Skocz do zawartości

Asus M2N4-SLI


Fleander
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje jakaś szansa na odpalenie Mac OS na tym złomie :->

 

1. Asus M2N4-SLI

2. AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4400+, 2558 MHz (SSE2, SSE3)

3. nVIDIA nForce4 MCP rev.F3

4. Jeśli o to chodzi to nie mam żadnego "zewnętrznego" kontrolera.

5. Palit GeForce 9600 GSO 384 MB

6. NVIDIA® nForce Audio Codec Interface (Realtek AC'97)

7. NVIDIA Network Bus Enumerator (nie używam)

8. Tp-Link TL-WN422G

9. Samsung F1 HD322HJ 320GB SATA, Nagrywarka TSSTcorp SH-S182D IDE

10. Key pod USB mysz PS/2

 

(Mam nadzieje że wszystko dobrze wypisałem, jeśli będą jakieś niejasności to postaram się poprawić)

Pozdrawiam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza procem istnieją jeszcze jakieś przeszkody w uruchomieniu Mac OS?

 

[ Dodano: 2011-06-24, 18:32 ]

Istnieje , AMD nie jest kompatybilnym sprzętem dla mac os x ale pobawić się możesz, niestety będzie to wymagało trochę cierpliwości z twojej strony.Zapoznaj się z podstawami z forum żebyś wiedział o czym wogóle mowa.

 

Szczerze mówiąc jestem kompletnym laikiem w tym temacie ba jeszcze do dzisiaj nie wiedziałem że możliwe jest uruchomienie Maca na zwykłym PC :mrgreen: no ale studiuje forum już od ponad 2h i mam nadzieje że nie będę neosował zbyt natrętnie ;-) W zanadrzu mam potężną broń jaką jest wujek gugl i będę próbował sam wszystko ogarnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zły temat

2. Zły dział

3. Zainteresuj się najpierw Leopardem 10.5 (na poczatek polecam iAtkos 10.5.6, iPC lub iDeneb 10.5.8 1.6 Lite - u mnie śmigał elegancko na A64 X2 4200 i nForce4)

4. W przyszłości pobaw się dopiero Snow Leopardem Retailem z odpowiednio spreparowanym BootCD pod swoją płytę lub Nawcom Mod CD

5. NIGDY NIE BIERZ SIĘ ZA DYSTRYBUCJĘ HAZZARDA ! TO JEST NAJWIĘKSZY SHIT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zły temat

2. Zły dział

3. Zainteresuj się najpierw Leopardem 10.5 (na poczatek polecam iAtkos 10.5.6, iPC lub iDeneb 10.5.8 1.6 Lite - u mnie śmigał elegancko na A64 X2 4200 i nForce4)

4. W przyszłości pobaw się dopiero Snow Leopardem Retailem z odpowiednio spreparowanym BootCD pod swoją płytę lub Nawcom Mod CD

5. NIGDY NIE BIERZ SIĘ ZA DYSTRYBUCJĘ HAZZARDA ! TO JEST NAJWIĘKSZY SHIT.

 

Zaktualizowałem już Biosa na wszelki wypadek ;-) teraz tylko czekam na iDeneb 10.5.8 1.6 Lite i sobie poczekam bo ciągnie się niecałe 5kB/s :shock:

 

[ Dodano: 2011-06-26, 20:39 ]

Dzisiaj udało mi się zainstalować iDeneb 10.5.8 1.6 Lite i mam kilka problemów

Pierwszy to że system włącza się strasznie długo, nawet ponad 5min (ale się włącza i to mnie cieszy ;-) ) następnym jest to że nie wiem jak zainstalować sterowniki :-( no i w końcu to że system jest w całości po angielsku. Widzicie jakieś rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy to że system włącza się strasznie długo, nawet ponad 5min (ale się włącza i to mnie cieszy ;-) )

Musisz zastosować patchowany IOATAFamily

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=138460

U mnie na nForce spadł czas bootowania z 65s na 20s.

Tu jest zestawienie z moich początków z OSX86 :) Oj jak to dawno było, a jaki byłem zielony...

http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/HCL_10.5.8#DFI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem reinstalke OS, podczas instalacji zmieniłem kernel na 9.5.0 Voodoo wybrałem też odpowiedni nvinject a także fix PS/2 voodoo. Po ukończeniu instalacji system działa jak z pyty strzelił :-P grafika elegancko zaskoczyła jednak mam problem z dźwiękiem którego najzwyczajniej w świecie nie ma i z obsługą PS/2 które także nie działa (zaznaczę że podczas poprzedniej instalacji użyłem fixa apple old (czy coś podobnego) wraz z jakimś innym który był wymagany i PS/2 też nie działał teraz użyłem innego i to samo) do tego nie mogę znaleźć sterów do modemu wifi (chipset Atheros AR9271)

 

Chciałem także zmodyfikować com.apple.Boot.plist aby usunąć jedną partycje z menu wyboru chameleona, plik wygląda teraz tak

 

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> 



Kernel
mach_kernel
Kernel Flags
cpus=1 -f
Timeout
5
device-properties

Instant Menu
Yes
Hide Partition
hd(0,3)

jednak partycja jak była tak jest :shock:

 

 

Wiem że się rozpisałem ale mam nadzieje że opisałem moje problemy w miarę sensownie. Mam także nadzieje że uda wam się coś wykombinować ;-)

Z góry dziękuje za to że w ogóle chce się wam to czytać :mrgreen:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś VoodooHDA ??

 

Tak próbowałem, jednak bezskutecznie... pewnie dlatego że to są sterowniki do high definition audio a nie do ac'97 (czy tak jakoś :-P )

 

Zainstaluj sobie panel preferencji Chameleona poustawiasz sobie partycje, co do ps2 to spróbuj AppleACPIPS2Nub.kext,ApplePS2Controller.kext

A gdzie znajdę/pobiorę ten panel Chameleona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forge.voodooprojects.org/p/chameleonApplications/source/tree/HEAD/trunk/ChameleonPrefPane/bin/OSX105/Chameleon.prefPane.zip

 

[ Dodano: 2011-06-28, 00:06 ]

jakie to jest kodek audio Realtek ALC850????

 

[ Dodano: 2011-06-28, 00:09 ]

Jeśli tak to spróbuj tego :

http://nawcom.com/osx86/files/10.5/Audio/Realtek/ALC850/AppleAC97Audio.kext.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forge.voodooprojects.org/p/chameleonApplications/source/tree/HEAD/trunk/ChameleonPrefPane/bin/OSX105/Chameleon.prefPane.zip

 

[ Dodano: 2011-06-28, 00:06 ]

jakie to jest kodek audio Realtek ALC850????

 

[ Dodano: 2011-06-28, 00:09 ]

Jeśli tak to spróbuj tego :

http://nawcom.com/osx86/files/10.5/Audio/Realtek/ALC850/AppleAC97Audio.kext.zip

 

 

Wielkie dzięki! Dwa problemy z głowy :) Jeszcze tylko wifi i PS/2 i jesteśmy w domu :mrgreen:

Jeszcze raz dzięki =D>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o TL-WN422G - niestety, nie uruchomisz jej pod Mac OS X.

 

Kurde... wielka szkoda :cry:

 

[ Dodano: 2011-06-28, 01:02 ]

Znalazłem w pudełku do Liveboxa modem łajfaj SAGEM XG-760A zdaje się że stoi on na chipsecie ZyDAS ZD1211 więc z tego co się orientuje to uda mi się odpalić ten szajsik ;-) Pozostaje tylko kwestia zasięgu.

 

[ Dodano: 2011-06-28, 01:20 ]

 

Co do PS/2... może wypróbuj to:

 

http://pcwizcomputer.com/index.php?Itemid=48&id=101&option=com_content&task=view

 

No dżizas kierwa ja XXX :-x po instalacji tego wywaliło mi Still waiting for root device...

Pewnie coś spieprzyłem...

 

Można coś poradzić czy reinstal zostaje?

 

Proszę zapoznać się z Netykietą i trzymać nerwy na wodzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten instalator (choć w mojej opinii nie za świetny) nie mógł spowodować Still Waiting...

Sprawdzałem skrypty, które tam są i żaden nie usuwa kextów dot. obsługi napędów, a to ich brak generuje powyższy komunikat.

Wniosek jest taki, że musiałeś zrobić coś jeszcze. Sprawdź czy nie poleciały Ci w kosmos ustawienia Biosu (AHCI / IDE).

 

Awaryjnie spróbuj odpalić kompa przy pomocy jakiegoś BootCD. Swojegu lub np. XBooter'a.

 

ps. Instalator mi się nie podoba, bo w przypadku instalacji Retail, niepotrzebnie grzebie w /S/L/E, zamiast zainstalować kexty w Extra. Potem przy aktuazliacji systemu może nastąpić niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ponownie instaluje OS więc nie ma już problemu. A co do samego Still Waiting... to zaraz po tym komunikacie wyskoczył następny jednak nie pamiętam co dokładnie w nim było, coś jakby IOATA... failed USB unplug... Mogłem go zapisać ale nie miałem do tego głowy.

Jeszcze raz dziękuje wszystkim i przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.