to nie zadziała.

Legacy kexta zainstaluj gdziekolwiek, a pliki Platforms.xml.zlib i layout12.xml.zlib do /System/Library/Extensions/AppleHDA.kext/Contents/Resources, po czym przebuduj cache i napraw uprawnienia. Musisz jeszcze dać do DSDT patch na layout 12 (albo odpowiedni HDAEnabler) i zrobić binpatch na ALC888 (nie wiem jaki jest dla ML, więc nie podaję).

ALC888-LenovoY530_ML.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naqpisałeś że w akcie desperacji skorzystsz z VoodooHDA. Skorzystaj z najnowszej edycji - sam się zdziwiłem jak wielka różnica jakości jest dla ALC1200 pomiędzy wersją poprzednią i aktualna.

 

Zainstaluj najnowszą paczkę z

http://www.osx86.net/view/2746-voodoohda_2.8.2_pkg_installer.html

dzwięk jest naprawdę przyzwoity.

 

Wyjścia powinny działać zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.